.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: راهنمایی از اساتید فن در رابطه با لامپ ال ای دی در حشره کش ها

تشکر ها
    67
    157 سپاس از46 پست

پیش فرض راهنمایی از اساتید فن در رابطه با لامپ ال ای دی در حشره کش ها

سلام وادب
    ممنون وسپاسگذارم از اساتیدی که لطف کنند بنده رو به لطفشون وعلمشون راهنمایی فرمایند. بنده یه حشره کش برقی از همون که با 24 عدد لامپ کوچک ال ای دی جهت حذب حشره و مدار سیمی شوک برقی زیرآن است خریداری کردم ودیدم چند روزی حشره ها زیاد به درون حشره کش حذب میشوند ولیکن چون فاصله سیمهای اون کمی باز بود حدود 30 درصد حشره ها رو میکشت وحشره های کوچک از بین این سیمها عبور واکثرا زیر این سیمها عبور میکردند بنده چون خیلی علاقه به این کارها ومدارها دارم زیر این سیمها یک مدار سیمی دیکر با هویه وچسب یک دو سه درست کردم وبعد به مدار سیمی اصلی زیر ان اضافه کردم وبعد دیدم که لامپها حدود دوازده تایی روشن بود وبعد از چند شب دیگر به شش عدد با نور کمتر روشن شده اند از تعداد 24 عددومابقی خاموش هستند. ولیکن هر حشره کوچک وریزی رو ازبین میبره چون مدار سیمیی که درست کردنم بین سیمها فاطله کم دادم . حالا نمیدانم این سیمهای جدید لامپها رو سوزانده یا امپر اونها رو کم کرده وروشن نمیشوند . وچکار باید بکنم که هم 24 عدد لامپ داشته باشم که روشن شود و هم مدار سیمی اضافه رو با هم . ممنون میشم بزرگوار وداداش عزیزی بنده رو کمک وراهنمایی به لطفش بکنه.
    با احترام
    ویرایش توسط qqaazzzz : 3rd May 2016 در ساعت 09:50

2. 3کاربر از qqaazzzz بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

karim1350  (3rd May 2016),M.Salehi  (3rd May 2016),پروانه (4th May 2016)

علایق
    الکترونیک
    تشکر ها
    34,684
    38,723 سپاس از5,593 پست

پیش فرض پاسخ : راهنمایی از اساتید فن در رابطه با لامپ ال ای دی در حشره کش ها

با سلام

دوست عزیز احتمالا طراحی مدار بصورتی بوده که
    با اضافه کردن سیم به مدار ولتاژ تغذیه الیدی ها بیشتر شده

بنظر بنده اگه شما بتونید الیدی های دستگاه رو با یک تغذیه مجزا مثل یه آداپتور یا ترانس کوچیک روشن کنید
    عمر دستگاه شما چندین برابر خواهد شد

کارخانه سازنده بخاطر صرفه جویی در قطعات از انواع روشها برای محدود کردن قطعات مصرفی استفاده میکنه
    حال اگه شما بتونید یه تغذیه جدا برای الیدی ها مونتاژ کنید مطمئن باشید کیفیت دستگاه بالاتر میره

این نظر بنده بود موفق باشید

4. 4کاربر از M.Salehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

karim1350  (3rd May 2016),qqaazzzz (3rd May 2016),کشمیری (15th May 2016),پروانه (4th May 2016)

تشکر ها
    67
    157 سپاس از46 پست

پیش فرض تشکر وسپاس

سلام وادب

بینهایت از شما داداش واستاد بزرگوارم بابت راهنمایی دلسوزانه وسریع کمال تشکر وقدردانی رو دارم . انشاا... اگر لامپها نسوخته باشند جهت تغذیه لامپها اگر لطف کنید در اتی مجددا از شما داداش بزرگوارم راهنمایی میگیرم بازم تشکر از شما وسایت خوبم کیانست که حیلی چیزهای زندگی رو از اون اموختم به کمک بچه های خاکی وبا محبت اون. همگی شما سالم و شادکام کنار خانواده محترمتان ایام رو سپری کنید . اجرتون با خداوند مهربون
    با احترام

6. 4کاربر از qqaazzzz بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (4th May 2016),karim1350  (3rd May 2016),M.Salehi  (3rd May 2016),کشمیری (15th May 2016)

تشکر ها
    67
    157 سپاس از46 پست

پیش فرض راهنمایی مجدد جهت منبع تغذیه مناسب

سلام وادب

معذرت مجددا مزاحم شما داداش بزرگوارم شدم خدمت شما عرض کنم که دستگاه رو باز کردم ومدار سیم هایی که شوک برقی داخلشون ایجاد میشد رو از مداری که لامپهای ال ای دی رویش نصب شده بود رو از ان جدا کردم و با خوشحالی زیاد دیدم که لامپها همگی سالم وحسب فرمایش شما داداش ارجمندم مدار با ایجاد اون دسمهای اضافی کشش روشن کردن تمام 24 ال ای دی رونداره وفقط همون 6 لامپ با مکافات روشن بصورت ضعیف شده بود و حالا که فکرم راحت شده که لامپها سالم هستند حسب فرمایش شما میخواهم یک اداپتور جداگانه ومستقیم به مداری که لامپها روش سوار هست وصل کنم تا منبع تغذیه جداگانه از دستگاه داشته باشه تو خونه تعدادی اداپتور سالم مربوط به تلفن وموبایل ووسایل دیگر اععم از 12 ولت و9 و5 ولت با امپر های معمول نیم ویکشون هم یک دارم ولی نمیدانم این مدار با چه ولتاژی وامپراژ صحیحی مثل حدود 10 ساعت مدام روشن باشه وکار کنه ولامپها بهشون فشار نیاد کار میکنه وبا مولتی متر موقعی که به مدار وصل بود دو سر یکی از لامپها رو تست کردم چیزی حدود 3 ولت وخورده ای برق داشت البته تو حالت دی سی ولت متر وتو حالت ا سی ولتاژ 0.021 نشون میدهد البته فکر کنم همون دی سی درست است در ضمن دو سیمی هم که به مدار لامپها وصل میشود رو هم بدون مدار تو خالت روشن بودن تست کردم وتو خالت اسی متغییر بود ودی سی هم چیز درستی متوجه نشدم . ودر ضمن با توجه به عکس های ارسالی از این مدار لامپ یک دونه مقاومت هم سر راهشون هست . حلا نمیدانم با چه منبع تغذیه ی جداگانه ای وچه مثلا اداپتوری میشود این 24 ال ای دی رو با اصول الکترونیک وروشن کرد ایا نیاز به اون مقاومت در سر راهشون هست اگر با اداپتور مستقیم روشن کنم. ممنون داداش واساتید بزرگوار دیگرم که این مطلب رو مشاده میکنند کمک وراهنمایی فرمایید. عکس ها پیوست میباشد .
    با احترام وسپاس فراوان

Click here to enlarge
    Click here to enlarge
    Click here to enlarge
    Click here to enlarge
    Click here to enlarge

ممنون وتشکر

8. 3کاربر از qqaazzzz بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (4th May 2016),karim1350  (3rd May 2016),M.Salehi  (3rd May 2016)

علایق
    الکترونیک
    تشکر ها
    34,684
    38,723 سپاس از5,593 پست

با سلام مجدد

دوست عزیز هر لامپ الیدی با ولتاژ تقریبی 3 ولت بصورت کامل روشن میشه
    حالا شما ببینید این الیدی ها اگه بصورت موازی بسته شدن یعنی مثبت به مثبت و منفی به منفی
    در اونصورت باید همون ولتاژ 3 ولت رو بهش بدید

اگه بصورت سری بسته شده مساله فرق میکنه

اگه نتونستید تشخیص بدید عکسی از پشت برد الیدی ها بزارید تا راهنمایی کنیم

10. 4کاربر از M.Salehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

karim1350  (3rd May 2016),qqaazzzz (3rd May 2016),پروانه (4th May 2016),امید کراش (4th May 2016)

تشکر ها
    67
    157 سپاس از46 پست

پیش فرض سلام وادب

سلام وادب

خدمت شما مهندس وداداش عزیزم

Click here to enlarge

Click here to enlarge

با احترام

12. 5کاربر از qqaazzzz بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (4th May 2016),karim1350  (3rd May 2016),M.Salehi  (3rd May 2016),کشمیری (15th May 2016),امید کراش (4th May 2016)

علایق
    الکترونیک
    تشکر ها
    34,684
    38,723 سپاس از5,593 پست

خوب اونطور که تو تصویر

پیداست الیدی ها بصورت سری موازی بسته شده
    یعنی شما 6 تا گروه 4 تایی الیدی دارید

چون هر 4 الیدی سری بسته شده بنابراین ولتاژ ورودی شما باید حوالی 12 ولت باشه
    شما می تونید جهت تست از آداپتور 9 ولت شروع کنید و اگه کم نور بودن تا 12 ولت بالا ببرید

نتیجه رو اطلاع بدید

14. 5کاربر از M.Salehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (4th May 2016),karim1350  (3rd May 2016),qqaazzzz (4th May 2016),پروانه (4th May 2016),امید کراش (4th May 2016)

تشکر ها
    67
    157 سپاس از46 پست

پیش فرض راهنمایی آخر

سلام وادب

داداش ومهندس ارجمندم حسب فرمایش شما با اداپتور 9 ولت استاندارد بهش وصل کردم نورها ضعیف وبه درد بخور نبود ودر نهایت چندتا اداپتور که 9 ولت بود ابتدا خروجشون رو با مولتی متر اندازه گرفتم با کمال ناباوری یکشون 16 ودیگری 14 و یکی دیگر ولتاژ 12.10 داشت تست کردم واونی که 12 ولت خروجی میداد رو بهش وصل کردم دیدم نور کافی وتمام 24 عدد ال ای دی روش مثل روز اولش هست. حالا جهت تعبیه این مدار اداپتور به داخل دستگاه وراه افتادن مشکلم به اذن خدای مهربون ولطف وراهنمایی برادانه وخاکی شما فکر م راحت شد فقط یه سئوال ومشغله فکری دیگر روی این موضوع دارم این هست که آیا این مقدار ولتاژ وآمپراژ این اداپتور که 300 میلی امپر روش زده با ولتاژ 9 ولت ولیکن در عمل 12 .10 ولتاژ خروجی داره برای این مدار در داژ مدت خوبه وکارکرد تقریبی 10 ساعت در هر شب . تو جایی خوندم که شخصی مداری درست کرده بود وتو چند روز بعد گفته بود که چند لامپ ال ای دی ان سوخت وبعد بقیه هم نورشان ضعیف شده بود وشخص دیگری گفته بود به مرور که اینها کمی داغ میشوند امپر میکشند . هر چند از علم الکترونیک متاسفانه ؟آشنایی ندارم . ممنون میشم این سئوال آخرم هم به لطفتون واگر امکان داره وزحمتی نیست لطف کنید علمی راهنمایی کنید اگر اداپتور مشکلی ندارد دستگاه رو ببندم. باز با تمام وجود که در تمام مراحا کمکم کردید از خداوند مهربون وآگاه به بندگان مهربوونش آرزوی بهترینها وخیر رو برای خودتان وخانواده محترمتان دارم.
    با احترام

16. 2کاربر از qqaazzzz بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

M.Salehi  (4th May 2016),پروانه (4th May 2016)

علایق
    الکترونیک
    تشکر ها
    34,684
    38,723 سپاس از5,593 پست

با سلام خدمت شما برادر ارجمند

خوب ببینید اگه بخوایید اصولی باشه باید مقدار مصرف آمپر برد الیدی رو با آمپر متر اندازه بگیرید و بر حسب آمپر مصرفی
    تغذیه مناسب رو براش درست کنید

ولی با توجه به اینکه امکانات شما در حده محدود هست
    شما همون ادابتور رو به برد متصل کنید و مدتی روشن بزارید اگه چنانچه الیدی ها و خوده اداپتور بیش از حد داغ نشد
    نشان دهنده صحیح بودن تغذیه هست

البته اینم بگم دوست خوبم
    تا اونجایی که امکان داره من سعی کردم ساده راهنمایی کنم وگرنه اگه این برد دست خودم بود براتون دقیقا مقدار آمپر
    و ولتاژ مصرفی رو مشخص میکردم

یه توضیح دیگه : این الیدی ها به وفور تو بازار موجوده و قیمت کمی داره
    اصلا نگران خرابی اونا نباشید

الیدی هایی که بصورت سری بسته میشن در صورت اعمال ولتاژ بیش از حد مجاز شروع به داغ شدن و جریان کشی میکنن
    و در نهایت میسوزند و سوختن یک الیدی در مدار سری باعث خاموش شدن تمام رشته میشه

در مورد ولتاژ آداپتورها که زیاد نشون میده

اکثرا این اداپتورها استاندارد نیستند و ولتاژ واقعی رو شما باید موقع اتصال به مصرف کننده اندازه بگیرید
    تا مقدار واقعی اون مشخص بشه

موفق باشید

18. نمایش تمام تشکر های M.Salehi در این پست:

پروانه (4th May 2016)

تشکر ها
    67
    157 سپاس از46 پست

پیش فرض تشکر وسپاس

سلام وادب

بسیار ممنون وسپاس بابت این مدت که کمال راهنمایی رو نسبت به داداش کوچکت اعمال کردی . خیلی چیزها از شما آموختم. بینهایت ممنون وشما رو بخداوند مهربون میسپارم
    با احترام

20. 2کاربر از qqaazzzz بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

M.Salehi  (4th May 2016),کشمیری (15th May 2016)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع