.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 117

موضوع: سوالات ومشکلات انواع لپ تاب ونوت بوک دراین تایپک مطرح کنید

مدیر ارشد تالار کامپیوتر و تعمیرات سخت افزاری نوت بوک

شغل و حرفه
    مدیر تالار تعمیرات فوق تخصصی نوت بوک ، لپ تاپ ، PC
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط amir2738 Click here to enlarge
    با سلام.یه توشیبا A105 دارم وقتی صفحه نمایش رو تکون میدی یا بازو بسته میکنی تصویر به هم میریزه و خط های سفید میاد رو تصویر.بازش کردم ولی ظاهرا کابل رابط مادر برد به ال سی دی قطعی نداره چون وقتی کابلهارو تکون میدم تصویر خراب نمیشه.محله چسبید پنل LCD به برد پردازشگر تصویر هم ظاهرا مشکلی نداره.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر:0032:
    هوالعلیم
    با سلام ، لطفا از خروجی انالوگ لپ تاب( خروجی تصویر که در بدنه لپ تاب تعبیه شده ) تست تصویر بگیرید با دقت مشاهده کنید که آیا با این خروجی هم ،باز تصویر دچار اشکال میشود یا خیر ؟
    ویرایش توسط Meisam-Alishahi : 23rd August 2010 در ساعت 16:52
    خانه سخت افزار نكا

اولين و مجهزترين كلينيك تعميرات فوق تخصصي سخت افزار در استان مازندران

WWW.NHH.IR

سالهاست که شیطان فریاد میزند , آدم پیدا کنید تا سجده کنم !!!

2. 7کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir2738 (23rd August 2010),elc.rgb (5th November 2011),KIAN FAR (23rd August 2010),mohammadbist (22nd December 2011),pal-electronic (25th August 2010),SURENA (7th October 2010),الکترونیک 2010 (25th August 2010)

تشکر ها
    500
    127 سپاس از25 پست

با سلام مجدد.از خروجی انالوگ تصویر گرفتم مشکلی نداشت.مشکل قطعا از قسمت نمایشگره.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر.

4. 6کاربر از amir2738 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (5th November 2011),Meisam-Alishahi (25th August 2010),mohammadbist (22nd December 2011),pal-electronic (25th August 2010),SURENA (7th October 2010),الکترونیک 2010 (25th August 2010)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

با سلام مجدد.از خروجی انالوگ تصویر گرفتم مشکلی نداشت.مشکل قطعا از قسمت نمایشگره.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر.
    هوالعلیم
    با سلام ، لطفا هارد نوت بوک خود را بیرون آورده و بعد از خروجی آنالوگ مجددا تست تصویر بگیرید در حالی لپ تاب روشن است نواحی زیر لپ تاب و البته در محدوده cpuو پل شمالی متمایل به پل شمالی چند ضربه وارد کنید یااگر لپ تاب شما باز است با فشاار ملایم بر روی چیپ شمالی ببینید که تصویر دچار تغییر یا خرابی میشود یا خیر؟ لازم به ذکر است که وقتی لپ تاب شما بسته است و میخواهید ضربه وارد کنید آن چنان نزنید که لپ تاب دچار اشکالات بعدی شود و حتما طبق توضیحی که قبلا دادم هاردتان را قبل از ضربه خارج سازید ، در ضمن بفرمایید آیا از تعمیرات لپ تاب سر رشته فنی داری یا خیر ؟اگر دارید لب تاپ را باز کرده و از دو طرف مادربرد لپ تاب چند عکس واضح بگیرید و برایم ایمیل کنیدتا هم راهنمایی فنی شوید و هم از روی عکس با نشانه ای که برای شما میگذارم راحت تر شما کارتان را انجام دهید
    موفق باشید
    Click here to enlarge
    ویرایش توسط Meisam-Alishahi : 25th August 2010 در ساعت 09:45
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

6. 7کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir2738 (25th August 2010),elc.rgb (5th November 2011),KIAN FAR (25th August 2010),mohammadbist (22nd December 2011),pal-electronic (25th August 2010),SURENA (7th October 2010),الکترونیک 2010 (25th August 2010)

تشکر ها
    500
    127 سپاس از25 پست

با سلام و خسته نباشید فراوان خدمت شما استاد.تا حدی در تعمیرات کامپیوتر و نوت بوک کار کردم.فقط جسارت نباشه می خواستم بگم از اونجایی که تصویر در خروجی انالوگ و مونیتور بیرونی بهم نمیریزه فکر نمی کنم مشکل رو مادر برد باشه.فکر میکنم ایراد از نمایشگره.البته شما استاد هستید واگه تشخیص میدید که مشکل رو مادربرده بگید بازش کنم.با تشکر.

8. 4کاربر از amir2738 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (5th November 2011),mohammadbist (22nd December 2011),pal-electronic (25th August 2010),الکترونیک 2010 (25th August 2010)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

با سلام و خسته نباشید فراوان خدمت شما استاد.تا حدی در تعمیرات کامپیوتر و نوت بوک کار کردم.فقط جسارت نباشه می خواستم بگم از اونجایی که تصویر در خروجی انالوگ و مونیتور بیرونی بهم نمیریزه فکر نمی کنم مشکل رو مادر برد باشه.فکر میکنم ایراد از نمایشگره.البته شما استاد هستید واگه تشخیص میدید که مشکل رو مادربرده بگید بازش کنم.با تشکر.
    هوالعلیم
    با سلام ، بنده طبق فرمایش شما این راهکار را ارائه دادم چون شما فرمایش کردید که فلت کیبل LCD را کاملا تست کردید و هیچ گونه نویز مشاهده نکردید بنده اول تست مادربرد را پیشنهاد دادم برای اینکه گرافیک سیستم شما Onboard میباشد و لازم به ذکر است که خروجی آنالوگ و خروجی دیجیتال مسیر متفاوتی دارند و چون گرافیک لپ تاب تان مجزا نیست و پردازنده گرافیکی در MCH NB قرار دارد به همین دلیل از دست دادن خاصیت رسانایی توپی های زیر چیپ در قسمت های مختلف پل شمالی سیستم را دچار یک همچین اشکالاتی میکند در ضمن دیاگرام LCD بدین شرح میباشد خروجی دیجیتال مستقیما از چیپ مربوطه توسط فلت کیبل به صفحه Data Board در پشت LCD میرود ( البته بنده زیاد وارد ریز مسئله نمیشوم چون در حوصله شما نیست ) و از آنجا بعد از طی مسیری به آی سی MPU میرسد MPU یک IC است که سیگنالها را تبدیل به آدرس های VHC به معنی VERTICAL,HORZANTAL,COLORER میکند و آدرس دهی پیکسلی انجام میدهد صفحه Data Board توسط یک فلت کیبل که ساخته شده از کربن رسانا و نایلکس فشرده است به matrix یا همان صفحه lcd متصل است شما وقتی که فرمایش میکنید که با تکان دادن فلت کیبل دچار اشکال نمیشوید احتمال قطعی در data board و کابلی که به صفحه ماتریس اتصال دارد بسیار ضعیف می باشد الا اینکه پشت lcd ضربه خورده باشد و اشکال در مدار data board و یا ic mpu هم نمیتواند باشد چون اشکال در این ic تبعات متفاوتی دارد بنده به جهت راهنمایی شما عکس از پشت و رو مادربرد لپ تاب تان گرفتم تا کمکی به شما کرده باشم تست قبلی را که خدمتتان عرض کردم بگیرید و نتیجه را اعلام نمایید
    موفق باشید

Click here to enlarge

Click here to enlarge
    ویرایش توسط KIAN FAR : 26th August 2010 در ساعت 12:56
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

10. 7کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir2738 (26th August 2010),daneshtalabjavad (27th November 2012),elc.rgb (5th November 2011),KIAN FAR (26th August 2010),mohammadbist (22nd December 2011),SURENA (7th October 2010),tofighsob (30th June 2011)

تشکر ها
    1,478
    219 سپاس از51 پست

چه لب تاپي بخرم؟

با سلام.براي كارهاي اداري و خانگي در حدود قيمت يك ميليون تا 1.200.000 چه لب تاپي بخرم؟:100:

12. 5کاربر از shok53 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (5th November 2011),Meisam-Alishahi (29th August 2010),mohammadbist (22nd December 2011),pal-electronic (3rd September 2010),SURENA (7th October 2010)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط shok53 Click here to enlarge
    با سلام.براي كارهاي اداري و خانگي در حدود قيمت يك ميليون تا 1.200.000 چه لب تاپي بخرم؟:100:
    هوالعلیم
    با سلام ، لطفا سوالتان را در قسمت تالار کامپیوتر در بخش انجمن مشاوره خرید کامپیوتر مطرح بفرمایید تا راهنمایی شوید اینجا بخش سوالات و اشکالات سخت افزاری لپ تاب میباشد
    موفق باشید
    Click here to enlarge
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

14. 6کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (5th November 2011),KIAN FAR (2nd September 2010),mohammadbist (22nd December 2011),pal-electronic (3rd September 2010),shok53 (15th September 2010),SURENA (7th October 2010)

تشکر ها
    500
    127 سپاس از25 پست

با سلام مجدد و خسته نباشید.با بررسی کامل متوجه شدم که مشکل از خود LCD هستش و باید تعویض بشه.فقط میخواستم بدونم قیمت LCD که سایزش 15.4 چنده و تو بازار راحت گیر میاد؟

16. 4کاربر از amir2738 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (5th November 2011),Meisam-Alishahi (4th September 2010),mohammadbist (22nd December 2011),SURENA (7th October 2010)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

با سلام مجدد و خسته نباشید.با بررسی کامل متوجه شدم که مشکل از خود LCD هستش و باید تعویض بشه.فقط میخواستم بدونم قیمت LCD که سایزش 15.4 چنده و تو بازار راحت گیر میاد؟
    هوالعلیم
    با سلام ، لطفا بفرمایید کدام قسمت LCD دچار اشکال است تا راهنمایی شوید، ان شاالله مشکل حل می شه.Click here to enlarge
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

18. 5کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

amir2738 (4th September 2010),elc.rgb (5th November 2011),KIAN FAR (4th September 2010),mohammadbist (22nd December 2011),pal-electronic (4th September 2010)

تشکر ها
    500
    127 سپاس از25 پست

با تشکر از شما استاد گرامی.فکر میکنم مشکل از قسمت اتصال فلت برد پردازشگر به خود پنل LCD هستش.فکر نمیکنم قابل تعمیر باشه؟

20. 4کاربر از amir2738 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (5th November 2011),Meisam-Alishahi (5th September 2010),mohammadbist (22nd December 2011),SURENA (7th October 2010)

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع