.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: روشن نشدن پروجکشن philips 43pp8421/69

تشکر ها
    14
    86 سپاس از24 پست

پیش فرض روشن نشدن پروجکشن philips 43pp8421/69

سلام. اساتید گرامی؛ یک دستگاه پروجکشن philips 43pp8421/69 که مشکل آیسی stk و تداخل رنگها داشت رو تعمیر کردم.
    نیم ساعتی کار کرد بدون مشکل , کمی اسکرین را زیاد کردم که روشن تر بشه، بعد از حدود 10.15 دقیقا ابتدا یک بوی سوختگی خفیفی از دستگاه بلند شد و بعد دستگاه خاموش شد. دوباره روشن کردم بعد از 10 ثانیه مجددا خاموش شد و دیگه روشن نشد.
    دستگاه به گیرنده دیجیتال وصل هست و بعد از روشن کردن، صدا داریم و فیلمان هر سه لامپ روشن میشود ولی تصویری نداریم.
    یک نکته دیگه اینکه برای فن خنک کننده stk ها ، دو دور سیم بصورت پیشفرض دور های ولتاژ پیچیده شده بود که بعد از روشن شدن تلویزیون ولتاژی در حدود 12 ولت رو برای فن تامین میکرد ولی الان اون ولتاژ تبدیل به 4 الی 5 ولت شده. ترانزیستور تغذیه کننده های ولتاژ رو هم چک کردم و ظاهرا مشکلی نداشت.

2. 6کاربر از sitegostar بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),bahram chobin (18th February 2014),karim1350  (16th July 2015),M.Salehi  (19th February 2014),شهریار (18th February 2014),شعبانیان (18th February 2014)

علایق
    عاشق طبیعت وماهیگیری
    شغل و حرفه
    تعمیرات
    تشکر ها
    57,298
    98,373 سپاس از14,572 پست

دوست عزیز سلام
    چونکه های ولتاژ دارید مشکلی در آن محدوده مشاهده نمی شود
    احتمالا stk مشکل پیدا کرده است
    بهتر است اول مقاومت های مسیر stk را بررسی کنید
    مروری نیز بر اسکرین و ولتاژ مربوطه داشته باشید
    در کـارگـه کـوزه گـری بــودم دوش
    دیـدم دو هزار کـوزه گـويا و خـموش
    هــر يک به زبان حــال با مـن گفتند
    کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش

4. 6کاربر از شهریار بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),bahram chobin (18th February 2014),karim1350  (16th July 2015),M.Salehi  (19th February 2014),sitegostar (17th February 2014),شعبانیان (18th February 2014)

تشکر ها
    14
    86 سپاس از24 پست

پیش فرض پاسخ : روشن نشدن پروجکشن philips 43pp8421/69

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط شهریار Click here to enlarge
    دوست عزیز سلام
    چونکه های ولتاژ دارید مشکلی در آن محدوده مشاهده نمی شود
    احتمالا stk مشکل پیدا کرده است
    بهتر است اول مقاومت های مسیر stk را بررسی کنید
    مروری نیز بر اسکرین و ولتاژ مربوطه داشته باشید
    سلام. خیلی ممنونم از پاسخ شما. اسکرین رو چطور تست کنم و کلا با توجه به اینکه نقشه دستگاه رو ندارم، نقاط حیاتی که میشه با ولت متر دیجیتال تست کرد رو لطفا بفرمایید.

آیسی های STK رو بیرون آوردم ولی وقتی پایه ها رو با اهم متر تست کردم هیچ تفاوتی با آیسی نو نداره (البته روی برد تست نکردم).
    البته چنتا از مقاومت های اطراف STK کمی تیره شدن و اکثرا بجای 100 اهم؛ 95-96 و 98 اهم نشون میدن، به نظرتون ضرورتی داره تعویضشون کنم؟

یک مورد دیگه اینکه احساس میکنم های ولتاژ با جریان خیلی ضعیفتر از نرمال داره کار میکنه, مثلا یک موردش همون ولتاژ سیم پیچی بود که به فن میرفت و بجای 12 ولت شده 4 ولت. این به نظرتون مشکوک نیست؟

وقتی تلویزیون رو روشن میکنم صدای یکنواخت و خیلی خفیفی از محدوده هایولتاژ و لامپ های تصویر میاد , انگار جون نداره که با تمام توان روشن بشه ولی تمام مقاومتهای آجری و هیت سینک های کنار های ولتاژ و کل بردها و stk و ... بصورت عادی گرم میشن فقط یکسوسازی که برد وسط (برد اصلی) رو تغذیه میکنه, هیت سینکش کاملا سرده و قبلا گرم بود. خود پل دیود سالم بود و تست کردم.
    ویرایش توسط sitegostar : 18th February 2014 در ساعت 02:45

6. 6کاربر از sitegostar بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),bahram chobin (18th February 2014),karim1350  (16th July 2015),M.Salehi  (19th February 2014),شهریار (18th February 2014),شعبانیان (18th February 2014)

علایق
    الکترونیک ومغالات علمی
    شغل و حرفه
    تکنسین الکترونیک
    تشکر ها
    6,281
    4,807 سپاس از552 پست

سلام دوست عزیز

لطفا تمام خازنهای تغذیه را تعویض کنید تا ولتاژها ثبات بیشتری داشته باشد

تمام مقاومت های stk را تعویض کنید

اگر ولتاژ های تغذیه مناسب باشد احتیاجی به فن نیست واگر هم فن گرفته شده باشد از هاولتاژ باید با دیود یکسو شده باشد نه متناوب .

از دشمن خود یک بار بترسید و از دوست خود هزار بار

ریبال انواع بردها
    https://tvserviceiran.com/

8. 7کاربر از شعبانیان بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),bahram chobin (18th February 2014),dvb 7 (19th February 2014),karim1350  (16th July 2015),M.Salehi  (19th February 2014),sitegostar (18th February 2014),شهریار (18th February 2014)

تشکر ها
    14
    86 سپاس از24 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط شعبانیان Click here to enlarge
    سلام دوست عزیز

لطفا تمام خازنهای تغذیه را تعویض کنید تا ولتاژها ثبات بیشتری داشته باشد

تمام مقاومت های stk را تعویض کنید

اگر ولتاژ های تغذیه مناسب باشد احتیاجی به فن نیست واگر هم فن گرفته شده باشد از هاولتاژ باید با دیود یکسو شده باشد نه متناوب .
    سلام دوست گرامی. خیلی ممنونم از پاسخ شما. همه مقاومت های اطراف stk و خود stk رو مجددا تعویض کردم, خازن های تغذیه رو هم تعویض کردم ولی باز هم فاید ای نداشت و وقتی روشن میکنیم، ابتدا یه صدای فس مانندی از هایولتاژ میاد و تلویزیون روشن میشه ولی تصویری نداریم . انگار با نیمی از توان داره کار میکنه. کلید پاور و تعویض کانال ها و ... هم بصورت عادی هستند یعنی وقتی با کنترل کانال عوض میکنیم، چشمک میزنه و انجام میشه.

جالبه ، الان کابل های هایولتاژ رو به سمت شاسی نزدیک کردم، هیچ جریانی نداریم! هر سه کابل کاملا صفر هستند!
    ویرایش توسط sitegostar : 19th February 2014 در ساعت 14:51

10. 3کاربر از sitegostar بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),M.Salehi  (19th February 2014),شهریار (19th February 2014)

علایق
    عاشق طبیعت وماهیگیری
    شغل و حرفه
    تعمیرات
    تشکر ها
    57,298
    98,373 سپاس از14,572 پست

دوست عزیز سلام
    ترانزیستور اوت پوت سالم است؟
    ولتاژ روی ترانزیستور چقدر است؟
    برای تست ولتاژ ترانزیستور را از مدار خارج و آزمایش کنید

12. 5کاربر از شهریار بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),bahram chobin (19th February 2014),dvb 7 (19th February 2014),M.Salehi  (19th February 2014),sitegostar (19th February 2014)

تشکر ها
    14
    86 سپاس از24 پست

دوست عزیز سلام
    ترانزیستور اوت پوت سالم است؟
    ولتاژ روی ترانزیستور چقدر است؟
    برای تست ولتاژ ترانزیستور را از مدار خارج و آزمایش کنید
    سلام. ظاهرا که سالمه و با اهم متر هیچ چیز مشکوکی نشون نمیشه. شماره ترانزیستور: bu 2520 AF هست.
    ترانزیستور رو از مدار خارج کردم: ولتاژ پایه ها نسبت به شاسی: کلکتور 128 ولت - بیس: 0 ولت.

14. 3کاربر از sitegostar بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),karim1350  (16th July 2015),شهریار (19th February 2014)

علایق
    عاشق طبیعت وماهیگیری
    شغل و حرفه
    تعمیرات
    تشکر ها
    57,298
    98,373 سپاس از14,572 پست

دوست عزیز سلام
    ولتاژ ورودی که مشکلی ندارد ترانزیستور را هم می گویید سالم است
    ولتاژ های خروجی ترانس های ولتاژ را بررسی کنید ببینید افت ولتاژ دارید یا خیر یا اینکه اصلا ولتاژی در خروجی دارید یا خیر
    متاسفانه نقشه آنرا نتوانستم برایتان پیدا کنم
    مطمئنا کار با نقشه راحت تر پیش میرفت

16. 3کاربر از شهریار بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),karim1350  (16th July 2015),sitegostar (19th February 2014)

تشکر ها
    14
    86 سپاس از24 پست

دوست عزیز سلام
    ولتاژ ورودی که مشکلی ندارد ترانزیستور را هم می گویید سالم است
    ولتاژ های خروجی ترانس های ولتاژ را بررسی کنید ببینید افت ولتاژ دارید یا خیر یا اینکه اصلا ولتاژی در خروجی دارید یا خیر
    متاسفانه نقشه آنرا نتوانستم برایتان پیدا کنم
    مطمئنا کار با نقشه راحت تر پیش میرفت
    ممنون از لطف شما. حتما چک میکنم موارد رو و به عرض خواهم رسوند . بله متاسفانه خودم هم هرچقدر گشتم نقشه دستگاه رو پیدا نکردم. باز هم تشکر میکنم از راهنمایی های شما.

18. 2کاربر از sitegostar بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),karim1350  (16th July 2015)

تشکر ها
    14
    86 سپاس از24 پست

دوست عزیز سلام ولتاژ ورودی که مشکلی ندارد ترانزیستور را هم می گویید سالم است ولتاژ های خروجی ترانس های ولتاژ را بررسی کنید ببینید افت ولتاژ دارید یا خیر یا اینکه اصلا ولتاژی در خروجی دارید یا خیر متاسفانه نقشه آنرا نتوانستم برایتان پیدا کنم مطمئنا کار با نقشه راحت تر پیش میرفت
    باز هم تشکر میکنم از شما دوست عزیز، پایه های هایولتاژ رو فعلا نتونستم تست کنم، یعنی دستگاه بسیار بد قلق هست و کابلها کوتاه و بدون جای دست. های ولتاژ هم مستقیما به برد اصلی وصل نشده و زیر خودش یک برد مجزا با کاور داره. ولی یک موردی که کشف کردم این بود که در هر سه لامپ، ولتاژ کابل اسکرین نسبت به شاسی صفر هست و اصلا اسکرین نداریم. البته ولتاژ مقاومت 22k /3watt که روی برد لامپ تصویر هست: 198 ولت هست و بصورت عادی گرم میشه . در مجموع انگار جایی افت ولتاژ داریم ولی نکته جالبش اینجاست که هر سه لامپ کاملا یکسان از کار افتادن و تغذیه نمیشن. یعنی ایراد هرچی هست قبل از رسیدن به لامپ هاست. من تجربه پروجکشن crt ندارم ولی DLP زیاد تعمیر کردم برای همین در این دستگاه کمی گیج شدم.

20. 3کاربر از sitegostar بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (21st February 2014),karim1350  (16th July 2015),شهریار (21st February 2014)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع