.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 46

موضوع: جدیدترین اخبار از <<فیلم های ایرانی و خارجی>>

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

آخرین فیلم هری پاتر + عکس و تاریخ اکران

Click here to enlarge

چهره «دراكو مالفوي» بازيگر نقش «تام فلتون» در پوستر«هري پاتر یادگاران مرگ» نقش بست.
    اين فيلم كه آخرين مراحل پس از توليد را پشت سر مي گذارد، توسط كمپاني برادران وارنر تهيه و توليد مي شود.
    به گزارش ورايتي، قسمت دوم «هري پاتر و یادگاران مرگ» از لحاظ زماني كوتاه‌ترين قسمت از سري فيلم‌هاي اين شخصيت جادويي خواهد بود.
    قسمت دوم «هري پاتر و یادگاران مرگ» درحالي روز هفتم جولاي (‌16 تير) در لندن اكران جهاني مي‌شود كه قسمت اول آن كمتر از يك ماه پس از اكران ‌611 ميليون دلار در خارج از آمريكا فروش جهاني داشت و پرفروش‌ترين فيلم كمپاني «برادران وارنر» در سال ‌2010 نام گرفت.
    فيلم‌هاي «هري پاتر» براساس داستان کتاب‌هايي با همين نام ساخته شده‌اند. امتياز ساخت فيلم چهار کتاب اول را «جي.کي. رولينگ» در سال ‌1999 به كمپاني «برادران وارنر» با قراردادي بالغ بر يک ميليون يورو فروخت.
    اولين قسمت از اين مجموعه در سال ‌2001 با نام «هري پاتر و سنگ جادو» با بودجه ‌125 ميليون دلاري به كارگرداني «كريس كولومبوس» ساخته شد. اين فيلم به فروش ‌975 ميليون دلاري دست يافت و هفتمين فيلم پرفروش تاريخ سينما نام گرفت و نامزد سه جايزه اسكار شد.
    قسمت دوم اين فيلم نوامبر ‌2002 با عنوان «هري پاتر و تالار اسرار» به كارگرداني «كريس كلومبوس» با بودجه ‌100 ميليون دلاري به سينماي جهان آمد و فروشي بالغ بر ‌878 ميليون دلار به‌دست‌ آورد و در جوايز بافتا جايزه بهترين فيلم كودك را كسب كرد.
    سومين قسمت اين فيلم در ژوئن ‌2004 با بودجه ‌130 ميليون دلاري با نام «هري پاتر و زنداني آزكابان» اكران شد و فروش جهاني ‌795 ميليون دلار را به ثبت رساند. اين فيلم به كارگرداني «آلفونسو كوارون» نامزد دو جايزه اسكار بود و در جوايز «بافتا» فيلم منتخب تماشاگران نام گرفت.
    «هري پاتر و جام آتش» چهارمين قسمت از اين سري فيلم‌هاي پرطرفدار بود كه به كارگرداني «مايك نويل» در نوامبر ‌2005 با بودجه ‌150 ميليون دلاري ساخته شد و فروش ‌895 ميليون دلار را ‌به دست آورد. اين فيلم نامزد جايزه اسكار بهترين كارگردان هنري بود.
    پنجمين قسمت از اين فيلم با نام «هري پاتر و محفل ققنوس» در جولاي ‌2007 با بودجه ‌150 ميليون دلار به كارگرداني «ديويد يتس» به روي پرده سينماهاي جهان رفت و توانست فروش جهاني ‌938 ميليون دلار را كسب كند. اين فيلم در جوايز فيلم اروپا بهترين فيلم از نگاه تماشاگران شد.
    آخرين قسمت از اين فيلم جولاي ‌2009 به كارگرداني «ديويد يتس» با نام «هري پاتر و هديه‌هاي مرگ» با بودجه كلان ‌250 ميليون دلار ساخته شد و فروش ‌933 ميليون دلار را به‌همراه داشت. اين فيلم نامزد جايزه اسكار بهترين فيلم‌برداري شد.
    سري فيلم‌هاي «هري پاتر» با مجموع فروش جهاني ‌5 ميليارد و ‌417 ميليون دلار پرفروش‌ترين فيلم‌ چندگانه تاريخ سينماي جهان است كه بالاتر از «جيمز باند» و «جنگ ستارگان» شش‌قسمتي قرار دارد؛ هرچند براي ساخت قسمت‌هاي قبلي «هري پاتر» بودجه چشم‌گير يك ميليارد و ‌280 ميليون دلار هزينه شده است.
    كمپاني «برادران وارنر» سال گذشته پيشنهاد ساخت سري انيمشن داستان‌هاي «هري ‌پاتر» را به استيون اسپيلبرگ، كارگردان صاحب‌نام سينماي هاليوود، ارائه كرده است.
    راه ارتباطی با بنده از طریق جیمیل:

iraj.khosravani2@gmail.com

2. 2کاربر از iraj_kh بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (27th October 2011),hz_hamed (12th June 2011)

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

بامزه‌ترین فیلم‌های سال 2011 و 2012 (+عکس)

بامزه‌ترین فیلم‌های سال 2011 و 2012

Click here to enlarge

امسال فیلم‌ها‌ی جالبی اکران خواهد شد. فیلم‌ها‌ی اکران شده در اوایل سال نیز قلب تماشاگران را تسخیر کرده و تماشاچیان منتظرند ببیند در ماه‌ها‌ی آینده چه فیلم‌ها‌ی دیگری در انتظارشان هست. بااین حال فیلم‌ها‌ی ژانر کمدی همیشه برای سینمادوستان جزو برترین ژانرهاست چرا که تقریبا همه ** از دیدنشان لذت برده و ساعتی را به شادی می‌گذرانند. در این متن هم قصد داریم خنده دارترین فیلم‌ها‌ی سال 2011 و 2012 را معرفی کنیم.

10- خاطرات روزانه یک بچه ویمپی- قوانین رادریک

Click here to enlarge
    فیلم دیگری مناسب بچه‌ها‌، خاطرات روزانه یک بچه ویمپی- قوانین رادریک دنباله فیلم «خاطرات روزانه یک بچه ویمپی» که سال 2010 اکران شد می باشد. زاخاری گوردون دوباره نقش «گرگ هفلی» را در کنار رابرت کاپرون، دوون بوستریک و راشل هریس بازی می‌کند.

9- گنومئو و ژولیت
    Click here to enlarge
    گنومئو و ژولیت انیمیشن کمدی براساس نمایشنامه معروف شکسپیر یعنی «رومئو و ژولیت» ساخته شده است. صداپیشگان این انیمیشن «جیمز مکآوی» و «جیسون استاتام» هستند. فیلمی‌ بسیار عالی برای بچه‌ها‌ و نیز جالب ترین فیلم سال 2011.

8- بدون قید و شرط

Click here to enlarge
    اشتون کوچر در این کمدی رمانتیک با ناتالی پورتمن همبازی می‌شود. آنها قرار می‌گذراند بدون اینکه عاشق بشوند و در قید و بندی باشند با هم رابطه داشته باشند که همین صحنه‌ها‌ی خنده داری را ایجاد می‌کند.

7- حضرت والا (Your Highness)
    Click here to enlarge
    کمدی فانتزی با نقش آفرینی بازیگر برنده اسکار امسال ناتالی پورتمن، نامزد اسکار جمیز فرانکو، دنی مک بریج و راسموس ‌ها‌ردیکر می‌باشد. داستان حول محور دو برادر تادئوس (مک بریچ) و فابیوس (فرانکو) که جنگاوران خیلی تنبلی هستند می‌چرخد.

6- The Dilemma
    Click here to enlarge
    The Dilemma یکی از بانمک ترین فیلم‌ها‌ی سال 2011 است که باید ببینید. فیلمی ‌با هنرنمایی Vince Vaughn، کوین جیمز، ویونا رایدر، جنیفر کانلی، کوئین لطیفا و چننیگ تاتوم.

5. Hall Pass:
    Click here to enlarge
    اوون ویلسون در فیلم Hall Pass با جیسون سودیکیس تیمی ‌را تشکیل می‌دهد چونکه همسرانشان یک هفته به آنها مرخصی داده اند که هرکاری دلشان می‌خواهد بکنند. Hall Pass یکی از خنده دارترین فیلم‌ها‌ی 2011 و کمدی بسیار خوبی برای بزرگسالان است.

4- فقط باهاش برو
    Click here to enlarge
    یک بار دیگر آدام سنلدر در فیلمی ‌کمدی بازی می‌کند که شما را مجبور می‌کند دو ساعت تمام بخندید! در این فیلم جنیفر آنیستون و بروکلین دکر نیز بازی می‌کنند. هرگز تماشای این کمدی را از دست ندهید.

3- خماری 2
    Click here to enlarge
    آنها دوباره برگشته اند. بعد از دسته گلی که در لاس وگاس به آب دادند حالا برای مهمانی قبل از عروسی «استو» به بانکوک می‌روند. بازیگران خماری 1 در این کمدی خنده دار بازی می‌کنند و فقط Jamie Chung به آنها اضافه شده است.

2- ریو

Click here to enlarge
    یک فیلم انیمیشنی کامپیوتری دیگر که یکی از بامزه ترین فیلم‌ها‌ی سال 2011 نیز هست. داستان فیلم در مورد ماجراجویی دو گونه طوطی دم بلند با صداپیشگی «جسی آیزنبرگ» و «آنه ‌ها‌تاوی» است. این انیمیشن کمدی مناسب برای تماشا با اعضای خانواده است.

1- رنگو
    Click here to enlarge
    این انیمیشن کامپیوتری داستان یک آفتاب پرست کوچک به نام رنگو با صداپیشگی جانی دپ را روایت می‌کند که در بیابان نوادا سرگردان می‌شود. این فیلم پر از سکانس‌ها‌ی کمدی و خنده دار است که دست کم دو ساعت شما را مشغول می‌کند.

تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

4. 2کاربر از iraj_kh بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

Super 8

Click here to enlarge

سوپر 8 : Super 8

کارگردان : J.J. Abrams
    نویسنده : J.J. Abrams
    بازیگران :
    Joel Courtney ... Joe Lamb
    Riley Griffiths ... Charles
    Joel McKinnon Miller ... Mr. Kaznyk
    Ryan Lee ... Cary
    Zach Mills ... Preston
    Elle Fanning ... Alice Dainard
    و...............
    ژانر : تریلر - تخیلی
    درجه سنی : PG-13( مناسب برای افراد بالای 13 سال)
    زمان : 112دقیقه

قبل از شروع ساخت سوپر 8 نظرات مختلفی درباره آن گفته می شد؛ عده ایی ( به خصوص کسانی که E.T را بر پرده سینماها تماشا کردند )Click here to enlarge
    معتقد بودند که استیون اسپیلبرگ قرار است با سوپر 8 بار دیگر خاطرات E.T را زنده کند. این ادعا از این جهت بود که اولاً قرار است در فیلم موجودات غیر زمینی حضور داشته باشند، و از طرف دیگر بازیگران اصلی فیلم هم همگی نوجوان هستند. اما عده ایی دیگر هم معتقد بودند که سوپر 8 دنباله ایی است بر فیلم مزرعه شبدر که توسط جی جیآبرامز تهیه و تولید شده بود. گمانه زنی ها درباره سوپر 8 ادامه داشت تا اینکه بالاخره آبرامز در یک مصاحبه اعلام کرد که ایده ی ساخت سوپر 8 در خلال ساخت فیلم پیشتازان فضا به ذهنش خطور کرده است. ظاهراً در جریان ساخت فیلم پیشتازان فضا، یکی از دوستان آبرامز به او گفته که از یک نفر شنیده (!) در یک شب شاهد عبور قطاری با محموله های فوق العاده محرمانه و حفاظت شده بود و همانجا بود که آبرامز به این فکر افتاد که چه می شد اگر این محموله از ریل خارج می شد و داخل قطار هم پر از موجودات عجیب بود؟! بنابراین آبرامز ایده ی اولیه فیلم را با اسپیلبرگ در میان گذاشت و اسپیلبرگ نیز موافقت کرد تا تهیه کنندگی این فیلم را برعهده گیرد. البته به وضوح روشن است که اسپیلبرگ در سوپر 8 تنها یک تهیه کننده معمولی نبوده است و در بعضی از قسمتهای فیلم حضور پررنگ او به خوبی احساس می شود. حال و هوای سوپر 8 دقیقاً همانی است که بیش از 3 دهه ی پیش اسپیلبرگ با E.T به تماشاگران عرضه کرد.

سال 1979 است. جوی ( جوئل کورتنی ) پسر نوجوانی است که به دلیل مرگ اتفاقی مادرش در یک کارخانه ذوب آهن به شدت ناراحت است. جویی به شدت به مادرش وابسته بود و حالا که مادرش در میان خانواده اش نیست، باید با پدر خود ارتباط مناسبی برقرار کند. اما پدرِ جویی ( کایل چاندلر ) هم از اتفاق رخ داده به شدت شوکه شده و نمی تواند مرگ همسرش را بپذیرد. او که حالا بی حوصله و کم صحبت است ، باعث شده تا جویی هم هر روز از او دورتر شود و رابطه شان به سردی سوق پیدا کند. جویی بعد از دلسرد شدن از پدرش ، بیشتClick here to enlargeر زمانش را با دوستانش سپری می کند. صمیمی ترین دوست جویی به نام چارلز ( ریلی گریفیت ) به تازگی تصمیم گرفته فیلمی آماتور با موضوع زامبی! بسازد و آن را در یک جشنواره محلی فیلم به نمایش بگذارد تا شاید از این طریق بتواند به شهرتی برسد. روند ساخت این فیلم علی رغم اختلافات اعضای گروه به خوبی پیش می رود اما در یک شب اتفاق عجیبی رخ می دهد. جویی به همراه دوستانش تصمیم می گیرند برای گرفتن یک صحنه از فیلمشان، در نیمه شب به نزدیکی قطاری که از منطقه آنها عبور می کند بروند. اما هنگامی که آنها به محل مورد نظر می رسند، قطاری را مشاهده می کنند که از مسیر اصلی اش خارج شده و محموله ایی مرموز از درون آن به بیرون پرتاب می شود. جویی و دوستانش بعد از چند لحظه متوجه می شوند این محموله چیزی بیشتر از یک بارِ عادی است و موجودات عجیبی در آن قرار دارند ...
    سالها پیش زمانی که اسپیلبرگ تصمیم گرفت تا E.T را خلق کند همواره بر این نکته تاکید داشت که وجود موجود فضایی نه تنها نباید باعث ترس و وحشت شود، بلکه باید باعث تداوم روابط انسانها با یکدیگر شود. مدتها از آن دوران می گذرد و تماشاگران رفته رفته در حال فراموشی پیام E.T بودند که سوپر8 متولد شد. سوپر 8 اگرچه نام یک فیلم تریلر و علمی تخیلی را یدک می کشد ( همانطور که E.T را تنها یک فیلم تخیلی محسوب می کردند! ) اما در اصل درباره روابط بین انسانهاست. کنجکاوی های خام نوجوانی ، عشق و علاقه معصومانه ( به دور از هرگونه رابطه های فیزیکی معمول که اینروزها در هالیوود مُد شده است! ) و در نهایت امید به آینده، اصلی ترین پیام فیلم است.آبرامز با کمک اسپیلبرگ موفق شده تا در بطن یک اکشن تخیلی ،یک داستان ساده و به شدت درگیر کننده را به شکل استادانه ایی روایت کند که حتی در لحظاتی اکشن فیلم را هم کنار زده و در میدان یکه تازی Click here to enlargeمی کند. تماشای رابطه های معصومانه بین بازیگران نوجوان فیلم یکی از لذت بخش ترین لحظاتی است که می توانید در تابستان امسال در یک فیلم هالیوودی بیابید.
    بازیگران نوجوان فیلم بدون شک یکی از بهترین گروه بازیگران نوجوانی هستند که در چند سال اخیر در هالیوود شاهد بوده ایم. معمولا فیلمسازان ترجیح می دهند تا با بازیگران کم سن و سال کار نکنند زیرا آنها معمولاً درک درستی از موقعیت ندارند! اما در سوپر8 دقیقاً برعکس است. آبرامز در سوپر8 موفق شده از بازیگران نوجوان فیلمش ( که اکثر آنان پیش از این تجربه بازیگری نداشتند ) بهترین بازی را بگیرد. در بین بازیگران فیلم جویل کورتنی که سوپر8 اولین حضورش در جلوی دوربین به حساب می آید بهترین بازی را به نمایش گذاشته. به احتمال فراوان در آینده از جویل کورتنی بیشتر خواهیم شنید. دیگر ستاره فیلم که حضورش نسبت به دیگر بازیگران بیشتر به چشم می آید، الی فنینگ است. الی فنیننگ که خواهر کوچکتر داکوتا فنینگ است، در بین بازیگران فیلم تنها فردی است که پیش از این حضور موفقی در هالیوود داشته است. صحنه های مشترک فنینگ و کورتنی در سوپر 8 یکی از اصیل ترین رابطه ی نوجوانانه ایی است که می توانید پیدا کنید و در یک کلام این رابطه فوق العاده است.
    در بحث اکشن هم باید بگویم که سوپر 8 نمره کامل را می گیرد. جلوه های ویژه بکار رفته در فیلم شامل انواع CG ریز و درشت است که همگانی آنها کیفیتی در خور توجه دارند. اما مهمترین نکته در جلوه هایClick here to enlarge
    ویژه سوپر 8 این است که به درستی کارگردانی شده. آبرامز با اینکه سوپر 8 را مملوء از لحظه های نفس گیر کرده اما از ریخت و پاش های معمول فیلمهای بلاک باستری اجتناب کرده و ترجیح داده تا جلوه های ویژه در سوپر8 در خدمت داستان فیلم باشد.. البته به نظرم نقش اسپیلبرگ در چنین تصمیمی بی تاثیر نبوده چراکه هیچکس بهتر از ** نمی داند که چطور باید جلوه های ویژه فیلم را در مسیری هدایت کرد که تماشاگر را دلزده نکند.در هفته های بعد فیلم ترانسفورمز اکران خواهد شد و در آن زمان فرق آن فیلم را با سوپر 8 به خاطرتان خواهم آورد!.

همکاری مشترک اسپیلبرگ و آبرامز باعث خلق فیلمی شده که در آن همه فاکتورهای یک سینمای خوب به چشم می خورد. سوپر 8 فیلمی است که شما را به بتن دهه ی 70 می برد؛ دورانی که محبوب ترین تفریح بچه ها جمع شدن دور هم و کشتار یکدیگر در بازی ندای وظیفه نبود!، دورانی که خبری از شبکه های اجتماعی و لایک زدن(!) نبود و همه انسانها به واسطه حضور فیزیکی یکدیگر را می شناختند.دُرسا کیانفر که به همراه من فیلم را تماشا می کرد ، بعد از اتمام فیلم به من گفت : "به نظرم زندگی در دهه ی 70 خیلی کسل کننده بود! در آن دوران خبری از اینترنت و بازیهای کامپیوتری نبود و به نظرم به همین دلیل است که شخصیت های فیلم در یک زمان اشتباه ( نیمه شب ) در یک مکان اشتباه ( نزدیک قطار ) حضور داشتند تا شاهد یک اتفاق محرمانه دولتی باشند! ". مطمئنم اگر این حرف را به کسانی مانند اسپیلبرگ که تمام عشق دوران کودکی اش، فیلمبرداری با دوربین سوپر8 بود بزنید، هرگز شما را نخواهد بخشید!.

6. 2کاربر از iraj_kh بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

معرفی فیلم Green Lantern

Click here to enlarge
    سالها است که گروهی کوچک با نام سپاهیان فانوس سبز وظیفه دارند تا صلح و تعادل را در بین دنیاهای مختلف برقرار کنند.افراد این گروه با استفاده از حلقه های سبزی که در اختیار دارند به قدرت های ویژه ای دست پیدا می کنند که از آن برای مقابله با نیروهای شیطانی و شرور بهره می گیرند.اما با ظهور یک دشمن جدید به نام پارالاکس این سپاهیان سبز دچار مشکلی بزرگ می شود .پارالاکس دارای قدرتی زیاد است و افراد فانوس نمی توانند در برابر او مقاومت کنند و روز به روز از قدرتشان کاسته می شود.در این بین یکی از افراد فانوس سبز انسانی را پیدا می کنند به نام هال جوردن، که به نظر می رسد توانایی های روحی او کلید پیروزی بر تاریکی و شرارت پارالاکس است.اما جوردن تا رسیدن به آستانه ی پیوستن به فانوس های سیز و در دست گرفتن قدرت یک حلقه راه زیادی در پیش دارد. به زودی جوردن باید با شرورترین نیروی هستی به مبارزه برخیزد و سرنوشت دنیاها را رقم بزند.

معرفی فیلم:
    Green Lantern
    تاریخ نمایش
    بیست و هفتم خرداد1390
    June 17, 2011
    اکران
    در2800سالن سینما
    کارگردان
    Martin Campbell
    بازیگران
    Ryan Reynolds
    Blake Lively
    Peter Sarsgaard
    Mark Strong
    Temuera Morrison
    Taika Waititi
    تهیه کننده:
    Warner Bros. Pictures
    سبک فیلم:
    Action Adventure Superhero
    اکشن ماجرایی قهرمانانه
    درجه بندی فیلم
    مناسب برای سنین بالای سیزده سال

8. 3کاربر از iraj_kh بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (27th October 2011),hz_hamed (12th June 2011),KIAN FAR (10th June 2011)

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

لئوناردو دي‌كاپريو بازیگر نقش اصلی فیلم جدید تارانتینو شد

Click here to enlarge
    گروه خبری نقد فارسی: لئوناردو دي‌كاپريو»، بازيگر سرشناس هاليوود، به پروژه فيلم جديد تارانتينو پيوست.

«كوئنتين تارانتينو»، نويسنده و كارگردان برنده‌ي نخل طلاي كن قصد دارد براي فيلم جديدش با نام «من هوشيار و آزادم» از «دي‌كاپريو» به‌ عنوان نقش اصلي فيلم بازي بگيرد.

«تارانتينو» كه علاوه ‌بر كارگرداني، فيلم‌نامه‌ي‌ «من هوشيار و آزادم‌» را نيز به نگارش درآورده، اين اثر سينمايي را كه سبكي شبيه به «بيل را بكش» خواهد داشت، براي كمپاني «وين‌شتاين» مي‌سازد.

به گزارش روزنامه گاردين، «دي‌كاپريو» پيش از اين قرار بود در فيلم «حرام‌زاده‌هاي عوضي» نيز با تارانتينو همكاري داشته باشد، اما «كريستوفر والتز» به‌ خاطر تسلط به زبان آلماني به ‌جاي او بازي كرد كه جايزه اسكار بهترين نقش مكمل مرد را گرفت.

«ويل اسميت»، بازيگر صاحب‌نام هاليوود نيز در فيلم جديد «تارانتينو» نقش‌آفريني خواهد داشت.

گفته مي‌شود اين فيلم يكي از نامزدهاي احتمالي جايزه نخل طلاي كن 2012 خواهد بود.

«تارانتينو» 48 ساله کارگردان، هنرپيشه و فيلم‌نامه‌نويس آمريکايي برنده جايزه نخل طلا و همچنين برنده جايزه اسکار بهترين فيلم‌نامه است كه در ابتداي دهه 90 با ساخت فيلم‌هايي با ساختار غيرخطي و پست مدرن و به‌تصوير کشيدن خشونت تصنعي، به شهرت رسيد. از جمله آثار او مي‌توان به «سگ‌هاي انباري، «داستان عامه‌پسند»، «بيل را بکش»، «شهر گناه» و «حرام‌زاده‌هاي عوضي»‌ اشاره كرد.

10. 3کاربر از iraj_kh بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

گفته های تکان دهنده پرویز پرستویی

من در فیلم «بید مجنون»، من نقش یک نابینا را بازی می‌کردم. من برای این که به نابینایی برسم، آقای نوروزبیگی به‌عنوان تهیه کننده شاهد هستند، دو ماه ۷/۵ صبح می‌رفتم مجتمع نابینایان. ماشین‌ام را پارک می‌کردم، چشم‌بند می‌زدم تا ۵ بعدازظهر. یعنی اگر همین الان برای من بریل بیاورید، با چشم بسته برایتان بریل می‌زنم. بازی اتفاقاً رنج‌اش لذتبخش است. / دیدم از ته سالن یکنفر با دو عصا و با بدبختی دارد به طرف من می‌آید. من هم رفتم طرفش. نیم‌متر مانده بود به او برسم که عصا را انداخت و افتاد توی بغل من. او گریه کرد، من گریه کردم. دم گوشش گفتم، چکار می‌کنی؟ چرا ما را خراب‌مان کردی؟ گفت، من خود عباس‌ام! عباسی که در آژانس شیشه‌ای ترکش توی گلویش هست و می‌خواهد بمیرد. گفتم، یعنی چی خود عباس‌ام؟ گفت، فقط اسمم فرق می‌کند. من ترکش توی بدنم هست، کمیسیون پزشکی تشکیل شده، باید بروم لندن. ولی من را نمی‌فرستند. ولی یک اتفاقی در من افتاده. گفتم چی؟ گفت، من در واقع به ضرب و زور قرص و دارو زنده‌ام. وقتی پایم را از خانه می‌گذارم بیرون، نمی‌دانم پنج دقیقه‌ی دیگر می‌خورم زمین یا ۱۰ دقیقه‌ی دیگر. اصلاً امید به برگشت من ندارند. اما این فیلم باعث شد اتفاقی در من بیفتد. مدیر سینما لطف کرده و من را بیرون نمی‌کند. ۱۰ روز است که از صبح میآیم سینما و تا شب آژانس شیشه‌ای می‌بینم و این موجب شده من ۱۰ روز داروهایم را قطع کنم.
    Click here to enlarge

12. 3کاربر از iraj_kh بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

اظهارات جالب انجلینا جولی درباره بازی در نقش «کلئوپاترا»

Click here to enlarge

بازیگر آمریکایی که قرار است در پروژه سینمایی «کلئوپاترا» نقش ملکه معروف مصر را بازی کند گفت این فیلم نگاهی متفاوت به کلئوپاترا دارد.
    شایعه شده بود الیزابت تیلور که اوایل امسال درگذشت، دوست نداشت آنجلینا جولی نقش معروف او را در فیلم «کلئوپاترا» تکرار کند.
    جولی در گفت‌و‌گو با روزنامه بریتانیایی تلگراف در‌این‌باره، گفت: «نقش‌آفرینی من به اندازه الیزابت (تیلور) دوست‌داشتنی نخواهد بود.»
    بازیگر برنده اسکار که این روزها انیمیشن «پاندای کونگ فو کار 2» را روی پرده سینماها دارد، افزود: «ما سعی می‌کنیم به حقیقتی متفاوت درمورد ملکه مصر برسیم، نه این‌که کلئوپاترا را صرفا به عنوان نمادی از جذابیت ترسیم کنیم، برای این‌که در واقع، او چنین نبود.»
    جولی درمورد بازسازی «کلئوپاترا»‌ به کارگردانی دیوید فینچر سازنده «شبکه اجتماعی»، ادامه داد: «او شخصیت جالبی داشت، اما خیلی زیبا نبود.»
    او با اشاره به برداشت‌های غلط از ملکه مصر، گفت: «همیشه فکر می‌کردم او تنها شخصیتی باشکوه بود، اما وقتی بیشتر درموردش خواندم متوجه شدم در کنار این شکوه، یک مادر بسیار قوی و یک **** هم بود که به پنج زبان صحبت می‌کرد.»
    جانی دپ که پارسال با جولی در فیلم «گردشگر» بازی کرد، جولی و شریکش براد پیت را «الیزابت تیلور و ریچارد برتن عصر ما» لقب داده است.
    تیلور و برتن سر صحنه فیلم «کلئوپاترا» با هم آشنا شدند و بعدها ازدواج کردند. این فیلم‌ سال 1963 با بودجه‌ای 44 میلیون دلاری ساخته شد و پرهزینه‌ترین فیلم زمان خود بود.
    آنجلینا جولی فیلم «در سرزمین خون و عسل» را درمرحله پس از تولید دارد که اولین تجربه کارگردانی اوست. این فیلم داستانی عاشقانه را در پسزمینه جنگ داخلی بالکان به تصویر می کشد.

14. نمایش تمام تشکر های iraj_kh در این پست:

elc.rgb (27th October 2011)

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

جدیدترین خبرها از ساخت یک فیلم ضد ایرانی توسط بن افلک

Click here to enlarge

بن افلک فیلم سینمایی «آرگو» را با موضوع خروج شش آمریکایی از ایران در سال 1980 کارگردانی و خودش در نقش اصلی فیلم بازی میکند.
    این فیلم درباره همکاری سازمان سیا، هالیوود و دولت کانادا برای خروج آمریکایی از ایران در جریان تسخیر سفارت آمریکا در سال 1979 است.

بن افلک در «آرگو» نقش تونی مندز، مامور سابق سازمان سیا و استاد تغییر چهره را بازی میکند که پس از تشکیل یک استودیو فیلمسازی جعلی به ایران آمد و شش آمریکایی را که در سفارت کانادا در تهران پنهان شده بودند، از کشور خارج کرد!

آلن آرکین و جان گودمن نیز به ترتیب برای بازی در نقش لستر سیگل، تهیهکننده هالیوودی و جان چمبرز، گریمور برنده اسکار مذاکرات نهایی را انجام میدهند.

جرج کلونی و گرانت هسلو این درام سیاسی را از طریق شرکت خود «اسموکهاوس» تهیه میکنند. فیلمنامه را کریس تریو بر مبنای مطلبی با عنوان «چگونه سیا از یک فیلم علمی تخیلی جعلی برای نجات آمریکاییها از تهران استفاده کرد» نوشته جاشوا بیرمان نوشته که آوریل سال 2007 در مجله «ویرد» منتشر شد.

برادران وارنر همان زمان حقوق ساخت فیلمی را بر مبنای این مطلب خریداری کرد و حضور کلونی و گرانت نیز همان زمان قطعی شد. در مقطعی از کلونی به عنوان کارگردان و بازیگر اصلی این فیلم که آن زمان «فرار از تهران» نام داشت، یاد میشد.

ایده تونی مندز برای خروج شش آمریکایی از ایران استفاده از یک فیلم هالیوودی جعلی بود. او برای اجرای نقشه خود با جان چمبرز تماس گرفت. چمبرز و باب سیدل که او هم گریمور بود، یک استودیو فیلمسازی به نام Studio Six Prods که نام آن اشاره به آن شش آمریکایی داشت، به راه انداختند و به طور رسمی اعلام کردند نخستین فیلم این استودیو با عنوان «آرگو» در ایران تولید میشود.

آنها با انتشار شش آگهی تبلیغاتی درباره تولید این فیلم عملا نشریههای سینمایی معتبر مانند هالیوود ریپورتر و ورایتی را نیز فریب دادند، به طوری که این نشریات مطالبی درباره این پروژه منتشر کردند. مندز پس از هماهنگی با سفارت کانادا در تهران در ژانویه 1980 به تهران آمد و از آن شش آمریکایی خواست وانمود کنند کانادایی هستند و برای تولید یک فیلم هالیوودی به ایران آمدهاند.

کن تیلور، سفیر کانادا در تهران و جان شیردان، مسئول بخش مهاجرت سفارت کانادا پس از تماس با فلورا مکدانلد، وزیر امور خارجه وقت این کشور و جو کلارک، نخست وزیر کانادا و کسب توافق آنها، برای آن شش آمریکایی که سه نفرشان از دیپلماتهای سفارت آمریکا در تهران بودند، پاسپورت کانادایی صادر کردند و در نهایت آنها 27 ژانویه 1980 از فرودگاه مهرآباد، تهران را به سمت زوریخ در سوئیس ترک کردند.

کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا بعدها از مندز تقدیر کرد. او سال 1997 به عنوان یکی از 50 جاسوس بزرگ تاریخ سیا تقدیر شد. افکار عمومی تا آن سال از این عملیات آگاه نبود.

سیا از مندز خواست به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس این سازمان درباره نقش خود در آن عملیات آشکارا صحبت کند. از آن پس، مندز و همسرش جونا که او نیز یکی از ماموران بازنشسته سیا و استاد تغییر چهره است، به دفعات درباره این موضوع سخنرانی کرده یا مطلب نوشتهاند.

بن افلک پارسال نیز در تریلر تحسینشده «شهر» - که 154 میلیون دلار در دنیا فروخت - خودش را کارگردانی کرد. او همچنین به تازگی برای بازسازی تریلر فرانسوی «به هیچکس نگو» وارد مذاکره شده و در مقام بازیگر در فیلم جدید ترنس مالیک که عنوان آن هنوز اعلام نشده، حضور دارد.

او فیلمهای «آرماگدون»، «پرل هاربر»، «تغییر مسیر»، «جمع تمام ترسها»، «دردویل»، «دختر جرزی» و «هالیوودلند» را هم در کارنامه بازیگری خود دارد و سال 1998 برای فیلم «ویل هانتینگ خوب» به همراه مت دیمن برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد.

16. نمایش تمام تشکر های iraj_kh در این پست:

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

عیادت عزت‌الله انتظامی از محمدعلی کشاورز

ایسنا نوشت :عزت‌الله انتظامی پس از عیادت از محمدعلی کشاورز، وضعیت عمومی او را رضایت‌بخش دانست.آقای بازیگر سینمای ایران گفت: به همراه ایرج راد به عیادت کشاورز رفتیم که حالش خوب بود و از دیدن ما بسیار خوشحال شد اما بعد از برادرش شنیدم که مجددا حالش بد شده و فراموشی پیدا کرده است.
    وی افزود: متاسفانه کشاورز دچار خونریزی معده بوده که بر اثر ضعف زمین می‌خورد و استخوان رانش می‌شکند. در حال حاضر دکترها تلاش می‌کنند مشکل خونریزی معده‌اش را حل کنند تا بعد در صورت مساعد بودن وضعیت قلبش، پایش را عمل کنند.
    انتظامی با بیان این‌که از وضعیت بیمه تکمیلی او خبر ندارد،گفت: ظاهرا صدا و سیما حمایت‌هایی می‌کند اما خود من هر وقت می‌گفتم برای بیمه‌اش به خانه تئاتر بیاید پشت گوش می‌انداخت.
    وی با اشاره به تئاتری که قرار بود کشاورز در آن حضور داشته باشد،ادامه داد: دوست داشت در «مستنطق» که قدیم اجرا شده بود بازی کند و نقش مقابلش نیز علی نصیریان باشد که امیدوارم بعد از بهبودی حالش این امکان برایش فراهم شود.
    انتظامی، کشاورز را آدم تنهایی دانست و اظهار کرد: البته همه‌ی ما تنها هستیم اما او بسیار تنهاتر از ماست و دعا می‌کنیم حالش بهتر شود.

18. نمایش تمام تشکر های iraj_kh در این پست:

تشکر ها
    14,827
    19,315 سپاس از3,180 پست

ستارگان سینمای ایران در یک فیلم سینمایی

Click here to enlarge
    فیلم سینمایی «شبانه روز» ساخته مشترک امید بنکدار و کیوان علیمحمدی و به تهیه کنندگی سید جمال ساداتیان سرانجام پس از سه سال بلاتکلیفی قرار است تا دو هفته آینده اکران عمومی خود را آغاز کند.

<h1>

Click here to enlarge

</h1>
    این فیلم یکی از پر بازیگرترین آثار سینمای ایران است و چهره های مطرحی چون محمدرضا فروتن، مهناز افشار، نیکی کریمی، پارسا پیروزفر، مهتاب کرامتی، حامد بهداد، حمیدرضا پگاه، نگار جواهریان، فریبا جدیکار، ستاره اسکندری، شاهرخ فروتنیان بهنوش بختیاری، لادن طباطبایی، فلامک جنیدی، خاطره اسدی و ... در این فیلم بازی می‌کنند.

Click here to enlarge

این تولید سال ۱۳۸۷ در جشنواره فجر همان سال سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری را دریافت کرد، اما به خاطر مسائل و مشکلات ممیزی تا امروز موفق به اکران عمومی نشده بود.

Click here to enlarge

در خلاصه داستان «شبانه‌روز» آمده است: فوژان قرار است با پسرعمه خود ازدواج کند. اما با ورود بابک... مرجان با وجود بیماری خود و مادرش و شکستی که در ازدواج تجربه کرده می‌کوشد روی پا بایستد... سیاوش نقاش آبرنگ با وجود بیماری زندگی آرامی با همسر خود دارد... تاج‌السلطنه خاطراتش را با معلم نقاشی‌اش مرور می‌کند...

Click here to enlarge
    Click here to enlarge

20. 2کاربر از iraj_kh بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (27th October 2011),Roli (11th August 2011)

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع