.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: مشکل با پراید زیمنس 84

علایق
    تحقیقات شغلی&فیلم
    شغل و حرفه
    برق و الکترونیک اتومبیل
    تشکر ها
    25,032
    29,943 سپاس از3,177 پست

پیش فرض پاسخ : مشکل با پراید زیمنس 84

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط shinampof Click here to enlarge
    اتفاقا کثیفی سنسور دور موتور رو چک کردم و حتی پیچش رو هم شل کردم و با دست فاصله هوایی با میل لنگ رو هم تغییر دادم و با یه سنسور دورموتور سالم هم تست کردم اما باز هم کات آف میکرد. اما یه موضوعی که قبلا تست کرده بودم اینکه روی یه پراید زیمنس دیگه وقتی سوکت سنسور دور موتور رو جدا میکنی واستارت میزنی موتور روشن میشه ولی در این ماشین روشن نمیشد.و به محض استارت زدن خطای سنسور ثبت و چراغ چک هم روشن میشه.راستی مسیر سیم سیگنال سنسور به ای سی یو تو نقشه زیمنس جدید پایه B22 میباشد ولی هنگام تست این سیم متوجه شدم که سیم سالم است ولی روی پایه دیگری از سوکت A قرار دارد (شماره پایه یادم نمونده) آیا همچین چیزی امکان داره یا من اشتباه کرده ام؟
    البته قراره فردا از پراید زیمنس یکی از دوستان به عنوان کمکی استفاده کنم و امیدوارم هر چه زودتر به نتیجه برسم- باز هم منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم
    شما خودرو روشن کنید سوکت سنسورهای دور موتور و میل سوپاپ جدا گانه در بیارین هرکدام در بیارین خودرو نباید خاموش شود اگر خاموش شد سنسوری که سوکت روی ان نصب هست تعویض کنید و در مورد اینکه شما سوکت سنسور دور موتور درمیارین خودروخاموش میشه مطمنا سنسور میل سوپاپ و یا سیم کشی ان مورد دارد شما چک کنین ببینین روی سوکت سنسور میل سوپاپ باید یک برق 12 ولت و یک منفی داشته باشین و سیم دیگر به ایسیو میرود
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

Click here to enlarge

• میان اینهمه "نامردی" باید شیطان را تحسین کرد که "دروغ" نگفت ...
      جهنم را به جان خرید، اما "تظاهر" به دوست داشتن آدم نکرد

2. 7کاربر از m.aminifar بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

akbari2 (15th February 2013),kuhnavard (14th February 2013),pps2011 (13th March 2013),saeid23 (7th August 2013),sajadnasirpor  (14th February 2013),TuneUp_Vahab (15th February 2013),حميد ذوالعلا (14th February 2013)

تشکر ها
    0
    104 سپاس از15 پست

اتفاقاهمین کار رو انجام دادم.و به محض کشیدن سوکت سنسور دور موتور ، موتورخاموش میشه. برق 12 ولت وجود داره ولی مسیر پایه سیگنال به ECU سالم است ولی نمیدونم چرا روی پایه اشاره شده در نقشه زیمنس نرفته.آیا ممکنه نقشه زیمنسهای پراید با هم فرق داشته باشه؟

4. 4کاربر از shinampof بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

m.aminifar (15th February 2013),saeid23 (7th August 2013),TuneUp_Vahab (15th February 2013),حميد ذوالعلا (16th February 2013)

علایق
    تنظیم موتور
    شغل و حرفه
    تنطیم موتور
    تشکر ها
    2,520
    198 سپاس از28 پست

درود دوست عزیز اگر خودرو شما دو گانه شرکتی است ecu وادونسر را یکسره کن درست می شه در مورد که می گی سنسور دور موتور را می کشی خاموش مشه با ید سنسور میل سوپاپ را چک کنید تشکر

6. 5کاربر از akbari2 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aliscan (15th February 2013),m.aminifar (15th February 2013),saeid23 (7th August 2013),TuneUp_Vahab (15th February 2013),حميد ذوالعلا (16th February 2013)

تشکر ها
    5,062
    28,828 سپاس از8,304 پست

اتفاقاهمین کار رو انجام دادم.و به محض کشیدن سوکت سنسور دور موتور ، موتورخاموش میشه. برق 12 ولت وجود داره ولی مسیر پایه سیگنال به ECU سالم است ولی نمیدونم چرا روی پایه اشاره شده در نقشه زیمنس نرفته.آیا ممکنه نقشه زیمنسهای پراید با هم فرق داشته باشه؟
    سلام
    دوست عزيز پايه سيگنال سنسور ميل بادامك در ايسيوهاي تك سوز زيمنس پايه 22 و منفي پايه 17 ميباشد.

8. 4کاربر از حميد ذوالعلا بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

m.aminifar (16th February 2013),pps2011 (13th March 2013),saeid23 (7th August 2013),TuneUp_Vahab (17th February 2013)

تشکر ها
    0
    104 سپاس از15 پست

آقای ذوالعلا ممنون از راهنمائیتون.همین موضوع برام سوال شده که چرا هنگام تست پایه ها سیم سیگنال سوکت میل سوپاپ به پین دیگری از ECU وصل شده بود ( یکی از پایه های سوکت A ) ؟ آیا من در انجام تست خطا کرده ام یا امکان نوع دیگری از سیم کشی ECU وجود دارد؟ (قبلش با مولتی متر دو پایه دیگر که ولتاژ 12ولت دارند رو پیدا کرده بودم )

10. 6کاربر از shinampof بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

kuhnavard (21st February 2013),m.aminifar (20th February 2013),pps2011 (13th March 2013),saeid23 (7th August 2013),TuneUp_Vahab (22nd February 2013),حميد ذوالعلا (21st February 2013)

تشکر ها
    5,062
    28,828 سپاس از8,304 پست

آقای ذوالعلا ممنون از راهنمائیتون.همین موضوع برام سوال شده که چرا هنگام تست پایه ها سیم سیگنال سوکت میل سوپاپ به پین دیگری از ECU وصل شده بود ( یکی از پایه های سوکت A ) ؟ آیا من در انجام تست خطا کرده ام یا امکان نوع دیگری از سیم کشی ECU وجود دارد؟ (قبلش با مولتی متر دو پایه دیگر که ولتاژ 12ولت دارند رو پیدا کرده بودم )
    سلام
    پايه دو سنسور میل سوپاپ سيگنال است و به پايه 22 ايسيو زيمنس تكسوز متصل است.و سيم كشي هم تفاوتي ندارد.
    شما ذكر نكرديد كه اين سيگنال به كدام پايه ايسيو متصل است.
    در رديابي سيم سيگنال.به رنگ سيم هم توجه داشته باشيد.

12. 4کاربر از حميد ذوالعلا بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

m.aminifar (21st February 2013),pps2011 (13th March 2013),saeid23 (7th August 2013),TuneUp_Vahab (22nd February 2013)

تشکر ها
    0
    104 سپاس از15 پست

ضمن تشکر از اساتید محترم به خاطر راهنمائی و اطلاعات مفیدشون - چند روز پیش تماس گرفتم صاحب ماشین گفت که با تعویض رادیاتور و واشر سرسیلندر مشکلش حل شده که من هم کلی تعجب کردم - اما دیروز اومد دم مغازه و گفت که در زمان بارندگی دوباره مشکل پیدا میشه و موتور مثل سابق روی 4800 کات آف میکنه - به نظرتون کدوم قسمت موتور میتونه متاثر از بارندگی باشه؟ ممنون از لطفتونم

14. 4کاربر از shinampof بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

m.aminifar (14th March 2013),pps2011 (13th March 2013),saeid23 (7th August 2013),حميد ذوالعلا (14th March 2013)

تشکر ها
    5,062
    28,828 سپاس از8,304 پست

ضمن تشکر از اساتید محترم به خاطر راهنمائی و اطلاعات مفیدشون - چند روز پیش تماس گرفتم صاحب ماشین گفت که با تعویض رادیاتور و واشر سرسیلندر مشکلش حل شده که من هم کلی تعجب کردم - اما دیروز اومد دم مغازه و گفت که در زمان بارندگی دوباره مشکل پیدا میشه و موتور مثل سابق روی 4800 کات آف میکنه - به نظرتون کدوم قسمت موتور میتونه متاثر از بارندگی باشه؟ ممنون از لطفتونم
    سلام
    اظهارات راننده منطقي نيست.

16. 3کاربر از حميد ذوالعلا بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

hojje (17th June 2015),m.aminifar (14th March 2013),saeid23 (7th August 2013)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع