.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: طرح سنسور مادون قرمز براي اندازه گيري ضربان قلب

تشکر ها
    16
    223 سپاس از107 پست

پیش فرض طرح سنسور مادون قرمز براي اندازه گيري ضربان قلب

من می خوام مدار شمارش ضربان قلب را براساس سایت زیر بسازم چندتا سوال داشتم
    http://embedded-lab.com/blog/?p=1671
    1-چرا از دوتا OpAmp استفاده کرده
    2-می خوام بدونم که این OpAmp دقیقا چیکار میکنند یعنی چجوری سیگنال ها را تقویت می کنه خصوصا قسمت فیدبک
    می خوام بدونم
    3-فرمول هایی که در شکل نوشته یعنی محاسبه Gain و cut-off fvhd برای چی هستند
    اضافه کنم که من رشته ام الکتذونیک نیست اینم برای پروژه مدار منطقی انتخاب کردم
    با تشکر

2. 6کاربر از akbar_online بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

diatom (4th April 2012),elc.rgb (25th December 2011),hossein_lar (10th March 2014),M.Salehi  (25th December 2011),m2007_mail (25th December 2011),pal-electronic (25th December 2011)

تشکر ها
    16
    223 سپاس از107 پست

کسی پیدامیشه اینو به من بگه

4. 3کاربر از akbar_online بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

diatom (4th April 2012),elc.rgb (25th December 2011),M.Salehi  (25th December 2011)

علایق
    الکترونیک
    تشکر ها
    34,684
    38,723 سپاس از5,593 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط akbar_online Click here to enlarge
    کسی پیدامیشه اینو به من بگه
    با سلام دوست عزیز
    کمی صبر داشته باشید اگر از دوستان کسی در مورد سوال شما اطلاعاتی داشته باشد حتما پاسخ میدهد

6. 3کاربر از M.Salehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

diatom (4th April 2012),elc.rgb (25th December 2011),pal-electronic (25th December 2011)

تشکر ها
    3
    153 سپاس از19 پست

the magnitude of which is too small to be detected directly by a microcontroller. Therefore, a two-stage high
    gain, active low pass filter is designed using two Operational Amplifiers (OpAmps) to filter and amplify the
    signal to appropriate voltage level so that the pulses can be counted by a microcontroller

سیگنال برگشتی که در اثر منبسط و منقبض شدن رگها گیرنده دریافت می کنه به حدی ضعیفه که نمی تونه توسط میکرو دیده بشه به همین خاطر از یک تقویت کننده دو مرحله ای استفاده شده کا با تقویت کننده تفاضلی ساخته میشه .. نحوه تقویت بهره این تقویت کننده های تفاضلی هم 2 تا مقواوته یکی مقاومت فید بک و دیگه مقاومت ورودی که نسبت به هم در نظر گرفته می شند .. خازن هم واسه *****ه .. خازن که تو. ورودی هم یه ***** واسه سیگنالهای ورودی dc
    ویرایش توسط alireza@ask@me : 29th December 2011 در ساعت 01:05
    وقتی بچه بودم یک تفنگ بادی خریدم.. هرشب تو خیابون همه گنجشکها را می زدم ..به حدی که هرشب تا صد تاشون پر کند رو زمین در حالی که به خون مغلتیدن سر می کردم.. یه روز که داشتم تو حیات خونه درس می خوندم یه بچه گنجشک اوفتا رو کتابم .. برش داشتم و دلم سیش سوخت.. پیش خودم نگهش داشتم .. روز اول ..دوم ..سوم .. دیگه به جای اینکه برم شبا بکشمون کتار همون جوجه موندم تا بلخره یک ماه بعد پرش خوب بزرگ شد و پرواز می کرد ..جوری که می اومد می نشست روی شونهام تا صداش می کردم.. یه روز وقتی رفت دیگه بر نگشت ..خیلی عصبی و ناراحت بودم تا اینکه چند روز بعد کنار دیوار تو کوچه در حالی که سینهاش خوبی بود دیم که مرده بود ....
    از اون روز به بعد دیگه هیچ وقت دست به تفنگم نبردم ..چون اینهمه کشتم .. اما نتونستم یکشونا بزرگ کنم..

8. 3کاربر از alireza@ask@me بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

akbar_online (31st December 2011),diatom (4th April 2012),M.Salehi  (29th December 2011)

تشکر ها
    16
    223 سپاس از107 پست

تو قسمت کد این سایت Heart rate measurement from fingertip :Embedded Lab در بخش تابع void countpulse()
    TMR0 چیه ومعادل این تابع را بخوام تو بسکام بنویسم با میکرو مگا32 چیکار باید کنم

10. نمایش تمام تشکر های akbar_online در این پست:

diatom (4th April 2012)

تشکر ها
    0
    16 سپاس از4 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط akbar_online Click here to enlarge
    من می خوام مدار شمارش ضربان قلب را براساس سایت زیر بسازم چندتا سوال داشتم
    http://embedded-lab.com/blog/?p=1671
    1-چرا از دوتا OpAmp استفاده کرده تولید PCB پروژه الکترونیک برد مدار چاپی AVR ARM میکروکنترلر
    2-می خوام بدونم که این OpAmp دقیقا چیکار میکنند یعنی چجوری سیگنال ها را تقویت می کنه خصوصا قسمت فیدبک
    می خوام بدونم
    3-فرمول هایی که در شکل نوشته یعنی محاسبه Gain و cut-off fvhd برای چی هستند
    اضافه کنم که من رشته ام الکترونیک نیست اینم برای پروژه مدار منطقی انتخاب کردم
    با تشکر
    1. یه آپمپ برای تقویت با بهره 101 و یه آپمپ هم برای فیـلتر پایین گذر با فرکانس قطع 2.5 هرتز هست.
    چون ضربان قلب تقریبن 150 بیت در دقیقه یا همون 2.5 هرتز هت.

2. یکمی ولتاژ آنالوگ دیود IR رو 100 برابر تقویت می‌کنه تا میکرو بتونه بخونه.
    دومی فرکانس های مزاحم رو فیـلتر و حذف می‌کنه.

3. Gain بهره تقویت کننده فیدبک هست که برابر 100 می‌باشد.
    فرکانس کات آف هم که 2.5 هرتز هست.
    این فرمولا رو تو کتاب ها و دیتاشیت آپمپ نوشته و تو مدار دو گفته می‌شه.

این پروژه هم به‌گمانم به‌درد مدار منطقی نخوره‌ها.

12. نمایش تمام تشکر های ksat در این پست:

diatom (4th April 2012)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع