.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: مشکل در انژکتور زیمنس

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

پیش فرض مشکل در انژکتور زیمنس

سلام به همگی

روا زیمنس (دقیقا همه اجزا و سیم کشی انژکتور با پراید زیمنس یکیه و کوچکترین فرقی نداره) مششکل زیر رو داره لطف میکنید کمک کنید:
    مشکل ماشین اینه که گاز بالا گیر میکنه (دور موتور بین 2 و 3) و گاهی اوقات درست میشه ولی دوباره برمیگرده. توی دیاگ هیچ خطایی وجود نداشت و پارامتر دور موتور و استپر و دریچه گاز و.. درست بود. ای سی یو فلش شد و 1 روز درست شد و دوباره مشکل برگشت و دوباره هم فلش شد که مثل دفعه قفل 1 روز درست بود. استپر هم تعویض شده ولی فرق نکرده. تمام سوکت ها چک و تقویت شدن و سیم کشی استپر و پتانسیومتر تا ای سی یو تست شد (از روی نقشه پراید زیمنس) همه سالم هستن و قطعی وجود نداشت. من خودم به پتانسیومتر دریچه گاز مشکوک بودم که اونم با توجه به اطلاعات موجود تو اینترنت با مولتی متر چک کردم که هم ولتاژ ها درست بودن و هم مقاومت با تغییر زاویه تغییر میکرد. از جایی هم هوا نمیکشه.

به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟ Click here to enlarge

فقط یه چیزی رو امروز چک کردم فهمیدم که استپر داره دستور اشتباه میگیره. اگه توجه کرده باشید وقتی استپر رو باز کردید اگه سوییچ رو باز کنید و ببندید میله استپر به بیرون پرت میشه (من تو چند ماشین دیدم و اینم قبلا همینطور بود) ولی الان سوییچ که باز و بسته میشه استپر یه مقدار میاد بیرون و برمیگرده عقب دوباره! Click here to enlarge فکر کنم این به مشکلم ربط داره
    ممنون از همگی

2. 3کاربر از amir_zm بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (8th February 2016),davood arbabi (3rd August 2016),TuneUp_Vahab (9th February 2016)

شغل و حرفه
    تعمیرات لوازم خانگی و صوتی تصویری
    تشکر ها
    8,231
    3,441 سپاس از1,045 پست

شما از کجا میدونی دریچه گاز هوا نمیکشه ؟ شما قسمت دریچه گاز رو باز کن و رو به نور بگیر ببینید از اطراف پولک دریچه گاز نور دیده میشه. در صورت درست بودن از استوپر اصلی و جنس مرغوب استفاده کنید. درضمن سنسور دور موتور رو هم بررسی کنید.

4. 4کاربر از monster2014 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir_zm (7th February 2016),bijanmoradi (8th February 2016),davood arbabi (3rd August 2016),TuneUp_Vahab (9th February 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

پیش فرض پاسخ : مشکل در انژکتور زیمنس

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط monster2014 Click here to enlarge
    شما از کجا میدونی دریچه گاز هوا نمیکشه ؟ شما قسمت دریچه گاز رو باز کن و رو به نور بگیر ببینید از اطراف پولک دریچه گاز نور دیده میشه. در صورت درست بودن از استوپر اصلی و جنس مرغوب استفاده کنید. درضمن سنسور دور موتور رو هم بررسی کنید.
    دوست عزیز ممنون بابت توجه

چک کردم. اول جلوی دریچه رو گرفتم و تست کردم ببینم بعد دریچه گاز تا سرسیلندر هوا میکشه یا نه که ماشین خاموش شد. بعدش سوراخ استپر رو مسدود کردم و باز هم خاموش شد و همچنین دریچه گار رو هم باز کردم و پولک رو همونطور که شما هم اشاره کردی چک کردم مشکل خاصی نداره و سالمه. فقط تا اونجا که فهمیدم استپر داره سیگنال اشتباه دریافت میکنه که نمیدونم علت چیهClick here to enlarge
    سنسور دور موتور هم تست اهمی کردم سالم بود و حدودا 925 اهم داشت. تست دیگه ای هم داره؟؟؟ (سنسور برای تست ندارم)

6. 2کاربر از amir_zm بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

davood arbabi (3rd August 2016),TuneUp_Vahab (3rd August 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

دوستان کسی نیست کمک کنه؟؟؟Click here to enlarge

روش تست اهمی و ولتاژی مپ سنسور زیمنس (4 سیم) چطوریه؟؟؟ ممکنه از مپ باشه؟

8. نمایش تمام تشکر های amir_zm در این پست:

davood arbabi (3rd August 2016)

تشکر ها
    765
    703 سپاس از192 پست

به نظر من حتماً باید سیم هاو سوکت استپر دقیقاً کنترل بشه، هرچیزی هست تو استپره، ضمناً جهت اطمینان چدنی محل عبور هوا از دریچه گاز تا انژکتورها کاملاً تمیز شود و در مورد وضعیت. انژکتورها از هر لحاظ اطمینان حاصل شود. اشکال در همین محدوده ی ( استپره و چدنی عبور هوا و انژکتورها) که باید از سیمهای استپره و سوکتش شروع کنی. راستی یک شیلنگ هوا هست که به درب بالای سرسیلندر وصل میشه و در محل ورودی اون با یک اورنگ لاستیکی به درسوپاپ وصل میشه، اون هم میتونه باعث این اشکال باشه، اگر تونستی مواردی که اشاره کردم کاملاً چک کنی، نتیجه رو حتماً اطلاع بده... تا دوتا نقطه دیگه هم بگم تا کنترل کنی ولی هرگونه اهمال و سستی در. انجام موارد باعث سردرگمی شما خواهد شد، پس باید خیلی دقیق کنترل شوند.
    ویرایش توسط dvb 7 : 8th February 2016 در ساعت 16:30

10. 3کاربر از dvb 7 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir_zm (8th February 2016),davood arbabi (3rd August 2016),TuneUp_Vahab (3rd August 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط dvb 7 Click here to enlarge
    به نظر من حتماً باید سیم هاو سوکت استپر دقیقاً کنترل بشه، هرچیزی هست تو استپره، ضمناً جهت اطمینان چدنی محل عبور هوا از دریچه گاز تا انژکتورها کاملاً تمیز شود و در مورد وضعیت. انژکتورها از هر لحاظ اطمینان حاصل شود. اشکال در همین محدوده ی ( استپره و چدنی عبور هوا و انژکتورها) که باید از سیمهای استپره و سوکتش شروع کنی. راستی یک شیلنگ هوا هست که به درب بالای سرسیلندر وصل میشه و در محل ورودی اون با یک اورنگ لاستیکی به درسوپاپ وصل میشه، اون هم میتونه باعث این اشکال باشه، اگر تونستی مواردی که اشاره کردم کاملاً چک کنی، نتیجه رو حتماً اطلاع بده... تا دوتا نقطه دیگه هم بگم تا کنترل کنی ولی هرگونه اهمال و سستی در. انجام موارد باعث سردرگمی شما خواهد شد، پس باید خیلی دقیق کنترل شوند.
    ممنون دوست عزیزClick here to enlarge
    والا سوکت ها همگی چک شدن و همچنین کمی پین هاش فشاز داده شد ولی فرقی نکرده. سیم کش ها هم با اهم متر چک شده و موردی نبود و تا ای سی یو کانکت هستن
    در مورد هوا کشیدن همونطور که تو پست های قبل گفتم از هیچ جا هوا نمیکشه و با گرفتن دریچه سریعا خاموش میشه. فقط استپر زیادی باز هست و باعث میشه ماشین گاز بخوره که دلیلش پیدا نمیشه! 2-3 روز پیش تقریبا همه چیز باز و بسته و تمیز کاری شد و موردی دیده نشد. درب سوپاپ هم موردی نداره

نمیدونم چرا حالا داره نظرم میره سمت ecu!!! نکنه بخش استپر مشکل خورده و داره اطلاعات غلط میده؟
    اگه مورد دیگه هم هست لطف کنید کمک کنید ممنون میشم

12. 2کاربر از amir_zm بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

علایق
    مسافرت
    شغل و حرفه
    تنظیم موتور
    تشکر ها
    144
    290 سپاس از83 پست

با سلام
    سوکت استپر رو بکشید و تست کنید
    درصورت برطرف شدن استپر تعویض شود
    اما اگر برطرف نشد ECU دانلود شود.

14. 3کاربر از تکنیک بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir_zm (2nd August 2016),davood arbabi (3rd August 2016),TuneUp_Vahab (3rd August 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

سلام دوستان عزیز
    این مشکل ما هنوز حل نشده Click here to enlarge
    نمیدونم چرا استپر داره اطلاعات غلط میگیره!!! استپر رو باز میکنی قشنگ معلومه خیلی وقته اصلا حالت کاملا بسته رو تجربه نکرده (سرش دوده گرفته و هیچ خطب روی اونجایی که باید روی سیلندرش بخوابه نیفتاده) حتی مواقعی هم که مثلا درست کار میکنه در واقع درست نبوده. همونطور که اساتید میدونید موقع بستن سوییچ باید استپر مسیر رو ببنده، یعنی اگه استپر بیرون باشه، میله ی استپر پرت بشه بیرون، در حالیکه ماشین ما در این حالت میله یه ذره میاد بیرن و دوباره برمیگرده داخل! قدیم ها که مشکلی نداشت به این صورت بود البته (پرت میشد بیرون)
    ضمنا باید اینم بگم که در سال گذشته ماشین مشکل شارژ بالای دینام داشت (شاید ربط داشته باشه) و بعد از اینکه دینام درست شد، یکی دو ماه بعد ایسیو گاز سوخت و تعویض شد ولی بنزین موردی نداشت تا اینکه این مشکل بوجود اومد.
    کسی کمکی از دستش برمیاد دریغ نکنه Click here to enlargeClick here to enlarge
    ویرایش توسط amir_zm : 2nd August 2016 در ساعت 21:10

16. 2کاربر از amir_zm بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

علایق
    برق و الکترونیک
    شغل و حرفه
    تعمیرات تخصصی برق،انژکتور و کولر سواری
    تشکر ها
    4,336
    348 سپاس از130 پست

Icon2 پاسخ : مشکل در انژکتور زیمنس

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط amir_zm Click here to enlarge
    سلام دوستان عزیز
    این مشکل ما هنوز حل نشده Click here to enlarge
    نمیدونم چرا استپر داره اطلاعات غلط میگیره!!! استپر رو باز میکنی قشنگ معلومه خیلی وقته اصلا حالت کاملا بسته رو تجربه نکرده (سرش دوده گرفته و هیچ خطب روی اونجایی که باید روی سیلندرش بخوابه نیفتاده) حتی مواقعی هم که مثلا درست کار میکنه در واقع درست نبوده. همونطور که اساتید میدونید موقع بستن سوییچ باید استپر مسیر رو ببنده، یعنی اگه استپر بیرون باشه، میله ی استپر پرت بشه بیرون، در حالیکه ماشین ما در این حالت میله یه ذره میاد بیرن و دوباره برمیگرده داخل! قدیم ها که مشکلی نداشت به این صورت بود البته (پرت میشد بیرون)
    ضمنا باید اینم بگم که در سال گذشته ماشین مشکل شارژ بالای دینام داشت (شاید ربط داشته باشه) و بعد از اینکه دینام درست شد، یکی دو ماه بعد ایسیو گاز سوخت و تعویض شد ولی بنزین موردی نداشت تا اینکه این مشکل بوجود اومد.
    کسی کمکی از دستش برمیاد دریغ نکنه Click here to enlargeClick here to enlarge
    درود
    دوست عزیز شما پارامتر سنسور اکسیژن رو درحالت موتور روشن روی بنزین چک کنید آیا روی ولتاژ 800± ثابت مونده یا نه؟اگر ثابت است باتوجه به نقشه پایه چهار اکسیژن سنسوررا از سمت ecuبنزین و خود سنسور روی یکی از سوکت های ecuگاز پیدا کنید و بوسیله پنس از ecuگاز جدا و مستقیم به هم نصب کنید بعد ecuبنزین رو فلش کنید باید پارامتر سنسور رو بنزین از صد تا نهصد نوسان داشته باشه،حالا ماشین رو چندروز روی بنزین تست کنید اگه به امیدخدا مشکل حل شد پایه چهار سنسور را مابین ecuگاز و بنزین قطع کرده وبه پایه‌های87a و 30 افتامات پنج فیش معمولی
    نصب کنید و برق بوبین رله را از بوبین رگلاتور گاز بگیرید،فقط بااین کار چراغ چک رو گاز روشن میشه ولی هیچ مشکلی برای ماشین نداره.این عیب معمولا بخاطر ولتاژ دادن غیرطبیعی شبیه ساز اکسیژن سنسور داخل ecuگاز باعث میشه ecuبنزین بهم بریزه و موجب عیوبی ازقبیل گاز خوردن بی دلیل خودرو بشه.من روی پیکان وانت ازاین عیب زیاد داشتم که با این روش حل شده.نتیجه را اعلام کنید.(موفق باشید)

18. 2کاربر از davood arbabi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir_zm (3rd August 2016),TuneUp_Vahab (3rd August 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط davood arbabi Click here to enlarge
    درود
    دوست عزیز شما پارامتر سنسور اکسیژن رو درحالت موتور روشن روی بنزین چک کنید آیا روی ولتاژ 800± ثابت مونده یا نه؟اگر ثابت است باتوجه به نقشه پایه چهار اکسیژن سنسوررا از سمت ecuبنزین و خود سنسور روی یکی از سوکت های ecuگاز پیدا کنید و بوسیله پنس از ecuگاز جدا و مستقیم به هم نصب کنید بعد ecuبنزین رو فلش کنید باید پارامتر سنسور رو بنزین از صد تا نهصد نوسان داشته باشه،حالا ماشین رو چندروز روی بنزین تست کنید اگه به امیدخدا مشکل حل شد پایه چهار سنسور را مابین ecuگاز و بنزین قطع کرده وبه پایه‌های87a و 30 افتامات پنج فیش معمولی
    نصب کنید و برق بوبین رله را از بوبین رگلاتور گاز بگیرید،فقط بااین کار چراغ چک رو گاز روشن میشه ولی هیچ مشکلی برای ماشین نداره.این عیب معمولا بخاطر ولتاژ دادن غیرطبیعی شبیه ساز اکسیژن سنسور داخل ecuگاز باعث میشه ecuبنزین بهم بریزه و موجب عیوبی ازقبیل گاز خوردن بی دلیل خودرو بشه.من روی پیکان وانت ازاین عیب زیاد داشتم که با این روش حل شده.نتیجه را اعلام کنید.(موفق باشید)
    سلام داود جان
    ممنونم

فقط یه موردی هست. این مشکل گاهی اوقات درست میشه و ماشین درست کار میکنه ولی یهو اینطوری میشه. مشکلاتی که شما ه تا حالا روبرو بودین همینطوری بود؟
    متاسفانه دیاگ ندارم
    در مورد سنسور، اون اوایل که اینطوری شد چند بار رفتم دیاگ زد ولی خودن نگاه نکردم و گفت همه سنسور ها درست کار میکنن. البته دو سه ماه پیش سنسور اکسیژن مشکل داشت (ماشین بد روشن مید و ریپ میزد اول صبح) که عوض شد ولی توی این مشکل گاز خوردن تاثیری نذاشت.
    راستی یه موردی رو بگم. ایسیو اصلی این ماشین لندی رنزو بود که اگر سوکت سنسور اکسیژن رو قطع میکردی باز هم مشکلی پیش نمیومد ولی این ایسیو نگارین رو یه بار تست کردم و سنسور رو قطع کردم که خاموش شد! یعنی اصلا بدون سنسور اکسیژن کار نمیکرد!
    حالا در مورد این چیزایی که گفتین، پایه 4 سنسور زیمنس کدوم میشه؟ 2 تا سیم رنگی (اگر اشتباه نکنم یکیش طوسیه و یکیش مشکی) داره دو تا سفید. بعد این کارا حتما فلش نیازه؟
    اون موقع که میبردم دیاگ، با فلش کردن، 2 روز درست میشد و دوباره این مشکل بوجود میومد!

با هم تشکر میکنم Click here to enlarge

20. نمایش تمام تشکر های amir_zm در این پست:

davood arbabi (4th August 2016)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع