.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: خداوند مظهر تمام خوبي هاست

علایق
    ورزش-موسيقي-مطالعه
    تشکر ها
    7
    260 سپاس از51 پست

Icon11 خداوند مظهر تمام خوبي هاست

سلام خدمت همه ي دوستان خوبم ،چند نوشته ازحقايق زندگي ودرسهايي كه از در معنويت آموختم رو براتون تدارك ديدم ،اميدوارم كه بپسنديد و اميد وارتر از هميشه از طريق عشق به خدا به زندگيتون بنگريد. (آنگاه كه دوست داريد همواره كسي به يادتان باشد، به ياد من باشيد كه به يادتان هستم)****ازطرف بهترين دوستتان خـدا****

« بنام خداوند بخشنده مهربان »
    هیچکس مثل او نبود ...
    یارو یاو‌ر ما درتلخي هاوناخوشی های روزگار وآگاه به حال بند‌ه ‌خويش .واو‌ست صدای سوته دلان وند‌ای قلبیست ‌که به فردایی رو‌شنمی نگرد،آری غمگین نباش که او ازغمگینان خوشش نمی آید دل را به او بسپار چراکه این پيچيیدگیها ازآن اوست .دل هایتان رابانام اوآرا‌مش دهیدومنتظرحاجت های خوبتان باشید.عمرآدم کوتاه ‌ست ،خوش باشيد وخدمتگزارش باشیدچراکه این دنیا فانیست و‌چیزی ازآن باقی نمی ماند. بذر ‌محبت و نيکی را در دلهای یکدیگر بکاریدتارحمت وبخشا‌يشۣ او کوله بار سفر ابديتان باشد.به معنویت های الهی چنگ زنید هرچندکه ناخالصيم،اما ‌بخشش وعفو او بسیار است ،توبه کنید وبه خودتان بگویید :ازکجا آمده ایم وبه کجا می رویم. براستی که مغزآد‌م ذلیل است که پی به ا‌سرار او ببرد.به غیراودل نبندیدکه هر‌چيزي غیراو، مال او‌ست . بنگرید به ‌نظم‌وخلقت وگردش ایام ، واو‌ست بهترین ناظم که در‌سردی وبی روحی ز‌مستان ،بهار و ‌سر‌سبزي را به مانوید ‌می د‌هد ،کفر ا‌ست که بخوا‌هيم‌حکمت اورا انکار ‌درآخردعا می کنیم:كنيم.
    خدایا: درر‌ضا‌ی خشنودی خودت،خنده را به لب هایمان وشاد‌‌‌ي رابه دلهایمان هدیه کن .
    تقديم به شمایی که دوستتان دارم × رامین ×زمستان 91

بنام خداوند بخشندهء مهربان
    ردپايي تاخدا
    آنان رفتند باديده گاني مملوء ازحسرت و غفلت يا شا يدم، خوشحال پلكهايشان رادر اين محنت گاه فرو بستند وسربه بالين خاك نهادند.منظور ازمردگانيست، كه زنده اند و زندگانيست كه مرده اند.حسرت و غم زمانه را درآغوش ميگيرم وقرق دردهاي زمانه را ميشكنم وحرف دل رابه قلم مي گيرم بايد بگويم غم واندوه ازآن دل مردگانيست كه دنيا رابراي خودشان خواستند،غافل ازاينكه درآن جاودان نبودند وآخرتشان را به اين دنيا فروختند.ارزش انسان زياد است وچه بسا كساني كه قدر ومنزلت خود را ندانسته ونابه خردانه درباتلاق كبر وغرورخود فرو رفته اند. ومسّرت و خوشبختي ازآن كسانيست كه خداوند بلندمرتبه را ناظر اعمال خود دانسته واهداف خداپسندانه خودرا در گرو عشق به حق وكمك و تفقدازبندگانش موظف دانسته وبدان عمل كنند.براستي دستهايي كه براي گرفتن دست نيازمندي دراز ميشود باارزشتر از دستهايست كه به سمت آسمان دراز ميشود.آنگاه هزاران فرشته برآن دست بوسه ميزنند كه گره ازكار مشكلي باز كنند.عشق ومحبت ،رد و پاي خدا درزندگيست،پس دل به اندوه مبندكه خداوند مرهم همهء دردهاست.هرچه خراشهاي وجودت بيشتر باشد،خدابراي پركردن آن بيشتر در وجودت جاي ميگيرد.من خوابم امّااوبيدار.خدايي كه عاشقانه بنده اش رادوست ميدارد وهميشه همراه اوست. پيرو حرفهايي كه در اين كاغذآوردم نتيجه اي خواهم گرفت كه،وقتي خوبيست،بدي چرا!و وقتي خداست،اندوه چرا!بياييد خوبيهايمان را پس انداز آخرتمان كنيم وباقلبي كه عشق حق درآن جاريست فردايمان رابهتر ازامروزمان بسازيم، بلكه با روي گشاده تسليم مرگ دنيوي شويم،مرگي كه نزديك ماست.همواره دوست داشتمو ميدارم كه لحظهء مرگ،حسرت و غمي براي كارهاي كرده ونكرده ام نداشته باشم ورو سفيد خداي بزرگم باشم.
    به ياد عزيزان خفته درخاك وتقديم به همهء عزيزانم
    رامين* تابستان92

بنام الله
    نجوا بااو ...
    شروع زبان دل به جمله سخت است اما بغض هاي ديرينه ام رامي شكنم ودلم به ناچار گامهاي خسته خود راكه ازجنس درد و رنجهاي زمانه است رابايستي براي زنده ماندن به آغوش ‌‌گريه بسپارد نادم از پندار خويشم كه عمري زيرسايه ي تو بهرتوخورديم وبرديم اما دريغ ازيك شكر و‌ سپاس،چشمانمان مملو از التماس ودستهايمان محتاج نياز.ازته قلبم فرياد مي زنم اما گويي كه كسي نميشنود،گمان مي كنم پيدايت ‌كردم اماباز،ازتو دورم.اين ره تو سردراز دارد.مشق دفتر عشق بسي كوتاه و قاسراست كه بخواهد نجواي دل را به قلم گيرد.قلب ووجودمان آكنده ازمهرتوست،مي جويمت تا بجوي ام.جفاست كه بخواهيم مهرت را به نسيان دهيم وقلبمان رامملو از چيزهاي كنيم كه متعلق به توست. ا‌گر غير اين باشد،بي شك غم واندوه زود فرا خواهد رسيد وآنوقت شيطان شماتت مارا مي كند.امازيباست كه دراين دنياي مرده،دلها را بانام تو زنده كنيم، وزنگهاي نفرت و كينه رابا يادت ازقلبهايمان بزدايم.
    ( تقديم به دوستداران حضرت حق)
    رامين * بهار92

بنام خدايي كه زيبايي را دوست دارد
    مناجات ...
    الهي:درهاي قلبمان را بسوي خوبي هايت بگشا،ودستهايمان را در پرتو اجابتت قرار ده ،وآفتاب رحمتت را بر ما تابان كن، تاازتاريكيها و افتادن در مغاك معصيت در امان باشيم .گناه را از ما دور و درست انديشيدن و عمل كردن را در گروكارهايمان قرار ده ،تاهمواره شكرگذاررحمتت باشيم.الهي:قدرتي بر من عطا كن تا به وسيلهءآن بتوانم همتي به بندگانت برسانم،كه در ابتدا مسبب خشنوديت شوم ودر آخر به وظيفه الهي ام عمل كرده باشم تا دعاي خوب بندگانت بدرقه راه زندگي ام وآسايش ابدي ام باشد و در پايان همهء حاجت ها از تو ميخواهم در رضاي خشنودي خودت خنده را به لبهايم و شادي را به قلبم هديه كني.
    رامين*تابستان 92
    ویرایش توسط Ramin68 : 2nd September 2013 در ساعت 15:46

2. 18کاربر از Ramin68 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

arkan74 (3rd September 2013),armageddon (17th December 2013),ASHEGHBAHAR (20th September 2013),bahram chobin (19th September 2013),elc.rgb (20th September 2013),hangani (12th January 2014),irtanic (12th January 2014),kami 2015 (2nd September 2013),M.Salehi  (2nd September 2013),mm-pars (20th September 2013),mohaddess (16th December 2013),qeshmi2009 (12th January 2014),salvador (9th May 2014),Taghi- (2nd September 2013),قائم (3rd September 2013),امید کراش (20th September 2013),داوودی فر (2nd September 2013),شهریار (3rd September 2013)

علایق
    ورزش-موسيقي-مطالعه
    تشکر ها
    7
    260 سپاس از51 پست

پیش فرض اين دل نوشته رو تقديم ميكنم به همهء بانوان خوب اين سرزمين كه اميدوارم شريك خوبي در لحظه هاي تلخ وخوش روزگار همسرانشان باشند.

بنام خداوند بخشنده مهربان
    دختري از جنس آسمان
    بايد بگويم تسخيركننده واقعي قلب و روح ما خداست امانتي كه بايستي ازآلودگي ها ونابه ساماني هاي اين گيتي حفظ شود تا مبادا خجل پروردگارمان شويم.هم اكنون لب به سخن،دست به قلم وباقلبي آكنده از مهرت كه درمن جاريست ، به ناخواسته وادار شدم حرف دل را براي خلقي كه وجودش براي من نعمتي ازسوي توست ،به تقرير در بياورم.اغراق نمي كنم! دختري ازجنس آسمان ،باقلبي مملوء ازعشق وعطوفت،وبا دستهايي كه اطمينان دارم بارها براي روا شدن حاجت هاي خوب ومدح وشكرت بسوي درگاهت بلند شده وروح بيكران آسماني اش ،كه هميشه يقين داشتم ودارم فرشته ايست بروي زمين.باورم ازپيش اينگونه بود،كه فرشتگان درآسمانند، اما اينگونه نبود وديري نگذشت كه ستون هاي باورم باديدن فرشته ي درميان خلق به لرزه درآمد و واژگون شد.آن فرشته ارمغاني از خوبي هاي بي كران توست كه به من ارزاني داشته ي.نوشته هايم شعر نيست ،عاشقانه نيست، احساس نيست بلكه اعتقاديست كه فردايم را رقم مي زند.اي شميم عشق ،دلم از ديرباز به چشمان سياه و سيماي مهربانت خوش بود و هست. وهمواره مي كوشم تادر اين راه پر ماجراي عشق،مساوات عقل وقلب وروحم را برقرار كنم.خدايا:توفيقي ده تاعشقي خالص از نوع آسماني را تجربه كنم وطعم شيرين محبت رابا نگاهه پر مهرش بچشم. تقديم به شريك روز و روزگارم (م) رامين* تابستان 92
    ویرایش توسط Ramin68 : 19th September 2013 در ساعت 19:11

4. 12کاربر از Ramin68 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aryan azari (20th September 2013),ASHEGHBAHAR (20th September 2013),bahram chobin (19th September 2013),elc.rgb (20th September 2013),hangani (12th January 2014),irtanic (12th January 2014),mm-pars (20th September 2013),mohaddess (16th December 2013),qeshmi2009 (12th January 2014),Taghi- (11th January 2014),امید کراش (20th September 2013),داوودی فر (20th September 2013)

تشکر ها
    7
    26 سپاس از8 پست

پیش فرض پاسخ : خداوند مظهر تمام خوبي هاست

سلام
    ممنون از این انرژی مثبتی که به بچه ها دادی من که خیلی لذت بردم
    باشد که قدر شناس خالق مهربانمان باشیم
    یا حق

6. 7کاربر از mm-pars بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

irtanic (12th January 2014),mohaddess (16th December 2013),qeshmi2009 (12th January 2014),SOBHAN86 (11th January 2014),Taghi- (11th January 2014),امید کراش (20th September 2013),داوودی فر (20th September 2013)

علایق
    ورزش-موسيقي-مطالعه
    تشکر ها
    7
    260 سپاس از51 پست

Icon5 و سرانجام عشقي نافرجام

چو کَس با زبان دلم آشنا نیست
    چهبهتر که از شکوه خاموش باشم
    چو یاری مرا نیست همدرد ، بهتر
    که از یاد یارانفراموش باشم

بودیم کسی پاس نمی داشت که هستیم
    باشد که نباشیم بدانند که بودیم

من بلبل آن گلم كه درگلشن راز
    پژمرده شد ومنت شبنم نكشيد

عمري كه عجل در پي آن مي تازد
    هركس غم دنيا بخورد مي بازد

زندگي آب روان است روان ميگذرد
    آنچه تقدير منو توست همان ميگذرد

92/9/20
    ویرایش توسط Ramin68 : 16th December 2013 در ساعت 22:28

8. 7کاربر از Ramin68 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (17th December 2013),irtanic (12th January 2014),mohaddess (16th December 2013),qeshmi2009 (12th January 2014),SALEH (17th December 2013),Taghi- (11th January 2014),امید کراش (11th January 2014)

علایق
    ورزش-موسيقي-مطالعه
    تشکر ها
    7
    260 سپاس از51 پست

پیش فرض می خواهم بگویم چقدر برایم عزیزی واژه ها کم می آورند به همین جهت ساده می گویم که ياورمان باش اي خدا

خداي من
    بارالها: تو شاهد شبهای سردم هستی وتنها تویی که قلب و وجودمان را گرم میکند نه خواب و کسالت تورا فرا گیرد و نه خستگی تو را درگیر شود وتنها مونسمان تا قیامت خواهی بود ومن نام تو را عشق می نامم زیرا آغوشت برای هر بنده ای باز است، دریاب ما را ای روزی دهنده بی منت.الهی:سایه ی مهر و رحمتت را از سرمان مگیر ونیاز دلمان را از بی نیازی ات پرکن و عطش دل و روحمان را از کرامتت سیراب کن و توفیقی ده خدمتی خالصانه و آنچه را که خودت میپسندی به بندگانت برسانیم تا مسبب خشنودی ات شویم .عشقم تا ابدالعباد خواهی بود و تنها ناجی معبود قلب و روحمان در ناآرامی های دریای خروشان روزگار و سرنوشت خواهی بود.اطاعتت بندگی، و وثوق به رحمتت امید،که لطفیست از جانب درگاهت که به این بنده حقیر ارزانی داشته ای.
    تو آگاه به غم خویش و شنوا به درد این دل ، از تو مدد می جویم که غم خویش را چاره ومرهمی همچون رحمتت بر قدمهای کهنه رنج قرار دهی و طلوعی نو با خورشید پرفروغ امید به ما ارمغان و پرده از سیاهی و ناامیدی روح و جسم برداری تا اززیبایی هایت بیشتر لذت ببریم.امید به رحمتت وحس عشقت زیباست از اینکه پرده از تاریکی برداشته و آغاز طلوعی سرشار از عشقی نو به من نوید میدهی ومن ناغافل دلخور از آنم که چرا بد دیده ام غافل از اینکه پیچیدگی از آن توست که همواره سعی نمودی مرا حفظ نمایی درحالی که من همیشه غافلت بودم،پس یادمان باشد خداوند همواره با ماست.
    تقدیم به عاشقان حضرت حق
    زمستان92

10. 5کاربر از Ramin68 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

irtanic (12th January 2014),qeshmi2009 (12th January 2014),SOBHAN86 (11th January 2014),Taghi- (11th January 2014),امید کراش (11th January 2014)

تشکر ها
    725
    379 سپاس از89 پست

میگویند خداوند انسان را به زمین تبعید کرد تا متنبه شود و در بوته آزمایشات بسیار سختی اورا قرار داده و بهترین بندگانش دل خوشی نه از دنیا دارند و نه از ساکنانش و یا رنجور و بیمار میمیرند یا شهید میشوند و یا دلشکسته میروند و درمقابل سخن از عشق خداوند و مهر بسیار او سخن میگویند که این تناقض را با اعتقاد به عدالت خداوند فقط یک جور میشود درست کرد که این دنیا بسیار الکی و بازیچه است و خدای عشق ما را در یک فضای مه آلود و دنیای مجازی به امتحان گرفته و رحمت و صفا و عشق او آنقدر زیاد است که باورم نیاید که اشکی را تاب اورد کما آنکه در قران کریم و کتب دیگر آسمانی بسیار از لهو ولعب بودن دنیا سخن گفته شده فقط یک مساله انکار ناپذیر داریم آنهم امتحان است و عمل ما نسبت به دستورات خدایی که اینقدر ما را دوست دارد بی معرفتی است گناه کردن حتی در دنیای مجازی و بد کردن به هم --من میگویم کل زندگانی و عمر ما در این دنیا نسبت به آخرت مثل شبه غیاث به زمان سوار شدن به مترو تهران کرج است به نسبت به زمان میلیارد ها دور زدن با پای پیاده دور زمین حال ما در این مترو سرپا یا نشسته دم در یا گوشه غمگین یا شاد ساعتی دیگر پیاده میشویم مهم این است که شخصیت و انسانیت خود را در این ساعت زیر پا نگذاریم والا کل دنیا یک چشم برهم زدن است مانند پشه ای که دوروز عمر میکند و سرعت بالش آنقدر زیاد است که هیچ دوربینی نتوانسته بال اورا ساکن عکس بگیرد و دل خوشی به زندگی --ما جنب و جوشمان را کش داده ایم و عمر را طولانی میببینیم این 2 روز راصبر کنید آغوش یار باز و با محبت و عشق منتظر فقط خرابکاری نکنیم تا خجل نباشیم خداوند عشق و معرفت همراهتان باد

12. 3کاربر از irtanic بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

hangani (12th January 2014),mer30 (12th January 2014),qeshmi2009 (12th January 2014)

علایق
    ماهواره
    شغل و حرفه
    نصاب
    تشکر ها
    395
    931 سپاس از131 پست

دستت درد نکنه
    خوب بود
    [CENTER][FONT=Arial Black][SIZE=6][B]فروم میخوای فروم [COLOR=Red]کیانست[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][SIZE=6]
    [FONT=Courier New]بهترین انجمن تخصصی[/FONT]
    [SIZE=1]
    [/SIZE][/SIZE][B]،،،،،[COLOR=White]............[/COLOR][/B]
    [B] (0 0)[COLOR=White]...........[/COLOR][/B]
    [B] .[COLOR=White]---.[/COLOR]oOO[COLOR=White]--[/COLOR][/B][B][COLOR=White]--[/COLOR][/B][B] (_)[/B]
    [B] ╔═══════[/B][B]═[/B][B]═══[/B][B]═[/B][B]═[/B][B]═╗[/B]
    [B] ║I LOVE U [COLOR=Red]KIAN SAT[/COLOR]║[/B]
    [B] ╚═══════[/B][B]═[/B][B]═[/B][B]═══[/B][B]═[/B][B]═╝[/B]
    [B][COLOR=White]---..----[/COLOR][/B][B][COLOR=White]-[/COLOR][/B][B][COLOR=White]-[/COLOR][/B][B][COLOR=White]-[/COLOR][/B][B]|[/B][B][COLOR=White]--[/COLOR][/B][B][COLOR=White]--[/COLOR][/B][B][COLOR=White]--[/COLOR][/B][B]|[/B][B][COLOR=White]-[/COLOR]oOO[/B]
    [B] [COLOR=White].........[/COLOR]|__|__|[/B]
    [B] [COLOR=White]...........[/COLOR] || ||[/B]
    [B] [COLOR=White]........ [/COLOR]ooO Ooo

[IMG]http://www.owghat.com/today.png.aspx[/IMG][/B]
    [/CENTER]

14. نمایش تمام تشکر های mer30 در این پست:

irtanic (4th October 2014)

علایق
    ورزش-موسيقي-مطالعه
    تشکر ها
    7
    260 سپاس از51 پست

پیش فرض ساده بنگریم...

بنام خداوند بخشنده مهربان
    ساده بنگریم...
    چرا که سادگی سعادت است وآنچه خواهی شد که معبود برتو نظر خواهد کرد،ازناکسان دور و رهسپار وادی حمد خدا خواهی شد وتو چه دانی سادگی چیست ای دل؟
    عالمی دگر که سادگان از چشمه ی گوارای آن نوشیده اند،چه بسا حیف که برنانجیبان همچو زهر است،دنیای خالصانه وبدور از خصم وهمه سوار برکشتی عشق، مسافر دریای بیکران ایمانند.
    آه !ساده باش ای جسم وساده باش ای روح،پس چه میکنی ای دل آنگاه پروردگارت تو را برای عطش عشقش فرا خواند وسیرابت کند،آنوقت تپیدنت زمزمه ی او را خواهد کرد که هرلحظه اش لطفیست از جانب او.بر حذر باش سادگی ات متعلق به او باشد چرا که او بهای دل ساده را میداند.خدایا:دوست دارم ساده نفس بکشم وساده بیاندیشم برای رضا وخشنودیت وآنچه رفتار کنم که خود میپسندی.باتمام وجود وباتمام عشقی که به حمد درگاهت دارم لب به سخن میگشایم ومیگویم: که در سادگی هم تو را باید جست.
    الهی:قدرتی بر قلمم ده تابنویسم هر آنچه را که در وجودم هست،رخوت و تبعیض را دور ونگاه چشم و دلم یکی شود تا معنی برادری و برابری را بیابم و آنوقت ساده بمیرانم که چون آرزویم از این بیشتر نباشد.به امید داشتن دلهای صاف وساده و بی آلایش بندگانت،که روزی دست مهربانی بهم دهند.
    بهار93

16. 2کاربر از Ramin68 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

irtanic (4th October 2014),salvador (9th May 2014)

علایق
    ورزش-موسيقي-مطالعه
    تشکر ها
    7
    260 سپاس از51 پست

پیش فرض خداي من

خداي من
    اي عشق تودر مني،خواندن عشقت، نور و صفاي هر محفليست.آنگاه بنده ي از نجواي دلسوزش وبراي التيام زخم دلش تورا ميخواند مرهمي از جنس اميد در درونش شعله ور كن تا از سرماي شكننده ي بي مهري ها و نابرابري هاي روزگار در امان باشد.اين سكوت بزرگ از آن دلي است كه پيش از آن بانگي از درد سوز دل نهاد كه تاعرش بندگي خدا را لرزاند وبا نام همين خالق اكنون آرامشي پديد آمده كه زبان قاسر از وصف آن است و معشوقه باوفا جز خدا نخواهد بود. الهي :مرا از خودم نجات بده وشمس پرفروغ هدايتمان باش و تنهاياد توست شفاي دل سوختگان.عمري سر در گريبان عشقت نهادم ،هرچند مي دانم ناخالصم، اماببخش بنده ي گنه كار را وبر من بنما روزي را كه از پيش برايم تعيين نمود ه اي.خدايا:به اميدم هستي ببخش وبه روحم آرامش و تنها خودم باشم و خودت كه همين مايه ي سر افرازي خويش است،مرا از چشمه ي معرفتت سيراب كن تامبادا اسير سراب معرفت بندگان دل مرده ات شوم،فردايم راروشنتر از امروزم كن،زيرا اول و آخر هر كار تويي
    تقدیم به عاشقان حضرت حق
    زمستان92
    ویرایش توسط Ramin68 : 9th May 2014 در ساعت 12:08

18. 3کاربر از Ramin68 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

irtanic (4th October 2014),kami 2015 (9th May 2014),mohaddess (9th May 2014)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع