.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: کلید لمسی پشت شیشه ای

تشکر ها
    40
    104 سپاس از24 پست

کلید لمسی پشت شیشه ای

با درود خدمت مدیران عزیز و کاربران گرامی
    من سئوالی داشتم در مورد کلید لمسی با طرحی جدید به این نحو :
    همانطور که تا به حال دید و یا شنیدید نسل جدید کلیدهای لمسی پشت شیشه در بازار بر روی محصولات مختلفی از قبیل(تلویزیون های LCDوLEDو یا ماکرو فرها و یا برخی هودهای آشپزخانه و...)دیده میشود.
    نحوه کار این کلید ها به این ترتیب هست که وقتی شما دست خودتون رو در محل مشخص روی شیشه میزارید در اصل یک مدار خازنی رو تکمیل میکنید (فکر کنم نقش انگشت در این مدار همان نقش ماده الکترولیت خازن هست).
    با قرار دادن انگشت بر روی شیشه باعث تغییر لگاریتم ظرفیت خازن مدار میشویم(نمیدونم ظرفیت خازنی رو افزایش میده با این کار یا کاهش میده.فکر کنم کاهش میده.البته یه پتانسیلی در این ضمینه وجود دارد چون ظرفیت الکترولیتی خازنی هر کسی متفاوت هست و این میتونه یه محدوده کارایی رو برای دستگاه مشخص کنه) و این برای میکرو کنترلر معنایی خواص همچون فشردن میکروسوئیچ دارد و بلافاصله ریسپانس نشان داده و مثلا صدای تلویزیون کم میشود و یا کانال را عوض میکند(بستگی به لمس آپشن آن وسیله برقی دارد)
    در هر حال کار کرد این وسیله به این صورت باعث میشود که شما چیزی را فشار ندهید و یا لمس نکنید.تنها با گذاشتن انگشت خود بر روی محل مشخص کلید دستور شما اجرا میشود.
    من این کلید رو به صورت ماژول میخوام اگر ماژول باشه نقشه باشه به صورت شماتیک باشه و یا هر صورتی که میشه من رو به این سمت راهنمایی کنه اصلا مانعی نداره و استقبال میکنم
    من واقعا نیاز به این مدار دارم تا طرح خودم رو تکمیل کنم.
    چنانچه دوستان بتونن کمکی کنن بسیار سپاسگذار میشم.
    امیدوارم خواسته خودمو رسونده باشم
    از دوستان هم که حوصله کردن و خوندن ممنونم
    با تشکر

2. 12کاربر از awacs بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (30th January 2012),aramjan (25th June 2012),binezakat (22nd March 2012),hasanzsat (27th January 2012),h_ahmadi92 (26th January 2012),mahdavi-z (25th January 2012),mohammadbist (25th January 2012),omeed_1355 (26th January 2012),SALEH (26th January 2012),torkan (26th January 2012),TuneUp_Vahab (4th February 2012),venusz (30th January 2012)

تشکر ها
    719
    3,463 سپاس از465 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط awacs Click here to enlarge
    با درود خدمت مدیران عزیز و کاربران گرامی

من سئوالی داشتم در مورد کلید لمسی با طرحی جدید به این نحو :
    همانطور که تا به حال دید و یا شنیدید نسل جدید کلیدهای لمسی پشت شیشه در بازار بر روی محصولات مختلفی از قبیل(تلویزیون های LCDوLEDو یا ماکرو فرها و یا برخی هودهای آشپزخانه و...)دیده میشود.
    نحوه کار این کلید ها به این ترتیب هست که وقتی شما دست خودتون رو در محل مشخص روی شیشه میزارید در اصل یک مدار خازنی رو تکمیل میکنید (فکر کنم نقش انگشت در این مدار همان نقش ماده الکترولیت خازن هست).
    با قرار دادن انگشت بر روی شیشه باعث تغییر لگاریتم ظرفیت خازن مدار میشویم(نمیدونم ظرفیت خازنی رو افزایش میده با این کار یا کاهش میده.فکر کنم کاهش میده.البته یه پتانسیلی در این ضمینه وجود دارد چون ظرفیت الکترولیتی خازنی هر کسی متفاوت هست و این میتونه یه محدوده کارایی رو برای دستگاه مشخص کنه) و این برای میکرو کنترلر معنایی خواص همچون فشردن میکروسوئیچ دارد و بلافاصله ریسپانس نشان داده و مثلا صدای تلویزیون کم میشود و یا کانال را عوض میکند(بستگی به لمس آپشن آن وسیله برقی دارد)
    در هر حال کار کرد این وسیله به این صورت باعث میشود که شما چیزی را فشار ندهید و یا لمس نکنید.تنها با گذاشتن انگشت خود بر روی محل مشخص کلید دستور شما اجرا میشود.
    من این کلید رو به صورت ماژول میخوام اگر ماژول باشه نقشه باشه به صورت شماتیک باشه و یا هر صورتی که میشه من رو به این سمت راهنمایی کنه اصلا مانعی نداره و استقبال میکنم
    من واقعا نیاز به این مدار دارم تا طرح خودم رو تکمیل کنم.
    چنانچه دوستان بتونن کمکی کنن بسیار سپاسگذار میشم.
    امیدوارم خواسته خودمو رسونده باشم
    از دوستان هم که حوصله کردن و خوندن ممنونم
    با تشکر
    با درود
    دوست گرامی امیدوارم مدار ارسالی به کارتان بیاید. صفحه لمسی یک پولک فلزی و بهتر از من می دانید قطر شیشه تاحد ممکن باریک تا اثر خازنی دست به صفحه منتقل شود
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست untitled.GIF  

4. 5کاربر از hasanzsat بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (30th January 2012),awacs (27th January 2012),mohammadbist (27th January 2012),TuneUp_Vahab (5th February 2012),venusz (30th January 2012)

تشکر ها
    40
    104 سپاس از24 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط hasanzsat Click here to enlarge
    با درود
    دوست گرامی امیدوارم مدار ارسالی به کارتان بیاید. صفحه لمسی یک پولک فلزی و بهتر از من می دانید قطر شیشه تاحد ممکن باریک تا اثر خازنی دست به صفحه منتقل شود
    دوست نازنینم سلام
    اول این که بسیار از مداری که ارسال کردید سپاسگذارم و واقعا جای تقدیر تشکر داره
    درادامه............
    مشکلی که این میان هست این که مداری که من نیاز به کلید لمسی اون دارم متاسفانه یا خوشبختانه(نمیدونم چی بگم)پشت یک شیشه سیکوریت به قطر 6 میلیمتر قرار میگیره.........
    با این اوصاف آیا مدار شما از پشت یک شیشه به قطر 6 میلیمتر جواب میده و یا خیر(هنوز خودم مدار شما رو نساختم)
    اگر جوابتون مثبت هست که هیچ اما اگر جواب شما منفیست،من کجای مدار رو تغییر بدم تا قدرت این رو داشته باشه تا از پشت شیشه سیکوریت 6میلیمتر جواب بده.
    ممنون از توجه حضرت عالی
    بسیار سپاسگذارم از این که دوستانی مثل شما در این سایت فعالیت میکنن

6. 7کاربر از awacs بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (30th January 2012),aramjan (25th June 2012),binezakat (22nd March 2012),hasanzsat (28th January 2012),mohammadbist (27th January 2012),TuneUp_Vahab (5th February 2012),venusz (30th January 2012)

تشکر ها
    719
    3,463 سپاس از465 پست

دوست نازنینم سلام

اول این که بسیار از مداری که ارسال کردید سپاسگذارم و واقعا جای تقدیر تشکر داره
    درادامه............
    مشکلی که این میان هست این که مداری که من نیاز به کلید لمسی اون دارم متاسفانه یا خوشبختانه(نمیدونم چی بگم)پشت یک شیشه سیکوریت به قطر 6 میلیمتر قرار میگیره.........
    با این اوصاف آیا مدار شما از پشت یک شیشه به قطر 6 میلیمتر جواب میده و یا خیر(هنوز خودم مدار شما رو نساختم)
    اگر جوابتون مثبت هست که هیچ اما اگر جواب شما منفیست،من کجای مدار رو تغییر بدم تا قدرت این رو داشته باشه تا از پشت شیشه سیکوریت 6میلیمتر جواب بده.
    ممنون از توجه حضرت عالی
    بسیار سپاسگذارم از این که دوستانی مثل شما در این سایت فعالیت میکنن
    با درود
    دوست گرامی متاسفانه بطور قطعی نمی توانم پاسخ شما را بدهم .با اینکه شیشه دی الکتریک خوبی است ولی 6میلیمتر هم قطر زیادی است. باید ازمایش کنید شاید با افزایش سطح پولک نتیجه بگیرید.اگر خازنسنج در دسترس دارید دو ورق یک سانتی را در دو طرف شیشه قرار دهید وظرفیت ان را اندازه بگیرید اگر در حدود 100پیکو فاراد بود می توانم مدار تکمیلی برای طرح شما ارایه کنم
    پیروز باشید

8. 6کاربر از hasanzsat بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (30th January 2012),aramjan (25th June 2012),awacs (28th January 2012),binezakat (22nd March 2012),TuneUp_Vahab (5th February 2012),venusz (30th January 2012)

تشکر ها
    40
    104 سپاس از24 پست

با درود
    دوست گرامی متاسفانه بطور قطعی نمی توانم پاسخ شما را بدهم .با اینکه شیشه دی الکتریک خوبی است ولی 6میلیمتر هم قطر زیادی است. باید ازمایش کنید شاید با افزایش سطح پولک نتیجه بگیرید.اگر خازنسنج در دسترس دارید دو ورق یک سانتی را در دو طرف شیشه قرار دهید وظرفیت ان را اندازه بگیرید اگر در حدود 100پیکو فاراد بود می توانم مدار تکمیلی برای طرح شما ارایه کنم
    پیروز باشید
    دوست عزیزم
    حتما این کار رو میکنم و پس از آزمایشات لازم جواب شما رو میدهم
    ممون از پیگیری حضرت عالی و پاسخ دهی شما
    منتظر پاسخ بعدی من باشید
    باز هم ممنونم از شما

10. 5کاربر از awacs بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (30th January 2012),aramjan (25th June 2012),hasanzsat (29th January 2012),TuneUp_Vahab (5th February 2012),venusz (30th January 2012)

تشکر ها
    40
    104 سپاس از24 پست

با درود
    پیروز باشید
    سلام دوست عزیز
    صبح شما بخیر
    مداری که ارسال کرده بودید رو بستم.متاصفانه جوابی نگرفتم و با این حال که مو به مو اجراش کردم ،مدار کار نکرد.در مورد قرار دادن دو ورق در دو طرف شیشه باید خدمتتون عرض کنم که این کار رو کردم و خازن سنج مقدار
    0.004نانو فاراد رو نشون داد.ممنون از توجه حضرت عالی
    منتظر باسختون میمونم
    بازم متشکرم

12. 5کاربر از awacs بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (30th January 2012),aramjan (25th June 2012),binezakat (22nd March 2012),TuneUp_Vahab (5th February 2012),venusz (30th January 2012)

تشکر ها
    719
    3,463 سپاس از465 پست

سلام دوست عزیز

صبح شما بخیر
    مداری که ارسال کرده بودید رو بستم.متاصفانه جوابی نگرفتم و با این حال که مو به مو اجراش کردم ،مدار کار نکرد.در مورد قرار دادن دو ورق در دو طرف شیشه باید خدمتتون عرض کنم که این کار رو کردم و خازن سنج مقدار
    0.004نانو فاراد رو نشون داد.ممنون از توجه حضرت عالی
    منتظر باسختون میمونم
    بازم متشکرم
    با درود به شما دوست گرامی چون از این طرح من برای مورد دیگری استفاده میکنم در اجرایی بودنش شک نکنید.توضیح مختصری از طرح خدمتتان شاید کارساز باشد
    گیتهایN3وN4پالسهایی درحدود یک مگا هرتز تولید می کنند که بعد از عبور از خازنهای22پیکوو 100پیکو به ورودی گیت N1میرسدو سیگنال خروجی ازاین گیت بوسیله دیود یک سو شده و باعث شارژ خازن یک نانو می شود. در این حالت ورودی گیتN2در وضعیت بالاو خروجی ان پایین است. حال اگربه نقطه تماس دست بزنید یا دستتان را نزدیک ان کنید ظرفیت
    خازنی دست شما سیگنال را اتصال کوتاه میکند و خروجی گیتN2 بالا خواهد رفت و شما از این خروجی می توانید استفاده کنید.برای یکسو کننده از دیود1N4148استفاده کنید.
    در پایان متاسفانه مداری که خدمتتان عرض کردم طرح یک اشکار ساز100پیکو بود که می توانستید از خروجی ان استفاده کنید ولی با اندازه گیری شما که 4پیکو است کاربرد ندارد
    باز در خدمت شما هستم
    پیروز باشید

14. 3کاربر از hasanzsat بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aramjan (25th June 2012),awacs (31st January 2012),TuneUp_Vahab (5th February 2012)

تشکر ها
    40
    104 سپاس از24 پست

با درود به شما دوست گرامی چون از این طرح من برای مورد دیگری استفاده میکنم در اجرایی بودنش شک نکنید.توضیح مختصری از طرح خدمتتان شاید کارساز باشد
    گیتهایN3وN4پالسهایی درحدود یک مگا هرتز تولید می کنند که بعد از عبور از خازنهای22پیکوو 100پیکو به ورودی گیت N1میرسدو سیگنال خروجی ازاین گیت بوسیله دیود یک سو شده و باعث شارژ خازن یک نانو می شود. در این حالت ورودی گیتN2در وضعیت بالاو خروجی ان پایین است. حال اگربه نقطه تماس دست بزنید یا دستتان را نزدیک ان کنید ظرفیت
    خازنی دست شما سیگنال را اتصال کوتاه میکند و خروجی گیتN2 بالا خواهد رفت و شما از این خروجی می توانید استفاده کنید.برای یکسو کننده از دیود1N4148استفاده کنید.
    در پایان متاسفانه مداری که خدمتتان عرض کردم طرح یک اشکار ساز100پیکو بود که می توانستید از خروجی ان استفاده کنید ولی با اندازه گیری شما که 4پیکو است کاربرد ندارد
    باز در خدمت شما هستم
    پیروز باشید
    سلام مجدد دوست نازنینم
    از این که پاسخ دادید ممنونم
    اگر محبت کنید و برفرض شما ظرفیت خازنی 100پیکو فاراد باشد
    میشه محبت کنید و مدار رو برام ارسال کنید
    ممنون از شما دست عزیزم
    خیلی سپاسگذارم
    مطمئن هستم که برای من بسیار مفید خواهد بود
    من خروجی آشکار ساز شما رو بگیرم میتونم بگم جواب گرفتم یا هنوز باید تلاش کرد

16. 2کاربر از awacs بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aramjan (25th June 2012),TuneUp_Vahab (5th February 2012)

تشکر ها
    719
    3,463 سپاس از465 پست

سلام مجدد دوست نازنینم

از این که پاسخ دادید ممنونم
    اگر محبت کنید و برفرض شما ظرفیت خازنی 100پیکو فاراد باشد
    میشه محبت کنید و مدار رو برام ارسال کنید
    ممنون از شما دست عزیزم
    خیلی سپاسگذارم
    مطمئن هستم که برای من بسیار مفید خواهد بود
    من خروجی آشکار ساز شما رو بگیرم میتونم بگم جواب گرفتم یا هنوز باید تلاش کرد
    با درود
    مدارساده ای را که مشاهده میکنید ترکیبی از یک مولتی ویبراتور و یک فرکانس متر رنج پایین است.که مقدار خروجی ان با ظرفیت خازن ورودی متناسب است.
    بعد از ساخت مدار یک ولتمتر به خروجی وصل کنیدو پتانسیومتر را در جایی قرار دهید که ولت خروجی صفر باشد .حال با قرار دادن خازنهای0تا100پیکو فاراد مقدار خروجی را مشاهده کنید.
    اگر با خازن4پیکو افزایش ولتی داشتید میتوانید با تقویت ان هر مداری را راه اندازی کنید
    اینجانب را هم با خبر کنید.
    اگر پرسشی بود در خدمتم پیروز باشید
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست untitled.GIF  

18. 2کاربر از hasanzsat بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

awacs (4th February 2012),TuneUp_Vahab (5th February 2012)

تشکر ها
    0
    تشکر شده 2 از 1 پست

سلام
    من چند تا سوال ابتدایی دارم از جناب hasanzsat
    در مورد مدار اولی ککه معرفی کردید، گیت های N1 تا N4 اسمش چیه و تو بازار باید به فروشنده بگم چی میخوام؟
    دوم اینکه چطور میشه این مدار رو طوری تغییر داد که 4تا ورودی (صفحه لمسی) و 4تا خروجی داشته باشد؟ برای استفاده به عنوان 4کلید مجزا میخوام ولی حتی الامکان میخوام مدارم ساده تر باشه و به میکرو وصل میشهو

با تشکر از شما

20. 2کاربر از saber2q بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (15th May 2013),hasanzsat (15th May 2013)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع