.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: مشکل در انژکتور زیمنس

علایق
    برق و الکترونیک
    شغل و حرفه
    تعمیرات تخصصی برق،انژکتور و کولر سواری
    تشکر ها
    4,336
    348 سپاس از130 پست

Icon2 پاسخ : مشکل در انژکتور زیمنس

درود
    امیر آقا اگه به تایپیک قبلی توجه کنی گفتم پایه چهار رو مابین کنترل یونیت گاز وبنزین قطع کن،اگه بین یونیت گاز و سنسور قطع کن بزاری ماشین روی گاز کار نمیکنه،شما پایه 44 یونیت بنزین رو قطع کن و سیم های قطع شده رو به افتامات وصل کن مطابق توضیحاتی که قبلا گفتم،بعد ماشینو ببر واست ریست کنن،اگه درست نصب کرده باشی ماشین روی گاز هیچ مشکلی نداره فقط چراغ چک میزنه که به محض تغییر سوخت به بنزین چک خاموش میشه،یه مورد دیگه اینه که نودرصد کنترل یونیت های گاز که ایرانی هستن از قسمت شبیه ساز اکسیژن درست عمل نمیکنن و یونیت بنزین رو مشکل دار میکنن منتهی روی هرخودرویی ممکنه عیوب متفاوتی نشون بده،دیروز یه پراید با یونیت گاز وارش گستر رو داشتم که تو دور بالا ریپ میزد که بخاطر همین شبیه ساز بود،بنده خدا میگفت سه ماهه بخاطر این عیب تمام قطعات ماشینو عوض کردن تعمیر کارا،شما اینکارو بکن خرج زیادی هم نداره به احتمال 95%مشکلت حل میشه .

2. 2کاربر از davood arbabi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir_zm (4th August 2016),dvb 7 (10th August 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

پیش فرض پاسخ : مشکل در انژکتور زیمنس

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط davood arbabi Click here to enlarge
    درود
    امیر آقا اگه به تایپیک قبلی توجه کنی گفتم پایه چهار رو مابین کنترل یونیت گاز وبنزین قطع کن،اگه بین یونیت گاز و سنسور قطع کن بزاری ماشین روی گاز کار نمیکنه،شما پایه 44 یونیت بنزین رو قطع کن و سیم های قطع شده رو به افتامات وصل کن مطابق توضیحاتی که قبلا گفتم،بعد ماشینو ببر واست ریست کنن،اگه درست نصب کرده باشی ماشین روی گاز هیچ مشکلی نداره فقط چراغ چک میزنه که به محض تغییر سوخت به بنزین چک خاموش میشه،یه مورد دیگه اینه که نودرصد کنترل یونیت های گاز که ایرانی هستن از قسمت شبیه ساز اکسیژن درست عمل نمیکنن و یونیت بنزین رو مشکل دار میکنن منتهی روی هرخودرویی ممکنه عیوب متفاوتی نشون بده،دیروز یه پراید با یونیت گاز وارش گستر رو داشتم که تو دور بالا ریپ میزد که بخاطر همین شبیه ساز بود،بنده خدا میگفت سه ماهه بخاطر این عیب تمام قطعات ماشینو عوض کردن تعمیر کارا،شما اینکارو بکن خرج زیادی هم نداره به احتمال 95%مشکلت حل میشه .

خیلی ممنونم داود جان
    من اشتباه متوجه شدم، فکر کردم میگین ورودی به ایسیو گاز نیاد کلا. چک میکنم خبر میدم
    لطف کن پیام خصوص رو هم چک کن
    ویرایش توسط amir_zm : 4th August 2016 در ساعت 22:37

4. نمایش تمام تشکر های amir_zm در این پست:

davood arbabi (5th August 2016)

علایق
    برق و الکترونیک
    شغل و حرفه
    تشکر ها
    4,336
    348 سپاس از130 پست

Icon2 پاسخ : مشکل در انژکتور زیمنس

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط amir_zm Click here to enlarge
    خیلی ممنونم داود جان
    من اشتباه متوجه شدم، فکر کردم میگین ورودی به ایسیو گاز نیاد کلا. چک میکنم خبر میدم
    لطف کن پیام خصوص رو هم چک کن
    درود
    امیرجان من یک نکته رو فراموش کردم اغلب کامپیوترهای گاز ایرانی اکثریت زمانی که خودرو روی بنزینه درحالت حرکت توی دورهای خاص ممکنه ولتاژ بالا ارسال کنه،با عرض پوزش شما افتامات پنج فیش را به اینصورت نصب کنید:
    ورودی و خروجی پایه4 سنسور را روی یونیت گاز بوسیله بیزر مولتی متر پیدا کنید،به اینصورت که اول یکی از قطب های باتری را جدا کرده که مولتی متر عیب پیدا نکنه،یه سر پروپ رو به پایه چهار(سیم مشکی)وسر دیگر را تک تک رو پایه های یونیت گاز تست کنید تا پیداشود وسیم را ا ز زیر یونیت جدا کنید،معمولا سیم خروجی هم کنار ورودی هست برای مطمئن شدن یه سر پروپ را روی پایه 44 وسر دیگر راطبق روال بالا پیدا کنید و قطع کنید،حالا سیم ورودی که از پایه4 سنسور میادرو به پایه30 رله و سیم ورودی یونیت گاز رو به پایه 87 رله و در آخر سیم خروجی یونیت گاز را قطع و به پایه87a رله نصب کن(سیمی که سمت یونیت بنزین میره)،برق بوبین رله هم به برق بوبین رگلاتور گاز،در این حالت شما زمانی ماشین را روی گاز میزنی سیگنال سنسور فقط برای یونیت گاز میاد و زمانی که روی بنزین میزنی سیگنال به طور کامل از یونیت گازقطع میشه و فقط برای یونیت بنزین ارسال میشود و کلا از ورودی وخروجی یونیت گاز جدا میشه وهیچ دخالتی نداره،این روش اگه درست نصب کنی خیلی بهتر از روش قبل هست وصدرصد جواب میده،نتیجه رو اعلام کنید.
    موفق باشید...

6. 2کاربر از davood arbabi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir_zm (5th August 2016),dvb 7 (10th August 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

درود
    امیرجان من یک نکته رو فراموش کردم اغلب کامپیوترهای گاز ایرانی اکثریت زمانی که خودرو روی بنزینه درحالت حرکت توی دورهای خاص ممکنه ولتاژ بالا ارسال کنه،با عرض پوزش شما افتامات پنج فیش را به اینصورت نصب کنید:
    ورودی و خروجی پایه4 سنسور را روی یونیت گاز بوسیله بیزر مولتی متر پیدا کنید،به اینصورت که اول یکی از قطب های باتری را جدا کرده که مولتی متر عیب پیدا نکنه،یه سر پروپ رو به پایه چهار(سیم مشکی)وسر دیگر را تک تک رو پایه های یونیت گاز تست کنید تا پیداشود وسیم را ا ز زیر یونیت جدا کنید،معمولا سیم خروجی هم کنار ورودی هست برای مطمئن شدن یه سر پروپ را روی پایه 44 وسر دیگر راطبق روال بالا پیدا کنید و قطع کنید،حالا سیم ورودی که از پایه4 سنسور میادرو به پایه30 رله و سیم ورودی یونیت گاز رو به پایه 87 رله و در آخر سیم خروجی یونیت گاز را قطع و به پایه87a رله نصب کن(سیمی که سمت یونیت بنزین میره)،برق بوبین رله هم به برق بوبین رگلاتور گاز،در این حالت شما زمانی ماشین را روی گاز میزنی سیگنال سنسور فقط برای یونیت گاز میاد و زمانی که روی بنزین میزنی سیگنال به طور کامل از یونیت گازقطع میشه و فقط برای یونیت بنزین ارسال میشود و کلا از ورودی وخروجی یونیت گاز جدا میشه وهیچ دخالتی نداره،این روش اگه درست نصب کنی خیلی بهتر از روش قبل هست وصدرصد جواب میده،نتیجه رو اعلام کنید.
    موفق باشید...
    ممنون بابت وقتی که گذاشتین.
    یه رله داشتم رفتم پیداش کردم دیدم 4 فیشه Click here to enlarge
    باید برم یه دونه 5 فیش بخرم و اجرا کنم. امیدوارم درست بشه. بعد از اجرا حتما خبر میدم. تشکرClick here to enlarge

8. نمایش تمام تشکر های amir_zm در این پست:

davood arbabi (6th August 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

درود
    داود جان دیروز رله رو بستم و فلش زدم و دقیقا طبق گفته ی شما عمل کرد و روی گاز رله عمل میکرد و چراغ چک هم روشن میشد. بعد از فلش درست کار میکرد ولی امروز صبح که روشنش کردم دوباره چند ثانیه گاز خورد (بیشتر از ساسات). گاز خوردنش هم ثبات نداره و مثلا از 1.5 تا 2.5 میرفت و بر میگشت. حالا چند روز کار کنیم ببینیم چی میشه. راستی گفتم سنسور ها رو هم چک کن تک تک نگاه کرد گفت همشون درستن و مجازه.
    ضمنا یه موضوعی رو هم بگم. وقتی خاموش بود استپر رو باز کردم و دیدم اون طور که باید تو حالت خاموش تا ته بسته باشه، دوباره سرجاس نخوابیده و معلومه سرش دوده داره و روی نشیمنگاهش اصلا خطی نیفتاده. به نظرت مشکل کار کجاست؟ به نظرت از آی سی استپر نیست؟
  10. نمایش تمام تشکر های amir_zm در این پست:

davood arbabi (7th August 2016)

علایق
    برق و الکترونیک
    شغل و حرفه
    تشکر ها
    4,336
    348 سپاس از130 پست

درود
    اگه پارامتر ولتاژ سنسور اکسیژن از0/1 تا0/9روی بنزین در حالت دور آرام نوسان داشته باشه شما سوکت قهوه ای رنگ بزرگ کنار رگلاتور گاز که سیم کشی دریچه گاز وانژکتور ها از توش ردمیشه رو بوسیله یه مسواک آغشته به روغن ترمز سرویس کنید،کوچکترین سولفاته توی دسته سیم سنسور دریچه گاز موجب گاز خوردن بی دلیل ماشین میشه،بعضی مواقع پین های سوکت اصلا حالت سولفاته شدن نداره ولی مشکل داره،سوکت خود سنسور های دریچه و استپر سرویس بشه،تعمیرکارتم عوض چون اون باید تشخیص بده مشکل چیه نه شما،حالا اگه کامپیوتر مشکل داره نهایت میفرستی تعمیر خیلی بزرگ کردین عیب رو،اصل قضیه تشخیص عیب است وقتی نمی تونه هیچ اشکالی نداره یه نفر دیگه.نتیجه رو اعلام کنید.تشکر

12. نمایش تمام تشکر های davood arbabi در این پست:

amir_zm (7th August 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

درود
    اگه پارامتر ولتاژ سنسور اکسیژن از0/1 تا0/9روی بنزین در حالت دور آرام نوسان داشته باشه شما سوکت قهوه ای رنگ بزرگ کنار رگلاتور گاز که سیم کشی دریچه گاز وانژکتور ها از توش ردمیشه رو بوسیله یه مسواک آغشته به روغن ترمز سرویس کنید،کوچکترین سولفاته توی دسته سیم سنسور دریچه گاز موجب گاز خوردن بی دلیل ماشین میشه،بعضی مواقع پین های سوکت اصلا حالت سولفاته شدن نداره ولی مشکل داره،سوکت خود سنسور های دریچه و استپر سرویس بشه،تعمیرکارتم عوض چون اون باید تشخیص بده مشکل چیه نه شما،حالا اگه کامپیوتر مشکل داره نهایت میفرستی تعمیر خیلی بزرگ کردین عیب رو،اصل قضیه تشخیص عیب است وقتی نمی تونه هیچ اشکالی نداره یه نفر دیگه.نتیجه رو اعلام کنید.تشکر
    اتفاقا این دفعه جای دیگه بردم. از دست این تعمیرکارها خسته شدم واسه همین دیگه به خودم متکی شدم. فقط واسه آدم هزینه میتراشنClick here to enlarge فقط میگن فلان چیز رو بخر بیار
    در مورد سوکت ها نکته ی خوبی گفتین. ممنون
    البته سوکت سنسور دریچه گاز عوض شده (سر همین قضیه) و اون سوکت های بزرگ قهوه ای هم یک بار تمیز کاری شده ولی باز هم حتما چک میکنم و تمیز کاری و در صورت نیاز شارژ میکنم.
    یه نفر بهم میگفت سنسور دریچه گازت مشکل داره و میگفت واسه منم یه بار شده بود و دیاگ هم نشون نمیداد!! میترسم عوض کنم تاثیر نداشته باشه.

راستی یه موضوعی بعضی اوقات واسه ماشین پیش میاد شاید گفتنش به حل مسئله کمک کنه. توی سر پایینی وقتی ایستادی و ماشین خلاص هست و درست کار میکنه، ترمز رو که ول میکنی و حرکت میکنه بعد 1 ثانیه یه خورده گاز میخوره (مثلا تا حدودای 1500 دور) تا اینکه دوباره ماشین متوقف بشه و دور بیاد پایین!! البته همیشگی نیستش ولی خیلی اوقات هستClick here to enlarge
    خیلی اذیتت کردم داود جان. ببخش Click here to enlarge

14. نمایش تمام تشکر های amir_zm در این پست:

davood arbabi (7th August 2016)

علایق
    برق و الکترونیک
    شغل و حرفه
    تشکر ها
    4,336
    348 سپاس از130 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط amir_zm Click here to enlarge
    اتفاقا این دفعه جای دیگه بردم. از دست این تعمیرکارها خسته شدم واسه همین دیگه به خودم متکی شدم. فقط واسه آدم هزینه میتراشنClick here to enlarge فقط میگن فلان چیز رو بخر بیار
    در مورد سوکت ها نکته ی خوبی گفتین. ممنون
    البته سوکت سنسور دریچه گاز عوض شده (سر همین قضیه) و اون سوکت های بزرگ قهوه ای هم یک بار تمیز کاری شده ولی باز هم حتما چک میکنم و تمیز کاری و در صورت نیاز شارژ میکنم.
    یه نفر بهم میگفت سنسور دریچه گازت مشکل داره و میگفت واسه منم یه بار شده بود و دیاگ هم نشون نمیداد!! میترسم عوض کنم تاثیر نداشته باشه.

راستی یه موضوعی بعضی اوقات واسه ماشین پیش میاد شاید گفتنش به حل مسئله کمک کنه. توی سر پایینی وقتی ایستادی و ماشین خلاص هست و درست کار میکنه، ترمز رو که ول میکنی و حرکت میکنه بعد 1 ثانیه یه خورده گاز میخوره (مثلا تا حدودای 1500 دور) تا اینکه دوباره ماشین متوقف بشه و دور بیاد پایین!! البته همیشگی نیستش ولی خیلی اوقات هستClick here to enlarge
    خیلی اذیتت کردم داود جان. ببخش Click here to enlarge
    درود، خواهش میکنم امیرجان،نیت فقط حل مشکله
    ایسوهای زیمنس بمحض دریافت سیگنال ازسنسور کیلومتر دور موتور را روی 1100 الی1200 بالا میبره،اگه این عمل انجام نشه مشکل داره،در مورد خرابی سنسور ممکنه همیشه پارامتر اشتباه نده،شما درحالت درجا کار کردن سوکت سنسور را با خود سنسور تکان بدید ببنید دور تغییر نمیکنه؟زمانی که خودرو درحالت گاز خوردن است از پارامتر سنسور اعم از ولتاژ دریچه وزاویه عکس بگیرین تو تایپیک بذارید تا راهنمایی کنم،به نظر من عیب خیلی ساده ست به قول معروف از اون فوت های کوزه گری میخواد،تعمیرگاه مرکزی ایرانخودرو یکی از آشنا ها هست میگه کارشناس فنی های خوبی داره یه سر اونجا بزن اونا خودشون کلیه قطعات رو تستی دارن،دستگاها و ابزارشون کامله.

16. نمایش تمام تشکر های davood arbabi در این پست:

amir_zm (8th August 2016)

تشکر ها
    10
    22 سپاس از14 پست

درود، خواهش میکنم امیرجان،نیت فقط حل مشکله
    ایسوهای زیمنس بمحض دریافت سیگنال ازسنسور کیلومتر دور موتور را روی 1100 الی1200 بالا میبره،اگه این عمل انجام نشه مشکل داره،در مورد خرابی سنسور ممکنه همیشه پارامتر اشتباه نده،شما درحالت درجا کار کردن سوکت سنسور را با خود سنسور تکان بدید ببنید دور تغییر نمیکنه؟زمانی که خودرو درحالت گاز خوردن است از پارامتر سنسور اعم از ولتاژ دریچه وزاویه عکس بگیرین تو تایپیک بذارید تا راهنمایی کنم،به نظر من عیب خیلی ساده ست به قول معروف از اون فوت های کوزه گری میخواد،تعمیرگاه مرکزی ایرانخودرو یکی از آشنا ها هست میگه کارشناس فنی های خوبی داره یه سر اونجا بزن اونا خودشون کلیه قطعات رو تستی دارن،دستگاها و ابزارشون کامله.
    سلام
    تا اینجا خیلی کمک کردی داداش Click here to enlarge
    نه با تکون دادن سنسور یا سوکت فرقی نمیکنه. چند بار امتحان کردم. اگر مشکلی باشه از سنسورش هست وگرنه از سوکت مطمئنم
    از اون روز که فلش زدم به جز چند ثانیه ی اول که یه مقدار گاز خوردنش گیج میزنه بعدش درسته و هنوز گاز نخوره. البته گاز هم هنوز استفاده نکردم. باید بیشتر استفاده کنیم تا ببینیم چی میشه

متاسفانه خودم دیاگ ندارم و ماشین هم همیشه به اون شکل نیست که بگی مکانیک بشینه و بری تست کنی. اگر دیاگ داشتم مطمئنن توی حالت های مختلف با حوصله تست میکردم و پیداش میکردم. متاسفانه این زیمنس ها دیاگ elm هم نمیخوره که یکی بخرم و باهاش مشکل رو دنبال کنم
    در مورد تعمیرگاه مرکزی پیشنهاد خوبیه ولی فکر کنم کلا چند تا نمایندگی محدود این ماشین رو قبول میکنن. فکر کنم باید ماشین روهم بذاری بمونه و نمیذارن پیش ماشین بمونی Click here to enlarge
    تشکر Click here to enlarge

18. نمایش تمام تشکر های amir_zm در این پست:

davood arbabi (9th August 2016)

علایق
    برق و الکترونیک
    شغل و حرفه
    تشکر ها
    4,336
    348 سپاس از130 پست

درود
    چون گفتی با ریست مشکل حل میشه نصب رله رو پیشنهاد کردم،به نظر خودم با تجربه ناچیزی که دارم باید با اینکار مشکل حل شده باشه،انشأالله دیگه اذیت نکنه،درمورد کارکرد ماشین بعد فلش کردن باید بگم تا سنسورها مچ بشن احتمال بد کارکردن یا گاز خوردن هست،چندبار ماشینو خاموش روشن کنی حل میشه. استپر هم که درموردش توی تاپیک های بالا خیلی اشاره کردی باید بگم شما زمانی که استپر تستی میندازی حل نشه دیگه نیازی به باز تست کردن استپر نیست،استپر هم نداشته باشی با دیاگ براحتی چک میشه درضمن خرابی استپر معمولا باعث خاموش کردن خودرو در حالت درجا میشه،پنج درصد امکان داره ماشین بخاطر استپر گاز بخوره معمولا خرابی سیم کشی یا خود سنسور که باعث میشه زاویه دریچه گاز درحالت درجا بالا نشون داده واستپر که نقش عملگرو داره میزان هوارو با پاشش تنظیم کنه.در اخر هم ایسیو.

20. نمایش تمام تشکر های davood arbabi در این پست:

amir_zm (9th August 2016)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع