.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: چرا رگلاتور داغ ميكند !!!؟

تشکر ها
    2
    14 سپاس از3 پست

چرا رگلاتور داغ ميكند !!!؟

با سلام
    من يك مدار فلشر براي تابلو ثابت با 12 كانال و يكي هم با 4 كانال ساختم، با ولتاژ ورودي 12ولت 1 آمپر، كه خيلي خوب هم كار ميكنه،‌ولي رگلاتور داغ ميشه خيلي،‌ رگلاتورم 7805 هست كه 12 رو به 5 ولت براي آي سي atmega8 وصل شده و هيچ چيزه ديگه اي به هش وصل نشده،.
    1- خب راه حلي براي داغ نشدن وجود داره؟
    2- آيا بايد چيزي ما بين آي سي و رگلاتور بزارم تا مصرف كنه تا رگلاتور داغ نكنه؟
    من از هيت سينك هم استفاده كردم،‌ ولي گرماش زيده بازم،‌ميدونم كه نميسوزه ولي ميخواستم كمي عادي كار كنه بدون داغ كردن!.
    با تشكر از مهندسين عزيز، منتظر جوابتون هستم. :721120_biggrin:

2. 6کاربر از mdssoft بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

206v20 (20th April 2013),abady (23rd December 2012),ASHKAN-NO (2nd November 2012),IRANIA (20th April 2013),M.Salehi  (2nd November 2012),masoud-sat (2nd November 2012)

علایق
    الکترونیک
    تشکر ها
    34,684
    38,723 سپاس از5,593 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط mdssoft Click here to enlarge
    با سلام
    من يك مدار فلشر براي تابلو ثابت با 12 كانال و يكي هم با 4 كانال ساختم، با ولتاژ ورودي 12ولت 1 آمپر، كه خيلي خوب هم كار ميكنه،‌ولي رگلاتور داغ ميشه خيلي،‌ رگلاتورم 7805 هست كه 12 رو به 5 ولت براي آي سي atmega8 وصل شده و هيچ چيزه ديگه اي به هش وصل نشده،.
    من از هيت سينك هم استفاده كردم،‌ ولي گرماش زيده بازم،‌ميدونم كه نميسوزه ولي ميخواستم كمي عادي كار كنه بدون داغ كردن!.

سلام دوست عزیز
    ایسی رگولاتورها سری 7805 معمولا حداکثر جریان 1 امپر رو تحمل میکنند
    در اینجا شما فرمودید که برای تغذیه میکرو کنترلر بکار رفته که اصولا مصرف خیلی پایینی دارد
    مگه اینکه جنس ایسی رگولاتور بد باشه
    یا اینکه به غیر از ایسی میکرو قطعات دیگری رو هم تغذیه میکنه
    در کل اگه از جنس و مرغوبیت ایسی رگولاتور مطمئن هستید میتونید
    1.از یک هیتسینگ مناسب استفاده کنید
    2.یک مقاومت 5وات یا 10 وات با مقدار مثلا 10 اهم که باید تست کنید در مسیر ولتاژ ورودی ایسی رگولاتور قرار دهید تا ولتاژ وردی مقداری افت کند

اینو بخاطر داشته باشید اگه جریان خروجی مصرف شده مدار بیش از حد مجاز باشد روشهای بالا کارساز نبوده و باید بدنبال علت مصرف بیش از حد باشید

موفق باشید

4. 8کاربر از M.Salehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

206v20 (20th April 2013),abady (23rd December 2012),ALEDAVOD (5th November 2012),ARIYA (5th November 2012),ASHKAN-NO (2nd November 2012),IRANIA (20th April 2013),masoud-sat (2nd November 2012),شهریار (3rd November 2012)

تشکر ها
    3
    17 سپاس از6 پست

پیش فرض پاسخ : چرا رگلاتور داغ ميكند !!!؟

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط mdssoft Click here to enlarge
    با سلام
    دیتاشیت 7805 رو دانلود کنید . از مدارات پیشنهادی استفاده کنید که از خازن استفاده کرده اند. بیشتر از یک آمپر رو هم جواب میده

6. 2کاربر از soonaeid بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

206v20 (20th April 2013),IRANIA (20th April 2013)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع