.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: لطفا من رو درباره مشکل حرارتی دستگاه جرداک راهنمایی کنید

تشکر ها
    5
    41 سپاس از11 پست

لطفا من رو درباره مشکل حرارتی دستگاه جرداک راهنمایی کنید

سلام به همه دوستان
    من متاسفانه با یک مشکلی مواجه شدم که نتونستم پاسخی برای اون پیدا کنم .لطفا من رو راهنمایی کنید.
    من یک دستگاه جرداک 952 گرفتم که هم هوای گرم و هم هویه هستش. چند وقتیه که میخوام باهاش چیپ های برد های کامپوتر رو جدا کنم اما با وجود استفاده از فلاکس و دمای 500 درجه که آخرین دمای دستگاه هم هست قلع های پایه های زیر چیپ انگار اصلا آب نمیشن. معمولا میگن توی این دما برد میسوزه اما اصلا رنگ چیپ حتی عوض هم نمیشه. فکر میکنم که دمایی که دستگاه نشون میده واقعی نیست چون توی 500 درجه باید قلع قطعات کناری هم آب بشه اما انگار نه انگار.
    درجه فشار هوا رو رروی 5 هم که میزارم و بیش از 15 دقیقه با دمای 500 درجه حرارت میدم. هیچ اتفاقی نمیفته.
    لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجای دستگاه هستش.

2. 5کاربر از ehsanalpha بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (10th August 2012),ASHKAN-NO (10th August 2012),masoud-sat (10th August 2012),TuneUp_Vahab (10th August 2012),علیزاده علی (9th August 2012)

تشکر ها
    7,813
    10,053 سپاس از1,514 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط ehsanalpha Click here to enlarge
    سلام به همه دوستان
    من متاسفانه با یک مشکلی مواجه شدم که نتونستم پاسخی برای اون پیدا کنم .لطفا من رو راهنمایی کنید.
    من یک دستگاه جرداک 952 گرفتم که هم هوای گرم و هم هویه هستش. چند وقتیه که میخوام باهاش چیپ های برد های کامپوتر رو جدا کنم اما با وجود استفاده از فلاکس و دمای 500 درجه که آخرین دمای دستگاه هم هست قلع های پایه های زیر چیپ انگار اصلا آب نمیشن. معمولا میگن توی این دما برد میسوزه اما اصلا رنگ چیپ حتی عوض هم نمیشه. فکر میکنم که دمایی که دستگاه نشون میده واقعی نیست چون توی 500 درجه باید قلع قطعات کناری هم آب بشه اما انگار نه انگار.
    درجه فشار هوا رو رروی 5 هم که میزارم و بیش از 15 دقیقه با دمای 500 درجه حرارت میدم. هیچ اتفاقی نمیفته.
    لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجای دستگاه هستش.
    سلام و خسته نباشيد
    دوست گرامي من خودم شخصا اين مدل را براي همه دوستان و همكاران توصيه ميكنم
    فقط جنس اصلي رو نه جنس هاي بدل موجود تو بازار
    اما شما دوست گرامي توضيحات شما كامل نيست از كدام نوع نوك استفاده ميكنيد نوك انتخاب شده در هواي گرم بسيار مهم ميباشد
    همچونين شما عنوان نكرديد كه اندازه حرارت تا چه حد است
    و نوع كاركرد دستگاه رو هم عنوان نكرديد توضيح دهيد وقتي دستگاه رو خاموش ميكنيد چطوري خاموش ميشه و وقتي روشن ميكنيد درجه حرارت به چه صورت بالا ميرود

4. 5کاربر از علیزاده علی بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (10th August 2012),ASHKAN-NO (10th August 2012),elc.rgb (9th August 2012),TAHA1 (10th August 2012),TuneUp_Vahab (10th August 2012)

تشکر ها
    5
    41 سپاس از11 پست

ممنونم ار توجحتون.
    والا همه دستگاه هایی که توی بازار هست چینیه منم به قیمت خدود 145 تومن خریدم.
    با تمام سری ها تست کردم و بدون سری هم تست کردم . اما سری بزرگ بزرگ رو استفاده نکردم. سری 5 میلی و 3 میلی رو تست کردم و همینطور بدون سری.
    دستکاه رو که خاموش میکنم باید دما به خدود 50 درجه برسه بعد خودش خاموش میشه.اما وقتی کلید رو قطع میکنم فشار پمپ تا آخر زیاد نمیشه( ظاهرا مدل های قدیمی این طوری بودن )
    نوع حرارت رو متوجه نشدم منظورتون چی هست. هوای گرم با آخرین درجه که 504 درجه هست هم جواب نداد. اندازه حرارت طوریه که اگر حدود 30 ثانیه روی به ترانزیستور بگیرم بعدش بلند میشه ترانزیستور. (ترانزیستور ماسفت به شماره 9T18GH )
    نوضیحات دیگه ای لازم هست بفرمایید تا بگم خدمتتون.

---------- Post added at 14:32 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

البته خدمتتون عرض کنم که یک مشکلی هم چند باری داشتم و این بود ه دستگاه قاطی کرد. یعنی به من دما رو روی کمترین یا 170 گذاشتم و روشن کردم اما معمولا روی 200 یا 300 میرفت و سری عدد کم میشد اما 2 یار قاطی کرد و هی دما بالا تر رفت اما با قطع کلید خاموش نشد و دما بالاتر میرفت که مجبور شدم از برق بکشم. یک بار هم هواسم نبود دیدم کل فلز دسته داره سرخ میشه و قاطی کرده بود باز که با قطع دکمه خاموش شد.
    المنت رو با اهمتر تست کردم سالم بود و نسوخته.

6. 6کاربر از ehsanalpha بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (10th August 2012),ASHKAN-NO (10th August 2012),masoud-sat (10th August 2012),sardarshams (10th August 2012),TuneUp_Vahab (10th August 2012),علیزاده علی (10th August 2012)

تشکر ها
    66,936
    45,788 سپاس از6,557 پست

درود
    المنت یا دسته هیتر را کامل تعویض کنید . در بازار فراوان یافت میشود
    برای دقیق ترمشخص شدن ایراد هم بهتر است ولتاژ روی المنت را کنترل کنید اگر با تغییر
    ولوم
    رنج ولتاژ بین حداقل و حداکثر ولتاژ که روی تریستور یا ترایاک است
    تغییر کند مشکل از المنت است که بهتر است کامل تعویض کنید
    ویرایش توسط ARIYA : 10th August 2012 در ساعت 02:08
    .

جاوید ایران زمین

زنده باد آزادی

8. 6کاربر از ARIYA بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ASHKAN-NO (10th August 2012),masoud-sat (10th August 2012),sardarshams (10th August 2012),TAHA1 (10th August 2012),TuneUp_Vahab (10th August 2012),علیزاده علی (10th August 2012)

علایق
    طبیعت و صافکاری
    شغل و حرفه
    "صافکاری بیرنگ"تخصصی برق و الکترونیک خودرو و تعمیر ایسی
    تشکر ها
    26,212
    24,830 سپاس از3,600 پست

با سلام :

توصيه دوستان رو بكارببريد ، به نتيجه خواهيد رسيد . در ادامه يه مطلبي را به مطالب بالا اضافه كنم . كه هر وقت درجه حرارت بيش از اندازه بالا رود ( درجه حرارت كاذب ) ولي وقتي از فاصله 15 سانتي به كف دست بزنيد هواي سرد احساس خواهيد كرد و با كم و زياد كردن ولوم كنترل هيت عكس العملي صورت نگيرد و درجه بالا و پايين شود . صد در صد مشكل از المنت مي باشد و دسته هيت كامل ( همراه با شيلنگ و سيمها ) تعويض گردد .
    لامپ تست جهت عیب یابی خودرو

بیشتر انسانها زمانی نا امید میشوند که چیزی به موفقیت آنها باقی نمانده

10. 5کاربر از TuneUp_Vahab بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (11th August 2012),ASHKAN-NO (10th August 2012),masoud-sat (10th August 2012),TAHA1 (10th August 2012),علیزاده علی (10th August 2012)

تشکر ها
    5
    41 سپاس از11 پست

سلام
    من المنت رو کامل عوض کردم اما باز هم مشکل حل نشده. ممکنه که برد دستگاه دمای واقعی رو نشون نده ؟
    با دمای 504 درجه به مدت 10 دقیقه باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد!!!!!!!!!!!!!
    الان دسته هیتر رو عوض کنم مشکل حل میشه؟ دسته رو چطوری در بیارم؟

12. 5کاربر از ehsanalpha بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (11th August 2012),ASHKAN-NO (10th August 2012),sardarshams (10th August 2012),TuneUp_Vahab (10th August 2012),علیزاده علی (10th August 2012)

تشکر ها
    7,813
    10,053 سپاس از1,514 پست

سلام
    من المنت رو کامل عوض کردم اما باز هم مشکل حل نشده. ممکنه که برد دستگاه دمای واقعی رو نشون نده ؟
    با دمای 504 درجه به مدت 10 دقیقه باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد!!!!!!!!!!!!!
    الان دسته هیتر رو عوض کنم مشکل حل میشه؟ دسته رو چطوری در بیارم؟
    سلام و خسته نباشيد
    دوست گرامي ترياك دستگاه رو تعويض نماييد و در مورد اين مسيله كه چند بار دستگاه قاطي كرده بود و كنترل نميشد مدار را كامل شارژ لحيم نموده و اوتوكوپلر سه پايه را تعويض نماييد
    و در هرصورت اعلام نتيجه نماييد

14. 4کاربر از علیزاده علی بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (11th August 2012),ASHKAN-NO (10th August 2012),TAHA1 (10th August 2012),TuneUp_Vahab (10th August 2012)

تشکر ها
    5
    41 سپاس از11 پست

این تریاک که فرمودید دقیقا چیه و کجای دستگاه هستش ؟ میتونید عکسش رو برام بگذارید؟

---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

فکر کنم یک آی سی هستش درسته ؟ اما کجای برد قرار داره ؟ میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    این قطعه نیاز به پرگرام کردن هم داره یا خیر؟

---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:23 ----------

نکتهای هم که هست باید عرض کنم مجددا که المنت داغ میشه اما حرارت 500 درجه وافعی نیست چون توی اید دما با فاصله نیم سانتی متر اصولا باید کل فلع عای فطعات کناری آب شده و برد هم آسیب ببینه اما اینطور نیست.
    راجع به تریاک من رو راهنمایی میکنید؟

16. 4کاربر از ehsanalpha بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (11th August 2012),ASHKAN-NO (10th August 2012),TuneUp_Vahab (10th August 2012),علیزاده علی (10th August 2012)

تشکر ها
    5
    41 سپاس از11 پست

اتوکوپلر رو هم میشه بگید کجا هست؟ شمارش رو هم بگید
    تریاک با شماره T2 رو باید عوض کنم؟ اوتوکوپلر هم 3 تا هستش روی مدار. کدومش رو عوض کنم؟
    U2 یا U1 ؟ یه یو 9 هم دارم که به نظرم مال هویه هستش

18. 2کاربر از ehsanalpha بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (11th August 2012),TuneUp_Vahab (10th August 2012)

تشکر ها
    7,813
    10,053 سپاس از1,514 پست

این تریاک که فرمودید دقیقا چیه و کجای دستگاه هستش ؟ میتونید عکسش رو برام بگذارید؟

---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

فکر کنم یک آی سی هستش درسته ؟ اما کجای برد قرار داره ؟ میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    این قطعه نیاز به پرگرام کردن هم داره یا خیر؟

---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:23 ----------

نکتهای هم که هست باید عرض کنم مجددا که المنت داغ میشه اما حرارت 500 درجه وافعی نیست چون توی اید دما با فاصله نیم سانتی متر اصولا باید کل فلع عای فطعات کناری آب شده و برد هم آسیب ببینه اما اینطور نیست.
    راجع به تریاک من رو راهنمایی میکنید؟
    سلام و خسته نباشيد
    راجب ترياك دوست گرامي قطعه اي هست كه شبيه ترانزيستور سه پايه با بدنه ي فلزي
    اوت كوپلر هم در تغذيه واقع شده و از هر طرف سه تا پايه دارد و اكثرا در هويه هواي گرم گرداك سفيد رنگ هستش
    و در ظمن در اين دستگاه قطعه اي وجود ندارد كه نياز به پروگرم كردن باشه
    منتظر اعلام نتيجه هستم

20. 4کاربر از علیزاده علی بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (11th August 2012),ASHKAN-NO (10th August 2012),sardarshams (10th August 2012),TuneUp_Vahab (10th August 2012)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع