.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: کمک برای رفع خطای سنسور ناک پژو 405

تشکر ها
    806
    2,228 سپاس از245 پست

با توجه به اینکه پاشش درست سوخت باعث جلوگیری از ضربات ایجاد شده توسط احتراق ناقص موتور میشه یه در صد کمی احتمال رفع ایراد با تعویض سنسور اکسیژن وجود داره اما همیشه قطعی نیست بهترین راه حل تعویض ایسیو با والئو slc میباشد که صد در صد تست کردم و جواب میده.ضمنا من این مدل ایسیو را با ساژم s2000-10عوض میکنم و به شرط رفع خطا میدم کسی خواست باایمیل خبر بده.

2. 13کاربر از mtco بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

0111mohammad (21st January 2012),aidin.r.o (20th January 2012),elc.rgb (27th October 2011),m.aminifar (27th October 2011),omeed_1355 (20th January 2012),ramina (20th January 2012),rasty (27th October 2012),sajadnasirpor  (20th January 2012),sardarshams (19th August 2012),shine1 (27th October 2011),tiba (18th July 2012),yazd.diag (20th January 2012),علي اصلاني  (27th October 2011)

تشکر ها
    1
    68 سپاس از7 پست
    همکار گرامی.سیستم pl4 دانلود کن جواب میده.اما sagem نتونستم راحلی پیدا کنم یبار با pps دانلود کردم جواب داد.Click here to enlarge

4. 11کاربر از shahab.tuning بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

0111mohammad (21st January 2012),aidin.r.o (20th January 2012),h_ecu (20th January 2012),m.aminifar (21st January 2012),omeed_1355 (20th January 2012),pps2011 (30th April 2012),ramina (20th January 2012),rolet (6th July 2022),sajadnasirpor  (29th February 2012),sardarshams (19th August 2012),yazd.diag (20th January 2012)

علایق
    دانش تفریح سالم ورزش مردم داری
    شغل و حرفه
    bargh khodro
    تشکر ها
    1,593
    1,821 سپاس از211 پست

سلام دوستان
    من یه همچین مشکلی داشتم که با تعویض سنسور اکسیژن حل شد حالا چرا خودمم نمیدونم چون کلی سنسور واسه تست داشتم شانسی اکسیژن رو عوض کردم دیدم حل شد موفق باشید
    ویرایش توسط farshid1365 : 20th January 2012 در ساعت 14:31

6. 8کاربر از farshid1365 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

0111mohammad (21st January 2012),m.aminifar (21st January 2012),omeed_1355 (21st January 2012),pps2011 (30th April 2012),rasty (27th October 2012),rolet (6th July 2022),sajadnasirpor  (29th February 2012),tiba (18th July 2012)

شغل و حرفه
    تعمیر کار ECU
    تشکر ها
    976
    2,046 سپاس از197 پست

دوست عزیز کاش می فرمودید که ecu مورد نظر LC میباشد یا SLC ?
    اگه LC باشه باید با دانلودر تبدیل به SLC کنید 100٪ خوب میشه...

سعادت
    دیگران بخش مهمی از خوشیختی ماست Click here to enlarge

8. 7کاربر از 0111mohammad بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

farshid1365 (9th April 2012),m.aminifar (22nd January 2012),pps2011 (30th April 2012),rasty (27th October 2012),sajadnasirpor  (29th February 2012),sardarshams (19th August 2012),tiba (18th July 2012)

شغل و حرفه
    تنظیم موتور
    تشکر ها
    15
    45 سپاس از15 پست

سلام

با اینکه خیلی از زمان این تاپیک گذشته ولی خواستم تجربه و اطلاعاتی که دارم قرار بدم چون ممکنه هنوزم بدرد کسی بخوره و همینظور چون اطلاعات تکمیلی هست ارزش بیانش رو داشت

اول وظیفه سنسور ناک رو میگم جهت کسانی که اطلاع ندارن کسانی که که مطلع هستن یادآوری میشه ...
    وظیفه سنسور ناک شناسایی ضربات تولید شده توسط موتور هست که از احتراق ناقص یا زودرس که قبل از بالا اومدن پیستون اتفاق میوفته که اکثرا با صدای فیلر سوپاپ اشتباه میگیرن ...
    صدای ناک شبیه شر شر شر شر یا خر خر خر خر که معمولا در حالت دنده مرده بیشتر مشاهده میشه هست که البته وقتی زیاد باشه قابل شنیدن هست ولی ناک های خیلی کوچیک تری تولید میشه که ما با وجود صدای موتور و غیره متوجه اونها نخواهیم شد و این سنسور این ناک ها و ریز ترین ناک هارو شناسایی میکنه و به ecu گزارش میده که با ریتارد کردن جرقه زنی و افزایش پاشش یعنی غنی تر کردن ناک رو کاهش بده

برای مثال بنزین بی کیفیت ( دارای اکتان پایین ) باعث بوجود اومدن ناک میشه و یا توسط یه سری تعمیر کارا که پیستون زانتیایی میزارن روی 405 1800 که باعث میشه تراکم از 9.2 به 10.4 افزایش پیدا کنه و این موضوع باعث افزایش قدرت میشه ولی نه با هر بنزی مخصوصا بنزین موجود در ایران که اکتان پایینی داره ، باعث تولید ناک میشه ولی در موتور های استاندارد کمتره ولی بازم در اونها اتفاق میوفته چون برنامه نویسی ecu طوری نوشته شده که همیشه موتور در آستانه ناک باشه که بیشترین قدرت تولید بشه ...
    بگذریم داستان کل ناک رو یه جورایی کامل تشریح کردم

حالا بر میگیردم به ecu و مشکل چراغ چک
    سری s2000 مدل 10 و 11 و lc و ilc و pl4 به صورتی زاتی مشکل برنامه نویسی دارن وقتی این سنسور گزارش ناک رو ارسال میکنه این مدل ها که گفتم به جای اینکه فقط عمل تعریف شده ( کم کردن آوانس یعنی ریتارد کردن و افزایش سوخت ) را انجام بدن همزمان چراغ چک هم روشن میکنن که البته بعد از خاموش روشن کردن موتور چراغ چک خاموش میشه و روشن نمیشه تا زمانی که دوباره ناک های قابل توجه گزارش بشه

من خودم یه تست ساده انجام دادم زمانی که با موتور سر گاز بری و دور هارو بیشتر از 2500 الی 3000 دور پر نکنی و حالت تخته گاز هم گاز ندی اصلا چک روشن نمیشه چون ناک های تولیدی خیلی کم هستن و مقدارشون قابل توجه نیستن که باعث شکه شدن ecu بشه و باعث بشه چراغ چک رو روشن کنه

خلاصه راه حل رفع این روشن شدن چک اینه که برنامه نویسی این مدل هارو بروز کنید که 2 راه وجود داره :
    دانلود
    تبدیل

من خودم به شخصه دانلود رو اصلا پیشنهاد نمیکنم ( خاصیت دانلود بروز شدن برنامه اون مدل ecu هست که شامل رفع تمامی ایرادات هست ) چون تمام این سری های s2000 البته به جز 10 و 11 قابل تبدیل شدن به آخرین مدل s2000 که slc هست رو دارن
    پس تبدیل میکنم دلیلش هم اینه که برنامه نویسی این ورژن اصلاحات اساسی داره که شامل کاهش مصرف سوخت افزایش شتاب رفع عیب چراغ چک و خطای سنسور ناک و کاهش دمای روشن شدن فن از 97 درجه به 90 داره پس بدون هیچ فکری فقط تبدیل به slc میزنم

من خودم 405 1800 با پیستون زانتیا دارم تراکمم بالاست نسبت به استاندارد ها با s2000-10 تست گرفتم شتابم کمتر و مشکل چراغ چک داشتم ولی با slc تست کردم شتابم واضح بیشتر شد واقعا واقعا بیشتر بود طوری که وقتی دنده 1 تخته میکردم محکم میچسبیدم تو صندلی موتور کاملا وحشی بود ولی با S2000-10 نرمال هست و قدرت قابل توجهی نداره که حتی من تست شتاب 0-100 با s2000-10 گرفتم تایمم 13 الی 13.5 ثانیه شد ( البته با slc فراموش کردم تست بگیرم ) در صورتی که باید برای 405 1800 فابریک 11 ثانیه باشه پس نتیجه ای که گرفتم اینه که با slc به قدرت واقعی 1800 ای میرسم و برای من که تراکمم زیاد تره و قدرت بیشتری داره البته با بنزین سوپر ... باید حتی کمتر از 11 ثانیه بشه حداقل نیم ثانیه ...

من خودم به شخصه این سری تغییرات رو دادم که با اطمینان به این تجربه و اطلاعات رسیدم و اینجا به اشتراک میزارم :
    نصب سیم کشی نو
    نصب سنسور ناک بوش اصل آلمان نو
    نصب سنسور دریچه گاز کپسون نو
    نصب سنسور اکسیژن اصلی درجه یک
    نصب سوزن های درجه یک و بدون هیچ عیب و ایرادی و حتی تمیز
    نصب سنسور دور موتور بوجی کرد
    نصب کوئل زیمنسی بدلیل قوی تر بودن جرقه زنیش
    نصب استپر اصلی زیمنس
    نصب هر 3 تا سنسور دمای آب نو سامفر
    نصب رله دوبل نو

و در آخرین مرحله دیاگ زدن و پاک کردن خطا و بعد مقدار دهی اولیه

حالا تنها سوالی که دارم اینه که کسی هست که دانلود زده باشه روی s2000 ای غیر از slc و این مشکل رو رفع کرده باشه ؟ من خودم هنوز نزدم که تست کرده باشم ..

10. 5کاربر از jodah بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ASALAK (27th December 2023),ASHKAN-NO (4th May 2017),KIAN FAR (6th May 2017),TuneUp_Vahab (4th May 2017),سعید زینیوند (3rd May 2017)

علایق
    کسب تجربه
    شغل و حرفه
    مکانیک-تعمیرات ایسیو و کیلومتر
    تشکر ها
    1,178
    665 سپاس از175 پست

پیش فرض پاسخ : کمک برای رفع خطای سنسور ناک پژو 405

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط jodah Click here to enlarge
    سلام

با اینکه خیلی از زمان این تاپیک گذشته ولی خواستم تجربه و اطلاعاتی که دارم قرار بدم چون ممکنه هنوزم بدرد کسی بخوره و همینظور چون اطلاعات تکمیلی هست ارزش بیانش رو داشت

اول وظیفه سنسور ناک رو میگم جهت کسانی که اطلاع ندارن کسانی که که مطلع هستن یادآوری میشه ...
    وظیفه سنسور ناک شناسایی ضربات تولید شده توسط موتور هست که از احتراق ناقص یا زودرس که قبل از بالا اومدن پیستون اتفاق میوفته که اکثرا با صدای فیلر سوپاپ اشتباه میگیرن ...
    صدای ناک شبیه شر شر شر شر یا خر خر خر خر که معمولا در حالت دنده مرده بیشتر مشاهده میشه هست که البته وقتی زیاد باشه قابل شنیدن هست ولی ناک های خیلی کوچیک تری تولید میشه که ما با وجود صدای موتور و غیره متوجه اونها نخواهیم شد و این سنسور این ناک ها و ریز ترین ناک هارو شناسایی میکنه و به ecu گزارش میده که با ریتارد کردن جرقه زنی و افزایش پاشش یعنی غنی تر کردن ناک رو کاهش بده

برای مثال بنزین بی کیفیت ( دارای اکتان پایین ) باعث بوجود اومدن ناک میشه و یا توسط یه سری تعمیر کارا که پیستون زانتیایی میزارن روی 405 1800 که باعث میشه تراکم از 9.2 به 10.4 افزایش پیدا کنه و این موضوع باعث افزایش قدرت میشه ولی نه با هر بنزی مخصوصا بنزین موجود در ایران که اکتان پایینی داره ، باعث تولید ناک میشه ولی در موتور های استاندارد کمتره ولی بازم در اونها اتفاق میوفته چون برنامه نویسی ecu طوری نوشته شده که همیشه موتور در آستانه ناک باشه که بیشترین قدرت تولید بشه ...
    بگذریم داستان کل ناک رو یه جورایی کامل تشریح کردم

حالا بر میگیردم به ecu و مشکل چراغ چک
    سری s2000 مدل 10 و 11 و lc و ilc و pl4 به صورتی زاتی مشکل برنامه نویسی دارن وقتی این سنسور گزارش ناک رو ارسال میکنه این مدل ها که گفتم به جای اینکه فقط عمل تعریف شده ( کم کردن آوانس یعنی ریتارد کردن و افزایش سوخت ) را انجام بدن همزمان چراغ چک هم روشن میکنن که البته بعد از خاموش روشن کردن موتور چراغ چک خاموش میشه و روشن نمیشه تا زمانی که دوباره ناک های قابل توجه گزارش بشه

من خودم یه تست ساده انجام دادم زمانی که با موتور سر گاز بری و دور هارو بیشتر از 2500 الی 3000 دور پر نکنی و حالت تخته گاز هم گاز ندی اصلا چک روشن نمیشه چون ناک های تولیدی خیلی کم هستن و مقدارشون قابل توجه نیستن که باعث شکه شدن ecu بشه و باعث بشه چراغ چک رو روشن کنه

خلاصه راه حل رفع این روشن شدن چک اینه که برنامه نویسی این مدل هارو بروز کنید که 2 راه وجود داره :
    دانلود
    تبدیل

من خودم به شخصه دانلود رو اصلا پیشنهاد نمیکنم ( خاصیت دانلود بروز شدن برنامه اون مدل ecu هست که شامل رفع تمامی ایرادات هست ) چون تمام این سری های s2000 البته به جز 10 و 11 قابل تبدیل شدن به آخرین مدل s2000 که slc هست رو دارن
    پس تبدیل میکنم دلیلش هم اینه که برنامه نویسی این ورژن اصلاحات اساسی داره که شامل کاهش مصرف سوخت افزایش شتاب رفع عیب چراغ چک و خطای سنسور ناک و کاهش دمای روشن شدن فن از 97 درجه به 90 داره پس بدون هیچ فکری فقط تبدیل به slc میزنم

من خودم 405 1800 با پیستون زانتیا دارم تراکمم بالاست نسبت به استاندارد ها با s2000-10 تست گرفتم شتابم کمتر و مشکل چراغ چک داشتم ولی با slc تست کردم شتابم واضح بیشتر شد واقعا واقعا بیشتر بود طوری که وقتی دنده 1 تخته میکردم محکم میچسبیدم تو صندلی موتور کاملا وحشی بود ولی با S2000-10 نرمال هست و قدرت قابل توجهی نداره که حتی من تست شتاب 0-100 با s2000-10 گرفتم تایمم 13 الی 13.5 ثانیه شد ( البته با slc فراموش کردم تست بگیرم ) در صورتی که باید برای 405 1800 فابریک 11 ثانیه باشه پس نتیجه ای که گرفتم اینه که با slc به قدرت واقعی 1800 ای میرسم و برای من که تراکمم زیاد تره و قدرت بیشتری داره البته با بنزین سوپر ... باید حتی کمتر از 11 ثانیه بشه حداقل نیم ثانیه ...

من خودم به شخصه این سری تغییرات رو دادم که با اطمینان به این تجربه و اطلاعات رسیدم و اینجا به اشتراک میزارم :
    نصب سیم کشی نو
    نصب سنسور ناک بوش اصل آلمان نو
    نصب سنسور دریچه گاز کپسون نو
    نصب سنسور اکسیژن اصلی درجه یک
    نصب سوزن های درجه یک و بدون هیچ عیب و ایرادی و حتی تمیز
    نصب سنسور دور موتور بوجی کرد
    نصب کوئل زیمنسی بدلیل قوی تر بودن جرقه زنیش
    نصب استپر اصلی زیمنس
    نصب هر 3 تا سنسور دمای آب نو سامفر
    نصب رله دوبل نو

و در آخرین مرحله دیاگ زدن و پاک کردن خطا و بعد مقدار دهی اولیه

حالا تنها سوالی که دارم اینه که کسی هست که دانلود زده باشه روی s2000 ای غیر از slc و این مشکل رو رفع کرده باشه ؟ من خودم هنوز نزدم که تست کرده باشم ..
    ممنون و تشکر فراوان بابت متن زیبا،رسا و مفید جنابعالی
    در جواب سوال شما باید بگم هر اس 2000 ای رو که دانلود زدم خطای ناک خوب نشد که نشد،فقط زمانی که تبدیل به slc کردم برطرف شد.

12. 6کاربر از سعید زینیوند بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ASALAK (27th December 2023),ASHKAN-NO (4th May 2017),jodah (7th May 2017),KIAN FAR (6th May 2017),rolet (7th July 2022),TuneUp_Vahab (4th May 2017)

شغل و حرفه
    تنظیم موتور
    تشکر ها
    15
    45 سپاس از15 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط سعید زینیوند Click here to enlarge
    ممنون و تشکر فراوان بابت متن زیبا،رسا و مفید جنابعالی
    در جواب سوال شما باید بگم هر اس 2000 ای رو که دانلود زدم خطای ناک خوب نشد که نشد،فقط زمانی که تبدیل به slc کردم برطرف شد.

خواهش میکنم وظیفه خودم میدونم
    چون عقیده دارم هر چقدر افراد جامعه بیشتر بدونن مطمئنا بهتر هست و مشکلات راحت تر حل میشه و حتی کمتر مشکل داریم تا اینکه فقط یک نفر بدونه ....
    و از طرفی هر چقدر دانشت رو انتقال بدی ار دانشت به هیچ عنوان کم نمیشه بر عکس زیاد تر میشه من خودم به شخصه تا حالا با یاد دادن چیزایی که میدونم از علمم کم نشده بلکه همیشه بیشتر شده

ممنون لطفا کردین خیال منو راحت کردین پس منم دانلود رو امتحان نمیکنم فقط یه slc میزارم

فقط یه سوال دارم زمانی که slc بزارم چون یونیت فن دارم دستور روشن خاموش فن با ecu نمیشه اگر بخوام این قسمت هم اوکی کنم چه تغییرانی روی سیم کشی نیاره ؟

و اگر اصلا این کارو نکنم و با همون یونیت فن روشن و خاموش بشه چراغ چک روشن نمیشه ؟ چون خطای دائم موتور فن 1 و 2 میزنه
    اون روزی که slc تست کردم روی ماشینم خطا هارو یادمه چی بودن ولی چراغ چک یادم نیست روشن شد یا نه چون خیلی عجله تست شد Ecu برای کسی بود یادم نمونده که چک روشن میشه یا نه و یا اینکه تاثیری روی کارکرد موتور که نمیزاره ؟!

ممنون

14. 5کاربر از jodah بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ASALAK (27th December 2023),KIAN FAR (6th May 2017),rolet (7th July 2022),TuneUp_Vahab (6th May 2017),سعید زینیوند (5th May 2017)

علایق
    کسب تجربه
    شغل و حرفه
    تشکر ها
    1,178
    665 سپاس از175 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط jodah Click here to enlarge
    خواهش میکنم وظیفه خودم میدونم
    چون عقیده دارم هر چقدر افراد جامعه بیشتر بدونن مطمئنا بهتر هست و مشکلات راحت تر حل میشه و حتی کمتر مشکل داریم تا اینکه فقط یک نفر بدونه ....
    و از طرفی هر چقدر دانشت رو انتقال بدی ار دانشت به هیچ عنوان کم نمیشه بر عکس زیاد تر میشه من خودم به شخصه تا حالا با یاد دادن چیزایی که میدونم از علمم کم نشده بلکه همیشه بیشتر شده

ممنون لطفا کردین خیال منو راحت کردین پس منم دانلود رو امتحان نمیکنم فقط یه slc میزارم

فقط یه سوال دارم زمانی که slc بزارم چون یونیت فن دارم دستور روشن خاموش فن با ecu نمیشه اگر بخوام این قسمت هم اوکی کنم چه تغییرانی روی سیم کشی نیاره ؟

و اگر اصلا این کارو نکنم و با همون یونیت فن روشن و خاموش بشه چراغ چک روشن نمیشه ؟ چون خطای دائم موتور فن 1 و 2 میزنه
    اون روزی که slc تست کردم روی ماشینم خطا هارو یادمه چی بودن ولی چراغ چک یادم نیست روشن شد یا نه چون خیلی عجله تست شد Ecu برای کسی بود یادم نمونده که چک روشن میشه یا نه و یا اینکه تاثیری روی کارکرد موتور که نمیزاره ؟!

ممنون

دروود
    در سیستم با یونیت فن دما از طریق مهره قهوه ای به یونیت فن و سپس یونیت فنها رو راه اندازی میکنه و لذا کاری به ایسیو نداره و هیچ مشکلی نیز پیش نمیاد.
    چراغ چک بر اثر کار نکردن فن روشن نمیشه و میتونی با خیال راحت استفاده کنی.
    البته لازم به ذکره که کامپیوتر ساژم رو نمیتونی به والئو تبدیل کنی چون حافظه اش نسبت به والئو کمتره،فقط ایسیو والئو رو میتونی به slc تبدیل کنی.
    اگه دیدی یه ایسیو ساژم خطای سنسور ناک میزنه،ونتونستی با دانلود مشکلشو حل کنی،ایسیو رو با یه ایسیو مشابه روی یه ماشین دیگه جابه جا کن،بیشتر اوقات روی یه ماشین دیگه این خطا رو نمیزنه.

16. 5کاربر از سعید زینیوند بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ASALAK (27th December 2023),jodah (7th May 2017),KIAN FAR (6th May 2017),mehran11 (7th May 2017),TuneUp_Vahab (6th May 2017)

شغل و حرفه
    تنظیم موتور
    تشکر ها
    15
    45 سپاس از15 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط سعید زینیوند Click here to enlarge
    دروود
    در سیستم با یونیت فن دما از طریق مهره قهوه ای به یونیت فن و سپس یونیت فنها رو راه اندازی میکنه و لذا کاری به ایسیو نداره و هیچ مشکلی نیز پیش نمیاد.
    چراغ چک بر اثر کار نکردن فن روشن نمیشه و میتونی با خیال راحت استفاده کنی.
    البته لازم به ذکره که کامپیوتر ساژم رو نمیتونی به والئو تبدیل کنی چون حافظه اش نسبت به والئو کمتره،فقط ایسیو والئو رو میتونی به slc تبدیل کنی.
    اگه دیدی یه ایسیو ساژم خطای سنسور ناک میزنه،ونتونستی با دانلود مشکلشو حل کنی،ایسیو رو با یه ایسیو مشابه روی یه ماشین دیگه جابه جا کن،بیشتر اوقات روی یه ماشین دیگه این خطا رو نمیزنه.
    بله روش کارو میدونم ....
    اوکی پس چراغ چک روشن نمیشه اگر یونیت رو بر ندارم و با slc استفاده کنم .

ربطی به اسم نداره که حتما باید valeo باشه یا ساژم که بشه تبدیل کرد فقط برای تبدیل به slc باید یکی از ecu های زیر رو داشته باشی :

pride valeo 1200-8200-9600
    405-10LC
    Paykan RD Valeo PL4
    Pride 310 320
    Pride 0010 2020
    405-10iLC
    405 slc cng

ولی نمیتونی از s2000-10 و 11 و یا از s2000 برای 206 تبدیل بزنی به slc 405 من pl4 206 رو تبدیل کردم وقتی گذاشتم روی ماشینم دوره موتور کارنکرد و یه مشکل دیگه هم داشت ... ( بعضی موقع ها گاز نمیخورد انگار پمپ بنزین نیم سوز باشه یا شیلنگ پاره شده باشه که فشار افت کنه و گاز نخوره )

برای رفع عیب مشتری که فقط تبدیل میکنم که دیگه اصلا روشن نشه

در مورد بر داشتن فن سوال منو فکر میکنم متوجه نشدید من میخوام یونیت رو کامل بر دارم و فرمان با ecu باشه
    دیروز به سیم کشی نگاه کردم فکر کنم باید سیم کشی داخل اتاق عوض بشه ... چون دیدم دسته سیم سوکت یونیت فن رفته تو اتاق !!!!

برای کم کردن دمای فن زدن از 97 درجه با یونیت فن چه مقاومتی با چه ظرفیتی بزارم که روی 89-90 درجه فن روشن بشه ؟

سپاس
    ویرایش توسط jodah : 5th May 2017 در ساعت 11:14

18. 3کاربر از jodah بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

KIAN FAR (6th May 2017),rolet (7th July 2022),TuneUp_Vahab (6th May 2017)

علایق
    کسب تجربه
    شغل و حرفه
    تشکر ها
    1,178
    665 سپاس از175 پست

[QUOTE=jodah;512613]بله روش کارو میدونم ....
    اوکی پس چراغ چک روشن نمیشه اگر یونیت رو بر ندارم و با slc استفاده کنم .

ربطی به اسم نداره که حتما باید valeo باشه یا ساژم که بشه تبدیل کرد فقط برای تبدیل به slc باید یکی از ecu های زیر رو داشته باشی :

pride valeo 1200-8200-9600
    405-10LC
    Paykan RD Valeo PL4
    Pride 310 320
    Pride 0010 2020
    405-10iLC
    405 slc cng

ولی نمیتونی از s2000-10 و 11 و یا از s2000 برای 206 تبدیل بزنی به slc 405 من pl4 206 رو تبدیل کردم وقتی گذاشتم روی ماشینم دوره موتور کارنکرد و یه مشکل دیگه هم داشت ... ( بعضی موقع ها گاز نمیخورد انگار پمپ بنزین نیم سوز باشه یا شیلنگ پاره شده باشه که فشار افت کنه و گاز نخوره )

برای رفع عیب مشتری که فقط تبدیل میکنم که دیگه اصلا روشن نشه

در مورد بر داشتن فن سوال منو فکر میکنم متوجه نشدید من میخوام یونیت رو کامل بر دارم و فرمان با ecu باشه
    دیروز به سیم کشی نگاه کردم فکر کنم باید سیم کشی داخل اتاق عوض بشه ... چون دیدم دسته سیم سوکت یونیت فن رفته تو اتاق !!!!

برای کم کردن دمای فن زدن از 97 درجه با یونیت فن چه مقاومتی با چه ظرفیتی بزارم که روی 89-90 درجه فن روشن بشه ؟

سپاس[/QUOTE با یه مقاومت حدود صد کیلو اهم در مسیر سیم مهره قهوه ای تا یونیت فن مشکلت حل میشه
    همه ایسیوهای بالا رو که نوشتی از نوع والئو میباشن که راحت به SLC تبدیل میشن

20. 4کاربر از سعید زینیوند بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

jodah (7th May 2017),KIAN FAR (6th May 2017),mehran11 (7th May 2017),TuneUp_Vahab (6th May 2017)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع