PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در زمینه تغیر برق یخچال ناسیونال

shami
29th September 2017, 19:17
سلام خدمت استادان.عزیز ..من یه یخچال قدیمی ناسیونال زاپنی اصل دارم که با برق 110 کار میکندواز کارش هم خیلی راضیم چیزی حدود 15سال است که برای ما کار میکند.به هر لحاظ صدبرابر این یخچال جدیدها هم کارش خوبه...فقط مشکلش از اینه مصرف برقش خیلی زیاده...میخواستم ببینم ایا میشه این برقش را به 220تغیر داد....چون یه ترانس جداگانه بزرگ براش گذاشتیم که برق 220را به 110 تغیر میدهدوداخل خودش هم یه دونه 110دیگر هم داردوومصرف برق خانگیمان بالاست.امتحان کردم مال این یخچال است ....خواهش اگر راهی هست کمک کنید چون دوس ندارم سرخودانه ببرم .وخرابش کنن

monster2014
30th September 2017, 12:22
درود راهی نداره مگر اینکه موتور عوض بشه یا اینکه سیم پیچ موتور عوض بشه.

ASALAK
30th September 2017, 15:28
درود دوست عزیز

بنظر بنده مصرف برقش بالا باشه خیلی بهتره تا بعد از 6 ماه بندازیش دور!!!

اخه اگه موتورش رو تعویض کنی مجبوری تعویض گاز انجام بدی
وهمانطور که میدونید گاز زاپنی یه چیز دیگه هستش !

پس بهتره همونطور فابریک نگه داریش
موفق یاشید

@sorena
1st October 2017, 13:42
سلام خدمت استادان.عزیز ..من یه یخچال قدیمی ناسیونال زاپنی اصل دارم که با برق 110 کار میکندواز کارش هم خیلی راضیم چیزی حدود 15سال است که برای ما کار میکند.به هر لحاظ صدبرابر این یخچال جدیدها هم کارش خوبه...فقط مشکلش از اینه مصرف برقش خیلی زیاده...میخواستم ببینم ایا میشه این برقش را به 220تغیر داد....چون یه ترانس جداگانه بزرگ براش گذاشتیم که برق 220را به 110 تغیر میدهدوداخل خودش هم یه دونه 110دیگر هم داردوومصرف برق خانگیمان بالاست.امتحان کردم مال این یخچال است ....خواهش اگر راهی هست کمک کنید چون دوس ندارم سرخودانه ببرم .وخرابش کنن

سلام
دوستان اشاره کردندفقط موتورنیست که باید تعویض بشه.المنت فنهاو.... باید220 ولت بشه
مصرف این یخچالهانسبت به استانداردجهانی پایینه.یخچال چندواته.وازچه ترانسی براش استفاده میکنی.
جدیدن مصرف برقش بالا رفته یا ازاول اینطوربوده!؟

shami
1st October 2017, 18:28
سلام
دوستان اشاره کردندفقط موتورنیست که باید تعویض بشه.المنت فنهاو.... باید220 ولت بشه
مصرف این یخچالهانسبت به استانداردجهانی پایینه.یخچال چندواته.وازچه ترانسی براش استفاده میکنی.
جدیدن مصرف برقش بالا رفته یا ازاول اینطوربوده!؟

سلام استاد عزیز.عرض شود که این یخچال به لحاظ اینکه شاید 20سال بیشتره کارمیکنه خیلی پیشرفتس به لحاظ سیستم یخ ساز وخیلی چیزای دیگرش که تا حالا هم ازش سر در نیاوردم...ومصرف برقش هم از اول اینجوری بوداین یخچالهایه سری بودن ژاپن برای مصارف شهروندان خودشان ان زمان درست کرده بودن واینکه دوباره تغیر تو برقشون افتادوبه 90 تغیر کرد همشونوبیرون راندن....درضما ترانسش هم فکر کنم ایرانیه هیچ مارکی روش نیست وحجمش شاید 5کیلو بشه..ایا امکان داره مال همین ترانس باشه...چون چند سال پیش ترانس کوچک استفاده میکردم 2تا را خراب کرد وقتی این بزرگه را بهش وصل کردم خوبه ولی مصرفش بالاس...ممنون از راهنمایی تک تکتون

@sorena
2nd October 2017, 11:45
سلام استاد عزیز.عرض شود که این یخچال به لحاظ اینکه شاید 20سال بیشتره کارمیکنه خیلی پیشرفتس به لحاظ سیستم یخ ساز وخیلی چیزای دیگرش که تا حالا هم ازش سر در نیاوردم...ومصرف برقش هم از اول اینجوری بوداین یخچالهایه سری بودن ژاپن برای مصارف شهروندان خودشان ان زمان درست کرده بودن واینکه دوباره تغیر تو برقشون افتادوبه 90 تغیر کرد همشونوبیرون راندن....درضما ترانسش هم فکر کنم ایرانیه هیچ مارکی روش نیست وحجمش شاید 5کیلو بشه..ایا امکان داره مال همین ترانس باشه...چون چند سال پیش ترانس کوچک استفاده میکردم 2تا را خراب کرد وقتی این بزرگه را بهش وصل کردم خوبه ولی مصرفش بالاس...ممنون از راهنمایی تک تکتون

سلام
نگفتیدیخچال چندواته؟
ازترانس کوچکترووات پایینتراستفاده کنید.
اتلاف انرژی فکرکنم بیشترروی ترانس مبدل باشه!

monster2014
3rd October 2017, 13:34
درود اگه ترانس 220 به 110 اینورتور گیرتون بیاد عالیه اتلاف انرژیش کمتره.

shami
6th October 2017, 12:59
112130

سلام
نگفتیدیخچال چندواته؟
ازترانس کوچکترووات پایینتراستفاده کنید.
اتلاف انرژی فکرکنم بیشترروی ترانس مبدل باشه!

shami
6th October 2017, 13:11
روی ترانس کوچکش 100 وات نوشته..
112131

ASALAK
8th October 2017, 11:07
درود دوست عزیز
این ترانس درحد 0.5 الی 1 امپره و مشکلی نداره چراکه قسمت فرمان رو تغذیه میکنه ومصرفش ناچیزه !!
اون ترانس استارتر موتور هستش که دارای امپر و ولت ورودی 220 وخروجی 110 ولت هستش
شما ببینید امپر ترانس معرفی کارخونه برای موتور چقدره ؟
ترانس با همون مشخصات نصب کنید
اینم بگم این ترانس هروقت موتورکار کنه مصرف بار داره
وهنگام استراحت مصرف ناچیزی داره !!