.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: ضعیف شدن واشر پراید 111 مدل 91

تشکر ها
    17
    78 سپاس از35 پست

پیش فرض ضعیف شدن واشر پراید 111 مدل 91

سلام
    دوستان اگر به خاطر داشته باشید من مشکلم بالا رفتن دمای آب بود در حال حرکت و درجا مشکل نداشتم.
    امروز دیاگ زدیم و در حالت درجا ، گاز زیاد دادیم. دما بالا رفت و رفت سمت 94-95 و تا جایی که فن دوم در مدار امد..
    و مشکل از امپر آب نیست..و واقعا دمای آب بالا میره..
    خلاصه فیلر ها رو نگاه کردیم و خوب بودند.از سمت اگزوز خبری نیست اما درب رادیاتور باز کنیم، مقداری کف مانند رو میاره بالا..
    کارکد 69 هزار تا و مدل 91 . پراید 111
    طرف میگفت واشر ضعیف کرده و تعمیر موتور نیاز هست. نظر دوستان چیه؟!

هیچ یک از علائم ی که ماشین مشکل داشته باشه نداره.برای همین هم 1 ماه هست، همش شک به سمت خرابی فشنگی و این چیزها داشتیم،

2 تا چیز فعلا مشخص شده.
    1- مقداری کف میاد. (این ممکنه به خاطر وجود ضد یخ باشد؟!)
    2- با گاز دادن دما میره بالا . دیاگ زدیم، گاز دادیم فن کند روشن شد و جوابگو نبود و دما همین طور رفت سمت 95 و فند تند وارد شد.

روغن کم نمیکند. خبری از چربی آب نیست. مشکل شتاب یا کارکرد بد هم نداره.

کارهای زیر هم به علت نشتی یا خرابی در ماه های پیش انجام شده:

تعویض رادیاتور و واتر پمپ
    تعویض ترموستات با 76
    تعویض فشنگی

طرف میگفت اولش هست ... طرف گفت باید سرسیلندر باز بشه بره تراشکار ، زیر فشار بزاره و مشکل ش رو پیدا کنه
    اگر تونست رفع کنه که هیچ و گرنه یک سر سیلندر میخواد..
    بعد هم 2 نفر بودند.یکی میگفت زود تر برسی ، خرج کمتر
    اون یکی میگفت ، من باشم می رونم. چون بلاخره همینی که هست. تا درستش کنی. و فرقی تو خرج نداره!

2. 3کاربر از life24 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (3rd October 2015),karim1350  (2nd October 2015),نوین کار (5th October 2015)

تشکر ها
    17
    78 سپاس از35 پست

میگم بهتر نیست سمت تراشکار و رفع عیب سرسیلندر نریم؟ و کلا یک سرسیلندر نو بخریم؟
    چون این سرسیلندر بلاخره 3 سال کارکرده، الان هم بخود 50-60 تومن حتما بگیره تا مشکلش رو رفع کنه. چند وقت بعد باز حتما سرسیلندر این دفعه تاب برمیداره!!

4. 2کاربر از life24 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (3rd October 2015),نوین کار (5th October 2015)

علایق
    الکترونیک و به روز شدن اطلاعات
    تشکر ها
    270
    543 سپاس از113 پست

پیش فرض پاسخ : ضعیف شدن واشر پراید 111 مدل 91

درود
    دوست عزیزشما هنوز از خرابی سرسیلندر مطمئن نیستی چرا میخوای بخری؟
    یکی از دلایل گرم کردن آب موتور میتونه سرسیلنر باشه ولی باید اول باز بشه...ممکنه واشر از قسمت (بین دو سیلندر)نیم سوز و یا سوخته باشه که با خرید این واشر حل میشه...البته ممکنه که سرسیلندر ترک هم داشته باشه احتیاج به بردن به تراشکاری جهت تست...کفتراشی یا تعویض گاید و سوپاپ داشته باشه ولی باز هم هزینش کمتر از اینه که سر از خود یکی بخری.
    وقتی ماشین روشن هست و درب رادیاتور رو باز میکنی آیا حباب روی آب جمع میشه؟

6. 4کاربر از mohsen xdsr بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (3rd October 2015),karim1350  (3rd October 2015),life24 (3rd October 2015),نوین کار (5th October 2015)

تشکر ها
    17
    78 سپاس از35 پست

پیش فرض پاسخ : ضعیف شدن واشر پراید 111 مدل 91

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط mohsen xdsr Click here to enlarge
    درود
    دوست عزیزشما هنوز از خرابی سرسیلندر مطمئن نیستی چرا میخوای بخری؟
    یکی از دلایل گرم کردن آب موتور میتونه سرسیلنر باشه ولی باید اول باز بشه...ممکنه واشر از قسمت (بین دو سیلندر)نیم سوز و یا سوخته باشه که با خرید این واشر حل میشه...البته ممکنه که سرسیلندر ترک هم داشته باشه احتیاج به بردن به تراشکاری جهت تست...کفتراشی یا تعویض گاید و سوپاپ داشته باشه ولی باز هم هزینش کمتر از اینه که سر از خود یکی بخری.
    وقتی ماشین روشن هست و درب رادیاتور رو باز میکنی آیا حباب روی آب جمع میشه؟
    درود و سپاس از پاسخ شما
    والا راستش نمیدانم دقیق. برای حباب روی آب.
    اخه طرف گفت باید این رو باز کنی، بعد سر سیلندر حتما ببری تراشکار، زیر فشار بزاره، تا نشتی شو برطرف کنه.
    گفتم شاید نشتی نداره، گفت داره!
    اما راحت ماشین روشن میشه. مشکل شتاب نداره. روغن کم نمیکنه. اگزوز چیزی بیرون نمیزنه.
    ولی با گاز دادن دما راحت میره بالا، این قدر میره که فن دوم میاد در مدار، اما تا گاز رو ول کنی، دما با فن میاد تا دما مطلوب.
    من فکر کنم اولش هست و این طور خودش نشون داده. به نظرتون ماشین رو برونم ، بدتر میشه؟ و خرج بیشتر میشه؟

لوله بالا و زیر رادیاتور هم تنظیم موتور دست زد و گفت خوب هست و ترموستات داره کار میکنه.

واسه خرید سرسیلندر هم دیدم حدودا 250 تومن هست. تا بخواهم ببرم تراشکار و اینها فکر کنم راحخت 100 تومن باید پول بدم. بعد هم فردا میترسم این دفعه سرسیلندر مثلا تاب برداره. دوباره روز از نو!!!

8. 3کاربر از life24 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (3rd October 2015),karim1350  (3rd October 2015),نوین کار (5th October 2015)

تشکر ها
    17
    78 سپاس از35 پست

سلام
    راستش رو بخواهید نمیتونم مطمئن حرف بزنم.
    وقتی واتر پمپ نشتی میداد. امپر اب قاطی کرده بود قبلش و همیشه روی 3 قرار میگرفت..(چند روز قبلش)
    با واتر پمپ من ترموستات هم عوض کردم.
    از 2 روز بعد دیگر فن ماشین خاموش نمیشد!!! و اگر روشن میشد به این راحتی ها خاموش نمیشد
    خلاصه رفتیم ، ترموستات مجدد عوض کردیم و درست شد و فن خاموش شد.
    قبل از ترموستات ، به خاطر شک به فشنگی ها، فشنگی آب و فشنگی فن رو هم عوض کردیم.
    و این داستان بالا بودن دمای آب در حرکت شروع شد...
    و ما همش فکزر میکردیم که فشنگی آب خطا دارد..که با دیاگ زدن مشخص شد با گاز دادن دمای آب بالا میره..

10. 3کاربر از life24 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

bijanmoradi (3rd October 2015),karim1350  (3rd October 2015),نوین کار (5th October 2015)

تشکر ها
    17
    78 سپاس از35 پست

سلام
    به نظرم مشکل برقی نداره
    چون با افزایش دما فن دوم در مدار میاد و با کاهش دما فن دوم خاموش میشه و سر موقع فن ها روشن و خاموش می شوند.
    اما خرابی واتر پمپ، با اینکه تازه نو شده دور از ذهن نیست...
    چون با کاز دادن، باید چرخش واتر پمپ بیشتر بشه و شاید واتر پمپ مالی نیست و خراب هست و خوب نمیتونه چرخش کنه.
    راه تست واتر پمپ چیه؟!
    با این اوصاف اگر سرسیلندر هم مشکل نداشته باشه، دماش که هی میره بالا بدتر ، سرسیلندر هم مشکل دار میکنه
    نقدا، ماشین رو تکون ندادم. هرچند 1 ماه هست این وضعیتش هست

12. 3کاربر از life24 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

تشکر ها
    17
    78 سپاس از35 پست

الان ماشین روشن کردم. در حالت درجا مجدد اوکی بود. و فن خاموش شد و امپر امد روی 3
    گاز دادم چند دقیقه و یک سره فن روشن بود و خاموش نشد تا گاز رو ول کردم.
    گذاشتم فن خاموش بشه و دما امد روی 3
    حالا کولر رو زدم. 1-2 دقیقه کولر کار کرد و دما روی همان 3 ایستاده بود
    ماشین خاموش کردم و مجدد روشن کردم.دما روی 3 بود و فن هم خاموش
    به صورت حدسی و حدودی نتیجه میشه گرفت که با زدن کولر دما بالا نرفت در حالت درجا.

الان واقعا من دو راهی هستم. ایا واتر پمپ که نو شده ، مشکل دارد؟
    یا سرسیلندر؟!

14. 3کاربر از life24 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

تشکر ها
    17
    78 سپاس از35 پست

سلام
    تا حالا جوش نیورده
    الان واتر پمپ تست زدم. با گاز دادن ، اب خوب می چرخه و کم و زیاد میشه. به نظرم سالم هست. شرکتی بود واتر پمپ
    میگم درب رادیاتور میشه باعث این مشکل بشه؟

تشکر ها
    17
    78 سپاس از35 پست

من احساس میکنم لوله بالای رادیاتور(همان برگشت اب باید باشه) ، وقتی ماشین داغ میشه و فن میزنه. یکمی انگار توش هوا جمع میشه.یک همچین حالتی یکمی سفت میشه!!!
    الان هم که نگاه کردم، این کف آب ، به خاطر چرخش اب هست اگر اشتباه نکنم. نه قاطی کردن اب و روغن!

تشکر ها
    17
    78 سپاس از35 پست

والا من نمیدانم چی کار کنم
    اگر خراب هست و از واشر هست ببرم تا درست کنن
    اگر نیست یک فکری دیگه بکنیم. چون اگر از واشر نباشه. با این وضع اتفاقا واشر میزنه!!
    الکی موتور پیاده کنیم بع داز ماشین نباشه که ظلم خالی هست!!!
    حداقل پول بابت تعمیر چیزی بدیم که نیاز باشه. نه الکی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع