.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: دیر خاموش شدن فن پراید مدل 83 با کامپیوتر سازم

تشکر ها
    2,837
    3,200 سپاس از586 پست

دیر خاموش شدن فن پراید مدل 83 با کامپیوتر سازم

سلام
    دوستان من پراید 83 با انزکتور سازم دارم درست در خط وسط عقربه دمای آب موتور؛ فن شروع به کار میکند ولی در وقتی که توقف میکنم برای خاموش شدن باید عقربه بیاد روی خانه اول تا خاموش شود چند دقیقه طول میکشد در این هنگام تا سرد شدن هم باید ماشین روشن باشد و گر نه فن خاموش میشود در ماشینهای مدل بالا سیستمی طراحی شده که وقتی هم خاموش است تا سرد شدن موتور فن به خودی خود روشن است و دیگر این که وقتی از کولر ماشین استفاده میکنم عقربه دما از وسط هم رد میشود و میاد همین جوری بالا که نا چار باید کولر رو قطع کنم حالا اول راهنمایی کنید که چه جوری میشود این مشکل رو که فن دیر قطع میشود را برطرف کرد دوم آیا سیستم سرد کننده یا همون راه انداز فن رو میشه تغییراتی داد که در زمان خاموش بودن موتور؛ فن تا زمان سرد شدن موتور روشن بماند و سوم اینکه چرا با روشن شدن کولر دمای ماشین بالا میرود
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    دو چيز را هميشه فراموش كن:
    خوبي كه به كسي مي كني
    بدي كه كسي به تو مي كند

2. 5کاربر از saman 20 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (23rd June 2011),bijanmoradi (22nd July 2014),m.aminifar (18th June 2011),omeed_1355 (19th June 2011),محمد دهقان (19th June 2011)

تشکر ها
    3,364
    3,828 سپاس از371 پست

اول چرخیدن پروانه موتور فن رو چک کن ببین گردش اون صحیح است با یک ماشین دیگه مقایسه کن 2نیازی برای به کارانداختن موتورفن هنگام موتورخاموش نیست چون درجه حرارتدمای اب90که برسه فن شروع به کار میکنه 3 تازمانی که نیاز باشه هنگام روشن شدن ماشین فن تا موقعی که دمای اب به 83 نرسه خواموش نمیشه 4 هنگام روشن کردن کولر ببین موتورفن اصلی وفن خنک کننده رادیاتور گاز کولر همونی که بالای سپر پشت جلو جنبره کارمیکنه اگه هردو کار کردن یک سیم نمره6یا4 از موتور به بدنه و.صل کن تمومه 5دراخرترموستات موتور رو یا دربیار تابستون یا نو عوض کن وحتمانشتاب موتورفن رو ازنظرقدرت چک کن چون کارکردن فن بعد از چند سال خوب خنک نمیکنه

4. 7کاربر از احمد برقکار بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

Arash_323 (18th June 2011),ARIYA (23rd June 2011),bijanmoradi (22nd July 2014),m.aminifar (18th June 2011),omeed_1355 (19th June 2011),saman 20 (19th June 2011),محمد دهقان (19th June 2011)

تشکر ها
    2,837
    3,200 سپاس از586 پست

دیرخاموش شدن فن پراید مدل 83 با کامپیوتر سازم

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط احمد برقکار Click here to enlarge
    اول چرخیدن پروانه موتور فن رو چک کن ببین گردش اون صحیح است با یک ماشین دیگه مقایسه کن
    2نیازی برای به کارانداختن موتورفن هنگام موتورخاموش نیست چون درجه حرارت دمای اب90که برسه فن شروع به کار میکنه
    3 تازمانی که نیاز باشه هنگام روشن شدن ماشین فن تا موقعی که دمای اب به 83 نرسه خواموش نمیشه
    4 هنگام روشن کردن کولر ببین موتورفن اصلی وفن خنک کننده رادیاتور گاز کولر همونی که بالای سپر پشت جلو پنجره کارمیکنه اگه هردو کار کردن یک سیم نمره6یا4 از موتور به بدنه و.صل کن تمومه
    5دراخرترموستات موتور رو یا در تابستون دربیار یا نو عوض کن وحتما شتاب موتورفن رو ازنظرقدرت چک کن چون کارکردن فن بعد از چند سال خوب خنک نمیکنه
    سلام دوست عزیز
    منظور من از روشن شدن فن در زمان خاموشی این است که اگه شما دقت کرده باشی در ماشینهای مدل بالای پراید از 85 به بعد ماشین وقتی که شما یه مسافت طولانی رو طی میکنی به مقصد میرسی قبل از خاموش کردن موتور فن داره کار میکنه شما ماشین رو خاموش میکنی ولی تا زمانی که دما به 83 درجه برسه فن روشن میمونهولی در ماشین من و کلا مدلهای زیر 85 این جوری نیست به محض این که ماشین خاموش شود فن هم خاموش میشوود در حالی که دما آب بالای 83 درجه است واین یعنی این که باید موتور روشن بمونه تا دما بیاد پایین بعد موتور خاموش کنید من میخام این رو اگه بشه با نصب یه سیستم کمکی راه اندازی کم که وقتی دما بالا هم هست و ماشین رو خاموش میکنم فن مانند پزو و پراید های مدل بالا روشن بمونه تا ماشین سرد بشه
    در مورد کار کردن فنها آره هر دو کار میکنن ولی یه صدا از فن کولر میاد در مورد سیم اتصال هم باید بگم قبلا یه مشکل داشتم که عقربه دما میرامد بالا در حد هشدار ولی فن روشن نمی شد بخصوص در شب که چراغها رو روشن میکردم یکی از دوستان گفت گینها رو چک کنم من هم این کار رو کردم مشکل حل شد فقط در هوای گرم که کولر رو روشن میکنم همین مشکل رو دارم
    در مورد شتاب فن هم چه جوری تست کنم من تعمیر کار الکترونیک هستم و ماشین هم مال خودم هست و تعمیرکاران شهرستان ما هم که این قدر که تازه من اطلاعات دارم رو هم ندارن آیا باید با دستگاه دیاگ چک شود
    و در آخر هم ما شرمنده لطف شما و دیگر عزیزان کیانست هستیم
    خوبي كه به كسي مي كني
    بدي كه كسي به تو مي كند

6. 6کاربر از saman 20 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (23rd June 2011),bijanmoradi (22nd July 2014),KIAN FAR (19th June 2011),m.aminifar (19th June 2011),omeed_1355 (19th June 2011),محمد دهقان (19th June 2011)

علایق
    تحقیقات شغلی&فیلم
    شغل و حرفه
    برق و الکترونیک اتومبیل
    تشکر ها
    25,032
    29,943 سپاس از3,177 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط saman 20 Click here to enlarge
    سلام دوست عزیز
    منظور من از روشن شدن فن در زمان خاموشی این است که اگه شما دقت کرده باشی در ماشینهای مدل بالای پراید از 85 به بعد ماشین وقتی که شما یه مسافت طولانی رو طی میکنی به مقصد میرسی قبل از خاموش کردن موتور فن داره کار میکنه شما ماشین رو خاموش میکنی ولی تا زمانی که دما به 83 درجه برسه فن روشن میمونهولی در ماشین من و کلا مدلهای زیر 85 این جوری نیست به محض این که ماشین خاموش شود فن هم خاموش میشوود در حالی که دما آب بالای 83 درجه است واین یعنی این که باید موتور روشن بمونه تا دما بیاد پایین بعد موتور خاموش کنید من میخام این رو اگه بشه با نصب یه سیستم کمکی راه اندازی کم که وقتی دما بالا هم هست و ماشین رو خاموش میکنم فن مانند پزو و پراید های مدل بالا روشن بمونه تا ماشین سرد بشه
    در مورد کار کردن فنها آره هر دو کار میکنن ولی یه صدا از فن کولر میاد در مورد سیم اتصال هم باید بگم قبلا یه مشکل داشتم که عقربه دما میرامد بالا در حد هشدار ولی فن روشن نمی شد بخصوص در شب که چراغها رو روشن میکردم یکی از دوستان گفت گینها رو چک کنم من هم این کار رو کردم مشکل حل شد فقط در هوای گرم که کولر رو روشن میکنم همین مشکل رو دارم
    در مورد شتاب فن هم چه جوری تست کنم من تعمیر کار الکترونیک هستم و ماشین هم مال خودم هست و تعمیرکاران شهرستان ما هم که این قدر که تازه من اطلاعات دارم رو هم ندارن آیا باید با دستگاه دیاگ چک شود
    و در آخر هم ما شرمنده لطف شما و دیگر عزیزان کیانست هستیم
    سلام:دوست گرامی این موردی که شما میگین ایراد نیست زمانیکه شما ماشین خاموش میکنین فن باید خاموش بشه دلیلش هم برق با سوییچی هست که برای رله فن گرفتن شما اگر میخواهین فن تا زمان سرد شدن ماشین روشن بمونه باید سیم برق با سوییچ رله فن قطع کنین و یک برق مستقیم بهش بدین
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

Click here to enlarge

• میان اینهمه "نامردی" باید شیطان را تحسین کرد که "دروغ" نگفت ...
      جهنم را به جان خرید، اما "تظاهر" به دوست داشتن آدم نکرد

8. 8کاربر از m.aminifar بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (23rd June 2011),bijanmoradi (22nd July 2014),KIAN FAR (19th June 2011),omeed_1355 (19th June 2011),saman 20 (19th June 2011),SURENA (20th June 2011),محمد دهقان (19th June 2011),علي اصلاني  (19th June 2011)

تشکر ها
    10,905
    12,161 سپاس از1,315 پست

سلام
    دوستان من پراید 83 با انزکتور سازم دارم درست در خط وسط عقربه دمای آب موتور؛ فن شروع به کار میکند ولی در وقتی که توقف میکنم برای خاموش شدن باید عقربه بیاد روی خانه اول تا خاموش شود چند دقیقه طول میکشد در این هنگام تا سرد شدن هم باید ماشین روشن باشد و گر نه فن خاموش میشود در ماشینهای مدل بالا سیستمی طراحی شده که وقتی هم خاموش است تا سرد شدن موتور فن به خودی خود روشن است و دیگر این که وقتی از کولر ماشین استفاده میکنم عقربه دما از وسط هم رد میشود و میاد همین جوری بالا که نا چار باید کولر رو قطع کنم حالا اول راهنمایی کنید که چه جوری میشود این مشکل رو که فن دیر قطع میشود را برطرف کرد دوم آیا سیستم سرد کننده یا همون راه انداز فن رو میشه تغییراتی داد که در زمان خاموش بودن موتور؛ فن تا زمان سرد شدن موتور روشن بماند و سوم اینکه چرا با روشن شدن کولر دمای ماشین بالا میرود
    سلام
    دوست عزیز در ecuساژم برق رله فن بعد از سویچ گرفته میشود ویه قول دوستمون باید برق یکسره به رله بدید دوباره جواب نمیده چون منفی رله فن رو ECUصادر میکنه و در زمان خاموش شدن خودرو این منفی هم با قطع شدن برق ecuقطع میشه شما یک راه دارید که مفنی رله رو یک سیم یه یک رله پنج فیش و یک شمع فرمان فن وصل کنید در کل یعنی فن رو هم در اختیار ecu و هم دراختیار شمعی که وصل کردید قرار میگیرد این روش خوبه ولی عمر باطری رو کم میکنه در ضمن وقتی ماشین و خاموش میکنید آرم آرم سرد بشه بهتره و عمره وسیله بالا تر میره و مشا اگر ماشین موردی نداره این کار رو نکنید

10. 6کاربر از omeed_1355 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (23rd June 2011),bijanmoradi (22nd July 2014),KIAN FAR (19th June 2011),m.aminifar (19th June 2011),saman 20 (19th June 2011),محمد دهقان (19th June 2011)

تشکر ها
    2,837
    3,200 سپاس از586 پست

دیرخاموش شدن فن پراید مدل 83 با کامپیوتر سازم

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط amiin_1357 Click here to enlarge
    سلام
    دوست عزیز در ecuساژم برق رله فن بعد از سویچ گرفته میشود ویه قول دوستمون باید برق یکسره به رله بدید دوباره جواب نمیده چون منفی رله فن رو ECUصادر میکنه و در زمان خاموش شدن خودرو این منفی هم با قطع شدن برق ecuقطع میشه شما یک راه دارید که مفنی رله رو یک سیم یه یک رله پنج فیش و یک شمع فرمان فن وصل کنید در کل یعنی فن رو هم در اختیار ecu و هم دراختیار شمعی که وصل کردید قرار میگیرد این روش خوبه ولی عمر باطری رو کم میکنه در ضمن وقتی ماشین و خاموش میکنید آرم آرم سرد بشه بهتره و عمره وسیله بالا تر میره و مشا اگر ماشین موردی نداره این کار رو نکنید
    سلام دوست عزیز
    میشه در مورد این جمله بیشتر توضیح بدین (شما یک راه دارید که مفنی رله رو یک سیم یه یک رله پنج فیش و یک شمع فرمان فن وصل کنید در کل یعنی فن رو هم در اختیار ecu و هم دراختیار شمعی که وصل کردید قرار میگیرد این روش خوبه ولی عمر باطری رو کم میکنه)
    در ضمن ماشینهای پراید مدل 85 به بالا این حالت که من عرض میکنم است ماشین وقتی خاموش میکنین اگه دما ی آب بالا باشه و فن روشن همین طوری فن روشن می مونه تا سرد بشه در پزو 405 هم من دیدم ماشین اگه داغ باشه و فن روشن شما موتور رو خاموش میکنین ولی فن روشن میمونه تا سرد بشه بعد خودش خاموش میشه حالا من راهنمایی دقیق در این مورد و نحوه وصل پایه های رله میخام. اگه ممکنه و نقشه دارد . رو برام بزارین یا توضیح کامل بدین ممنون میشم
    خوبي كه به كسي مي كني
    بدي كه كسي به تو مي كند

12. 7کاربر از saman 20 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (23rd June 2011),bijanmoradi (22nd July 2014),KIAN FAR (19th June 2011),m.aminifar (19th June 2011),omeed_1355 (19th June 2011),محمد دهقان (19th June 2011),علي اصلاني  (19th June 2011)

تشکر ها
    10,905
    12,161 سپاس از1,315 پست

سلام
    سلام
    دوست عزیز شما باید مشکل در زمانی که کولر روشنه و آمپر میکشه حل کنید زمان خاموش خودرو دردی رو دوا نمیکنه شما ماشینو روشن کنید و به دستگاه وصل کنید مقدار حرارت رو با آمپر حرارت مقایسه کنید در شرایط معمولی بعد با کولر روشن ببینید حرارت در دیاگ باید یکی دو درجه تغییر کنه و یا روی یک عددی ثابت بشه در این حالت اگر آمپر باز هم داشت بالا میرفت ولی در دیاگ ثابته اگر از شمع حرارت ماشین مطمئن هستی سیم بالای دینام که اتصال بدنه میباشد اونو تمیز کن و سر فیشهارو لحیم کن مشکل حل میشه

14. 5کاربر از omeed_1355 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (23rd June 2011),bijanmoradi (22nd July 2014),KIAN FAR (19th June 2011),m.aminifar (19th June 2011),saman 20 (21st June 2011)

تشکر ها
    720
    3,465 سپاس از465 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط amiin_1357 Click here to enlarge
    سلام

دوست عزیز شما باید مشکل در زمانی که کولر روشنه و آمپر میکشه حل کنید زمان خاموش خودرو دردی رو دوا نمیکنه شما ماشینو روشن کنید و به دستگاه وصل کنید مقدار حرارت رو با آمپر حرارت مقایسه کنید در شرایط معمولی بعد با کولر روشن ببینید حرارت در دیاگ باید یکی دو درجه تغییر کنه و یا روی یک عددی ثابت بشه در این حالت اگر آمپر باز هم داشت بالا میرفت ولی در دیاگ ثابته اگر از شمع حرارت ماشین مطمئن هستی سیم بالای دینام که اتصال بدنه میباشد اونو تمیز کن و سر فیشهارو لحیم کن مشکل حل میشه
    با درود به همه دوستان
    امپر نه نمایشگر دما
    شمع نه حسگر دما یا سنسور دما
    به موارد گفته شده اقای احمد برقکار توجه کنید
    وقتی کولر هر اتومبیلی روشن شد بار گرمایی اضافی به سیستم وارد میشود به همین خاطر در بعضی از اتومبیلها دور تند فن شروع به کار میکند و در بعضی مثل پراید شما فن کولر تا بار گرمایی اضافی را دفع کند.درستی عملکرد این دو نقش مهمی در جلوگیری از بالا رفتن دما دارد.
    کثیف بودن فینهای رادیات کولر هم یکی دیگر از عوامل بالارفتن دما درهنگام استفاده از کولر است.
    پیروز باشید

16. 6کاربر از hasanzsat بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (23rd June 2011),bijanmoradi (22nd July 2014),KIAN FAR (20th June 2011),m.aminifar (20th June 2011),omeed_1355 (20th June 2011),saman 20 (21st June 2011)

تشکر ها
    720
    3,465 سپاس از465 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط hasanzsat Click here to enlarge
    با درود به همه دوستان
    امپر نه نمایشگر دما
    شمع نه حسگر دما یا سنسور دما
    به موارد گفته شده اقای احمد برقکار توجه کنید
    وقتی کولر هر اتومبیلی روشن شد بار گرمایی اضافی به سیستم وارد میشود به همین خاطر در بعضی از اتومبیلها دور تند فن شروع به کار میکند و در بعضی مثل پراید شما فن کولر تا بار گرمایی اضافی را دفع کند.درستی عملکرد این دو نقش مهمی در جلوگیری از بالا رفتن دما دارد.
    کثیف بودن فینهای رادیات کولر هم یکی دیگر از عوامل بالارفتن دما درهنگام استفاده از کولر است.
    پیروز باشید
    اگر علاقه مند هستید که اتومبیل شما به طور خودکار بعد از خاموشی دمای اب رادیات را پایین بیاورد میتوانید با مراجعه به تعمیرکاران لباسشویی و تهیه ترمودیسک60 درجه 6امپرو نصب ان روی بدنه رادیات اب دمای اب را پایین بیاورید.
    برای نصب از مثبت باطری به ترمو دیسک واز ترمودیسک به مثبت فن در این حالت هیچگونه تداخلی در کار عادی فن ایجاد نمیشود .قرار دادن فیوز مناسب در مدار الزامیست

18. 6کاربر از hasanzsat بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (23rd June 2011),bijanmoradi (22nd July 2014),m.aminifar (20th June 2011),omeed_1355 (20th June 2011),rasty (16th May 2012),saman 20 (21st June 2011)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع