.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: صدای هارد هنگام خاموش شدن

شغل و حرفه
    Elec & pc
    تشکر ها
    13,185
    42,738 سپاس از4,129 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط mohammadbist Click here to enlarge
    با سلام خدمت آقا مهدی و دیگر دوستان
    آقا مهدی حرفه شما درسته ، ولی بنده منظورم قسمت های مشخص شده در پنجره باز شده بعد از دوکلیک بروی درایو میباشد این قسمت ها:

1. Allocation Unit Size
    2. Enable Compression
    3. Creat an Ms-DOS start up disk

میباشد. با تشکر
    باسلام مجدد

جواب ها

1-برای درایوهایی که میخواییم روشون فیلم یا هر چیز حجم بالایی ذخیره کنیم هر چه این allocation unit size رو بزرگ‌تر انتخاب کنیم هارد سریع ترکار میکنه. اما چرا همه جا این کار رو نکنیم؟دلیلش اینه که فایل های زیر مثلا 4 کیلوبایت تو هارد زیاد پیدا میشه(خصوصا درایو ویندوز) که اگر allocation unit size بزرگ انتخاب بشه.حجم خیلی زیادی رو از هارد اشغال میکنن. به عبارتی هر یک بایت 4 کیلوبایت حجم رو اشغال میکنه.واسم این گزینه کلاستر هستش

2-فشرده سازی اطلاعات.با زدن این تیک باعث کند شدن سرعت سیستم خود می شوید چون به طور کلی این نوع فرمت باعث می شود اطلاعات ورودی مقداری فشره شوند.

3-برای استفاده ازیک درایو بوتیبل هست.

2. 8کاربر از M_Repair بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (21st January 2012),elc.rgb (1st January 2012),KIAN FAR (20th January 2012),M.Salehi  (31st December 2011),Meisam-Alishahi (18th January 2012),mohammadbist (31st December 2011),SALEH (2nd March 2012),SONY 3D (21st January 2012)

علایق
    الکترونیک
    تشکر ها
    34,684
    38,723 سپاس از5,593 پست

سلام دوستان
    هارد بنده متاسفانه با LLF و بدسکتور مشکلش حل نشد. این هارد رو در یک سیستم دیگر که پاور آن خروجی ساتا(پنج رشته ای) داشت نصب و امتحان کردم بدون هیچ صدایی کار میکند معلوم شد که مشکل از پاور سیستم بنده است.
    یک سوال دیگر از دوستان دارم وقتی هاردی تازه پاتیشن بندی شده، برای اولین بار در ویندوز باز شود پیغام فرمت کنید میدهد، جاهایی که در پنجره زیر با مستطیل قرمز مشخص شده رو دوستان به طور کامل توضیح دهند متشکر میشوم.
    یاحق

سلام اقا محمد
    قبلا از جواب به سوال باید عرض کنم شما اگر بخواهید روی همین هارد ویندوز نصب کنید باید هارد را پارتیشن بندی کنید ودر هین پارتیشن بندی هارد باید فرمت نیز بکنید !
    در ضمن در مورد گزینه ها چون هارد بصورت یکپارچه شده از شما سوالی مبنی بر اینکه میخواهید همین یک درایو را فرمت کند یا حجم جدیدی میدهید میپرسد
    گزینه دوم فعال کردن حالت فشرده سازی هست موفق باشید

4. 8کاربر از M.Salehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (21st January 2012),elc.rgb (1st January 2012),KIAN FAR (20th January 2012),Meisam-Alishahi (18th January 2012),mohammadbist (31st December 2011),M_Repair (31st December 2011),SALEH (2nd March 2012),SONY 3D (21st January 2012)

علایق
    Computer
    تشکر ها
    3,409
    1,735 سپاس از264 پست

آیا ایراد از مادربورد است؟

سلام دوستان
    بنده پاور گرین Model : GP 380A-EU خریدم ولی باز هم هارد با صدایی وحشتناک خاموش میشود. هارد را در سیستم دیگری با پاور الگانس مدل P4-600W امتحان کردم هارد بدون هیچ صدایی خاموش میشود. پاور گرین خریداری شده هم را در سیستم دیگر گذاشتم و هارد خودم را به آن وصل کردم هیچ مشکلی نداشت و بدون هیچ صدایی خاموش میشود. فکر میکنم ایراد از مادربورد بنده باشد. ضمنا امروز دوباره رفتم فروشگاهی که پاور را خریدم برای اینکه من و آقای فروشنده مطمئن شویم که ایراد از پاور نیست پاور را درآنجا هم با چند تا سیستم دیگر تست کردیم هیچ مشکلی نداشت.
    آیا مشکل میتواند از مدار ساتای مادربورد باشد؟ یا چیزهای دیگر؟
    [CENTER][FONT=B Koodak][SIZE=4][COLOR=DarkGreen][B]

هر كسب و كار و هر صنعتي كه با پر كارها و كم كارها يك جور رفتار كند، دير يا زود لانه كم كارها مي شود.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[/CENTER]

6. 6کاربر از mohammadbist بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (21st January 2012),KIAN FAR (20th January 2012),M.Salehi  (19th January 2012),Meisam-Alishahi (18th January 2012),M_Repair (21st January 2012),SALEH (2nd March 2012)

مدیر ارشد تالار کامپیوتر و تعمیرات سخت افزاری نوت بوک

شغل و حرفه
    مدیر تالار تعمیرات فوق تخصصی نوت بوک ، لپ تاپ ، PC
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

سلام دوستان
    بنده پاور گرین Model : GP 380A-EU خریدم ولی باز هم هارد با صدایی وحشتناک خاموش میشود. هارد را در سیستم دیگری با پاور الگانس مدل P4-600W امتحان کردم هارد بدون هیچ صدایی خاموش میشود. پاور گرین خریداری شده هم را در سیستم دیگر گذاشتم و هارد خودم را به آن وصل کردم هیچ مشکلی نداشت و بدون هیچ صدایی خاموش میشود. فکر میکنم ایراد از مادربورد بنده باشد. ضمنا امروز دوباره رفتم فروشگاهی که پاور را خریدم برای اینکه من و آقای فروشنده مطمئن شویم که ایراد از پاور نیست پاور را درآنجا هم با چند تا سیستم دیگر تست کردیم هیچ مشکلی نداشت.
    آیا مشکل میتواند از مدار ساتای مادربورد باشد؟ یا چیزهای دیگر؟

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز تمامي مطالب شما و دوستان رو مطالعه كردم ، متاسفانه اين اشكال فقط بر اثر استفاده از كابل برق هاي 4 رشته اي بوجود مي آيد و 2 بخش از هارد آسيب ميبيند اول هد هارد و دوم آي سي SMOOTH ، ولي شما به يك نكته اشاره نموديد و گفتيد كه هارد را به پاور الگانس وصل كرديد ديگر صدايي موقع خاموش شدن نشنيديد ، البته لازم به ذكر است كه پاور الگانس بسيار پاور بي كيفيتي است و نوسان زيادي دارد توصيه ميكنم اصلا از اين پاور استفاده نفرماييد، ولي در مورد پاور GEREEN بايد عرض كنم كه 2 مورد ميتواند علت اين اشكال باشد، مورد اول در بعضي از موارد سر كابل برق ساتا پاور كمي باز تر از حد طبيعي است و در هارد هاي مختلف ضخامت كانكتور برق ساتا كه بر روي برد هارد تعبيه شده است كمي متغير ميباشد يعني اينكه در بعضي از هارد ها كانكتور ضخيم تر و در بعضي ديگر نازكتر ميباشد به همين دليل كابل برق پاور بر روي كانكتور برق هارد به خوبي قرار نميگيرد و شل مي باشد و مورد دوم ، با اينكه پاور GEREEN پاور خوبي است اما بايد توجه داشته باشيد كه هارد شما يك هارد طبيعي و كاملا سالم نيست و نسبت به كوچكترين نوسان واكنش نشان ميدهد گرچه اگر هارد ديگري به همان پاور نصب كنيد اين اشكال را نشان ندهد . پس راه حل در مورد نكته اول چك كردن هارد با كابل برق هاي ديگر پاور است كه معمولا پاور GEREEN چند كابل برق پنچ رشته اي ديگر دارد . و در مورد نكته دوم اگر با تعويض كابل برق ساتا مشكل حل نشد هارد را با يك پاور خوب ديگر تست نماييد.

موفق باشيد
    خانه سخت افزار نكا

اولين و مجهزترين كلينيك تعميرات فوق تخصصي سخت افزار در استان مازندران

WWW.NHH.IR

سالهاست که شیطان فریاد میزند , آدم پیدا کنید تا سجده کنم !!!

8. 6کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (21st January 2012),KIAN FAR (19th January 2012),M.Salehi  (19th January 2012),mohammadbist (19th January 2012),M_Repair (21st January 2012),SALEH (2nd March 2012)

علایق
    Computer
    تشکر ها
    3,409
    1,735 سپاس از264 پست

پاور گرین نو است.

باسلام
    آقای عالی شاهی پاور تازه است، روز سه شنبه همین هفته خریداری شده است. این پاور و هارد را در چند تا سیستم دیگر تست کردم بدون هیچ صدایی کار میکنند در حین کار و همچنین در هنگام خاموش شدن فقط بروی مادر بورد خودم با صدایی همانند تیک خاموش میشود. من ترسم از این است که مادر بوردم آسیب دیده باشد. حتی کابل دیتای هارد را هم تعویض نمودم ولی باز هم تاثیری نداشت به نظر شما ایراد میتواند از مادربورد باشد؟ اگر این طور است از کدام قسمت؟
    باتشکر از زحمات جنابعالی

هر كسب و كار و هر صنعتي كه با پر كارها و كم كارها يك جور رفتار كند، دير يا زود لانه كم كارها مي شود.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[/CENTER]

10. 7کاربر از mohammadbist بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (21st January 2012),KIAN FAR (19th January 2012),kr@l k@mel (21st January 2012),M.Salehi  (19th January 2012),Meisam-Alishahi (19th January 2012),M_Repair (21st January 2012),SALEH (2nd March 2012)

مدیر ارشد تالار کامپیوتر و تعمیرات سخت افزاری نوت بوک

شغل و حرفه
    مدیر تالار تعمیرات فوق تخصصی نوت بوک ، لپ تاپ ، PC
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

باسلام
    آقای عالی شاهی پاور تازه است، روز سه شنبه همین هفته خریداری شده است. این پاور و هارد را در چند تا سیستم دیگر تست کردم بدون هیچ صدایی کار میکنند در حین کار و همچنین در هنگام خاموش شدن فقط بروی مادر بورد خودم با صدایی همانند تیک خاموش میشود. من ترسم از این است که مادر بوردم آسیب دیده باشد. حتی کابل دیتای هارد را هم تعویض نمودم ولی باز هم تاثیری نداشت به نظر شما ایراد میتواند از مادربورد باشد؟ اگر این طور است از کدام قسمت؟
    باتشکر از زحمات جنابعالی

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز متوجه نكته اي كه گفتم نشديد هارد شما يك هارد آسيب ديده است و نسبت به كوچكترين نوسان احتمالي از سوي پاور واكنش نشان ميدهد ، حتي اگر پاور سالم باشد ، شما يك پاور ديگري بر روي همين كيس نصب نماييد اگر صدا رفع شد پس مشكل از پاور شماست هرچند كه پاور شما كاملا نو باشد اما اگر صدا رفع نشد بايد ديگر موارد چك شود،در ضمن ارتباط مادربرد با هارد فقط كابل ديتا ساتا ميباشد كه هيچ ولتاژي در اين كابل رد و بدل نميشود و فقط فركانس و ديتا بيس در اين كابل ترانسفر ميشود و مدار پورت ساتا بر روي مادربرد مستقيما به چيپست جنوبي مادربرد متصل است اگر اين بخش در مادربرد دچار اشكال شود هارد توسط سيستم شناسايي نمي شود جهت اطمينان وقتي كه سيستم روشن است انگشت خود را بر روي چيپ جنوبي مادربرد قرار دهيد(( البته پس از 10 دقيقه كار كردن)) وضعيت حرارت چيپ را چك كنيد اگر انگشت شما در حد سوختن داغ شد چيپ ميتواند اشكال داشته باشد . دوباره تاكيد ميكنم اول يك پاور سالم و خوب ديگر بر روي همين كيس نصب نماييد و نتيجه را اعلام نماييد.

موفق باشيد
    خانه سخت افزار نكا

اولين و مجهزترين كلينيك تعميرات فوق تخصصي سخت افزار در استان مازندران

WWW.NHH.IR

سالهاست که شیطان فریاد میزند , آدم پیدا کنید تا سجده کنم !!!

12. 7کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (21st January 2012),KIAN FAR (20th January 2012),kr@l k@mel (21st January 2012),M.Salehi  (20th January 2012),mohammadbist (20th January 2012),M_Repair (21st January 2012),SALEH (2nd March 2012)

شغل و حرفه
    Elec & pc
    تشکر ها
    13,185
    42,738 سپاس از4,129 پست

باسلام

دوست عزیز اقا محمد یک پیشنهاد بنده اینکه شما سعی کنید موقع بستن هارد از پیچ های استاندارد استفاده کنید و مطمئن باشید پیچ های هارد بیش ازحد مجاز بلند نباشند.

14. 8کاربر از M_Repair بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (21st January 2012),kr@l k@mel (21st January 2012),M.Salehi  (21st January 2012),Meisam-Alishahi (22nd January 2012),mohammadbist (21st January 2012),SALEH (2nd March 2012),SAMSUNG ELEC (30th January 2012),SONY 3D (21st January 2012)

علایق
    Computer
    تشکر ها
    3,409
    1,735 سپاس از264 پست

پل جنوبی آنقدر داغ میکند که نمیتوان آن را لمس کرد.

سلام دارم خدمت دوستان عزیز و آقای عالی شاهی
    آقای عالی شاهی عزیز پل جنوبی بعد از حدود 7 الی 8 دقیقه آنقدر داغ میکند که نمیتوان آن را بیش از حدود 7 الی 8 ثانیه بیشتر لمس کرد. آیا این روند طبیعی است. چگونه میتوان آن را تعمیر کرد و این مشکل را حل کرد. شما چه راهی را پیشنهاد میکنید؟
    آیا مشکل هارد نیز ربطی به این مشکل دارد؟

Click here to enlarge باتشکرClick here to enlarge
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست s.bridge.JPG  

[/CENTER]

16. 5کاربر از mohammadbist بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

kr@l k@mel (21st January 2012),M.Salehi  (21st January 2012),Meisam-Alishahi (22nd January 2012),M_Repair (21st January 2012),SALEH (2nd March 2012)

علایق
    الکترونیک
    تشکر ها
    34,684
    38,723 سپاس از5,593 پست

سلام دارم خدمت دوستان عزیز و آقای عالی شاهی
    آقای عالی شاهی عزیز پل جنوبی بعد از حدود 7 الی 8 دقیقه آنقدر داغ میکند که نمیتوان آن را بیش از حدود 7 الی 8 ثانیه بیشتر لمس کرد. آیا این روند طبیعی است. چگونه میتوان آن را تعمیر کرد و این مشکل را حل کرد. شما چه راهی را پیشنهاد میکنید؟
    آیا مشکل هارد نیز ربطی به این مشکل دارد؟

Click here to enlarge باتشکرClick here to enlarge
    سلام خدمت اقا محمد عزیز
    اگه اون چیپ اونقدر داغ میشه که نمیشه بهش دست زد! صد در صد مشکل داره ..... ولی نکته اینجاست که تعمیر این موارد کار هر کسی نیست
    باز هم پیشنهاد میکنم منتظر پاسخ جناب عالیشاهی باشید
    موفق باشید

18. 6کاربر از M.Salehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

kr@l k@mel (21st January 2012),Meisam-Alishahi (22nd January 2012),mohammadbist (21st January 2012),molten (21st January 2012),M_Repair (21st January 2012),SALEH (2nd March 2012)

تشکر ها
    142
    363 سپاس از74 پست

دوست عزیز ، با توجه به اینکه پل جنوبی وظیفه کنترل و ارتباط پرت های I/O مثل ساتا با cpu رو به عهده داره، بعید نیست به دلیل خرابی southbridge عملیات کنترلینک هارد هم مختل شده باشه و برای همین هارد شما در حین کار خاموش و روشن میشه که در نتیجه شما صدار پارک شدن هد را می شنوید.

20. 4کاربر از molten بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

M.Salehi  (21st January 2012),Meisam-Alishahi (22nd January 2012),mohammadbist (21st January 2012),SALEH (2nd March 2012)

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع