PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو روش جهت سریع بکار اندختن فن ماشین

mh310
1st January 2015, 12:10
درود خدمت همکاران عزیز
این دو روش گذاشتم هرکی خواست استفاده کند موقعی که هم فشنگی سالم .هم ایسیو .هم یونیت فن .هم سیم کشی

sajadnasirpor
2nd January 2015, 12:32
سلام دوست عزیز ممنون از اینکه تجربیات خودتون رو در اختیار دوستان قرار میدین ولی در مورد ایسیو هایی که دستور روشن شدن فن توسط ایسیو صادر میشه فکر کنم این روش جواب نده و خطا رو ثبت کنه یا موقع استارت در مواقع سرد بودن ماشین اختلال ایجاد کنه آیا شما خودتون این روش رو تست کردین یا نه

mh310
2nd January 2015, 18:42
درود
بله من این روشو تست کردم ورنج مقاومت بدست امده تست شده در ضمن شما در پارمترها همون درجه ای که نشان میده فن کار میکنه ولی درجه پشت امپر 7درجه پاینتر را نشان میدهد با این کار دیگر نیازی به تعویض برنامه نیست وهیچ خطایی نیز ثبت نمیشود ودر هوای سرد نیز مشکلی ندارد

فتوحی
2nd January 2015, 20:01
سلام
یعنی شما میگی این مقاومت زودتر دمای ابو تو دستگاه میبره بالا؟
این نوع مقاومت باید از نوعntc باشد یا ptc

حمید بهرامپور
2nd January 2015, 21:34
سلام
یعنی شما میگی این مقاومت زودتر دمای ابو تو دستگاه میبره بالا؟
این نوع مقاومت باید از نوعntc باشد یا ptc

با سلام این یه مقاومت معمولیه که تو مدار سیم کشی نصب میشه حرارتی بهش نمیرسه که ntc یا ptc باشه و در ضمن این مورد توسط خودم تست شده و جواب داده.....اما شما این رو بدونید حتما جایی ایراد داره که با نصب مقاومت حل میشه مثلا تو مدلهای پایین که یونیت دارن اگه از فشنگی و یونیت فن مطمن شدید حتما سیم کشی مورد داره و برای عیب یابی مقاومت پایه های 7 و 14 رو تا سوکت فشنگی اندازه گیری کنید حتما مقاومت دوسر میره بالا و شما با کشیدن سیم یکسره میتونید مشکل رو حل کنید نه با نصب مقاومت. نتیجه اینکه در اثر اصطحلاک سیمکشی مقاومت بالا میره.

فتوحی
2nd January 2015, 21:45
بله جناب بهرامپور همینطوره ولی من یونیت دار هاره تست کردم ولی واسه ایسیو هر مقاومتی گذاشتم فن یکسره شده.

mh310
3rd January 2015, 10:16
[QUOTE=حمید بهرامپور;438869]با سلام این یه مقاومت معمولیه که تو مدار سیم کشی نصب میشه حرارتی بهش نمیرسه که ntc یا ptc باشه و در ضمن این مورد توسط خودم تست شده و جواب داده.....اما شما این رو بدونید حتما جایی ایراد داره که با نصب مقاومت حل میشه مثلا تو مدلهای پایین که یونیت دارن اگه از فشنگی و یونیت فن مطمن شدید حتما سیم کشی مورد داره و برای عیب یابی مقاومت پایه های 7 و 14 رو تا سوکت فشنگی اندازه گیری کنید حتما مقاومت دوسر میره بالا و شما با کشیدن سیم یکسره میتونید مشکل رو حل کنید نه با نصب مقاومت. نتیجه اینکه در اثر اصطحلاک سیمکشی مقاومت بالا میره.

بله اقا حق با شماست ولی من سیم کشیو تست کردم و 7 عدد فشنگی شرکتی انداختم در ضمن 3یونیت فن نو گذاشتم نشد ودر ایسیو که برنامه باید تعویض میشد انجام دادم نشد سیم کشی از نوعکشیدم بازم نشد ترمستات وفشنگی تعویض کردم بازم نشد به ناچار با این روش که تست کردم رفتم من این روش گذاشتم که هرکسی خواست استفاده کند من چیزیو نمیخوام ثابت کنم

mh310
3rd January 2015, 10:18
بله جناب بهرامپور همینطوره ولی من یونیت دار هاره تست کردم ولی واسه ایسیو هر مقاومتی گذاشتم فن یکسره شده.

سلام شما برای هر ایسو با این روش ومقاومتی که در شکل نشان دادم انجام بدید مشکل حل خواهد شد

sajadnasirpor
3rd January 2015, 10:58
درود
بله من این روشو تست کردم ورنج مقاومت بدست امده تست شده در ضمن شما در پارمترها همون درجه ای که نشان میده فن کار میکنه ولی درجه پشت امپر 7درجه پاینتر را نشان میدهد با این کار دیگر نیازی به تعویض برنامه نیست وهیچ خطایی نیز ثبت نمیشود ودر هوای سرد نیز مشکلی ندارد

سلام دوست عزیز یعنی شما هیچ سیمی رو قطع نمیکنیدو طبق شکل مقاومت رو سر راه فشنگی قرار میدین و در ضمن شما میگین تو همون درجه فن روشن میشه پس چطور فن رو زود تر از درجه روشن میکنه که همون درجه رو نشون میده و آیا هیچ خللی در کار کرد ماشین نداشته رو چند تا ماشین تست کردین

TuneUp_Vahab
3rd January 2015, 11:34
سلام دوست عزیز یعنی شما هیچ سیمی رو قطع نمیکنیدو طبق شکل مقاومت رو سر راه فشنگی قرار میدین و در ضمن شما میگین تو همون درجه فن روشن میشه پس چطور فن رو زود تر از درجه روشن میکنه که همون درجه رو نشون میده و آیا هیچ خللی در کار کرد ماشین نداشته رو چند تا ماشین تست کردین

درود:

آقا سجاد،در اين روش از تغيير اهم مقاومت بصورت سري و موازي استفاده شده و مشكلي در كاركرد خودرو ايجاد نميكند.

mh310
3rd January 2015, 11:42
درود

من رو 3 تا ماشین با ایسیوهای مختلف انجام دادم من که نوشتم در ظاهر شما توپارمترها تغیری ندارید ولی تو پشت امپر دمای پایین هست و اگر یک دماسنج دیجیتالی دارید میتوانید اختلاف دمارو تست کنیید موفق باشی

sajadnasirpor
4th January 2015, 10:10
سلام دوست عزیز آیا این روش رو ایسیو زیمنس هم انجام دادید یا نه

mh310
4th January 2015, 10:38
درود اقا سجاد

فعلان نه اینکارو نیز میخوام تست کنم اگر جواب گرفتم بهتون میگم

اصغر ب
22nd March 2015, 11:30
باسلام خدمت دوست عزیز mh310 این کاری که شما انجام می دهید برای ماشین هایی که دوگانه سوز وتک سوز
سرسلندر تراش خورده باشد البته در مورد ماشینهای که از ecu فرمان می کیرند خوب می باشد ولی دو ایراد دارد اولی وقتی موتور سرده زمان ساساد کمتری داریم دوم اینکه ما وقتی برای تست تند دور فنها سوکت فشگی سبز را می کشیم حالت تست نداریم چون مقاومت سرراه قرار دارد و حالت سوم در سوخت کمی بالاتر می رود البته نا محسوس

mostafaazizi
23rd March 2015, 09:49
وقتی ماشین سرد میشه دما دیگه تو ای سی یو پایین نمیاید چون سیستم کمترین مقامت به بدنه را انتخاب می نمایید

mh310
15th April 2015, 18:51
درود خدمت اساتیت شما توجه نکردید من مقاومت با تلرانس خیلی پاین گرفتم تا ایراد تو کار ایسیو نیافته ضمنن ما اختلاف 7الی 9 درجه رو داریم من این دما رو با دما سنج تست کردم وجواب گرفتم

محمد 293
20th May 2015, 23:53
من چنین کاری را انجام دادم .
مشتری گفت صبح تا مقاومت را جدا نکرده روشن نشده .

alihi53
7th June 2015, 19:14
این سیستم در هوای سرد جواب گو نیست وماشین زیاد استارت میخورد . من چند سال پیش این کار رو انجام دادم ولی بصورت کیت تایمر دار و روی تمام مدل های ECU جواب میده.