.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: سوال در مورد پریدن فیوز در ساختمان

تشکر ها
    7
    32 سپاس از7 پست

سوال در مورد پریدن فیوز در ساختمان

----فیوز واحد ما تو آپارتمان از دیروز چند بار پریده مخصوصا شب , و مثلا نیم ساعت یا کمتر که وسایل رو

روشن میکنم بعدش میپره ,

از جعبه فیوز داخل واحد که مثلا 12 تا فیوز داره هیچ کدوم نمیپره و یه دونه فیوزی

که تو طبقه همکف تو جعبه فیوز کل آپارتمان هست که واسه هر واحد یکی هست , فقط اون میپره که فکر کنم

فقط من این مشکل رو دارم.

اول فکر کردم از پاور کامپیوتره که عوضش کردم ولی حتی وقتی اون هم روشن نبود مثلا لامپ مهتابی اتاق

آروم آروم روشن خاموش میشد و بعد یه دقیقه فیوز میپرید که اون هم خاموش کردم و مثلا یخچال و تلویزیون

فقط روشن بود که باز هم پرید و تلویزیون و یخچال رو خاموش کردم و فقط کامپیوتر رو روشن کردم دیگه نپرید.

به حوادث برق زنگ زدم گفتن فیوز اصلی خراب شده و باید عوض کنید چون تا دیروز این مشکل نبود

و همون وسایل هست و تو این چندین هفته وسیله برقی اضافه نکردیم و اکثر لامپها هم کم مصرفه.

----یه سوال دیگه آیا سیم ارت برای کامپیوتر و یخچال ضروریه و نحوه اتصال به چه شکل هست؟

----و آخرین سوال اینکه از اول که ما به آپارتمان اومدیم یکی از اتاقها حتی وقتی که چراغ خاموشه

لامپها چشمک کم نوری میزنن و پریزهای اتاق هم که چراغ دارن با اون چشمک ضعیفی میزنه این دلیلش

چیه؟ چون یکی از لامپهای اتاق دیگه هم اینطوری بود که با عوض کردن لامپ مشکل حل شد اگه از لامپ نباشه

از کجاست؟

منتظرم با تشکر فروان
    ویرایش توسط pal-electronic : 25th August 2010 در ساعت 18:09

2. 6کاربر از hamidrj62 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ERFAN110 (16th May 2012),M.Salehi  (16th January 2011),moein 88 (9th January 2020),pal-electronic (25th August 2010),یاشیل (29th August 2010),yeknaz3 (9th February 2011)

علایق
    الكترنيك , موسيقي
    شغل و حرفه
    کارمند , نرم افزار
    تشکر ها
    6,376
    10,250 سپاس از1,384 پست

با سلام

روش نصب سيم ارت

در زمان احداث ساختمان يك چاله به عمق 4 متر حفر ميكنيم و يك مفتول مسي به همان اندازه در داخل آن قرار داده و اطراف آن را ماسه پر ميكنيم و اين مفتول را به سيمكشي سيم ارت ساختمان وصل ميكنيم

چشمك لامپ!!!!!!!

دوست عزيز , كليه لامپ هاي كم مصرف در محيط تاريك از خود نور خيلي كمي رو به صورت چشمك زن منعكس ميكنن و اين موضوع كاملا طبيعي هست

فيوز؟؟؟

به احتمل زياد آمپر فيوز شما كم بوده و شما در زمان افزايش بار مصرفي منزل اين فيوز فشار مصرف رو تحمل نكرده و باعث سوختن آن ميشود كه به نظر بنده در صورتي كه از سلامت فيوز مطمئن هستيد بايك فيوز آمپر بالا اين مشكل راتست كنيد

موفق باشيد.
    ** سخاوت در زیاد دادن نیست، در به موقع دادن است**

4. 9کاربر از علي اصلاني بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (12th August 2011),ERFAN110 (16th May 2012),hamidrj62 (25th August 2010),KIAN FAR (25th August 2010),moein 88 (9th January 2020),MOHSEN27 (11th August 2011),pal-electronic (25th August 2010),یاشیل (29th August 2010),yeknaz3 (9th February 2011)

تشکر ها
    22,111
    46,287 سپاس از4,874 پست
    دوست عزیز سلام
    احتمال خرابی فیوز و آب شدن پلاتین های داخل آن بسیار زیاد است
    مورد و مشکلی که باعث میشود فیوز خراب شود این است که شما دستگاه های زیادی مخصوصا دستگاه هایی که جریان بیشتری میکشند مانند : اتو ، کولر وغیره ... را زیاد استفاده میکنید و در نتیجه پلاتین های فیوز بر اثر تحمل جریان زیاد ذوب شده و خراب میشود
    بهتر است آن را تعویض نمایید
    زیرا با وجود این مشکل فیوز جریان کشیده و آنوقت است که صدمات زیادی به دستگاه های شما برساند
    موفق باشید

6. 11کاربر از pal-electronic بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (12th August 2011),ERFAN110 (16th May 2012),hamidrj62 (25th August 2010),KIAN FAR (25th August 2010),M.Salehi  (16th January 2011),moein 88 (9th January 2020),MOHSEN27 (11th August 2011),یاشیل (29th August 2010),yeknaz3 (9th February 2011),الکترونیک 2010 (25th August 2010),علي اصلاني  (25th August 2010)

تشکر ها
    7
    32 سپاس از7 پست

خیلی ممنون از راهنمایی دوستان

ولی سیم ارت که دیگه الان ما واحد آپارتمانی رو خریدیم و قبلا باید اینکار انجام میشد من شنیدم اگه یه سیم

مسی به لوله آب وصل بشه میشه.

و عجیب اینه که فیوز نسوخته و نمیسوزه و واحدهای دیگه این مشکل رو ندارن و برای من هم دو روزه این طوری میشه

8. 6کاربر از hamidrj62 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

M.Salehi  (16th January 2011),moein 88 (9th January 2020),MOHSEN27 (11th August 2011),pal-electronic (25th August 2010),یاشیل (29th August 2010),الکترونیک 2010 (25th August 2010)

تشکر ها
    4,707
    4,725 سپاس از668 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط hamidrj62 Click here to enlarge
    ----فیوز واحد ما تو آپارتمان از دیروز چند بار پریده مخصوصا شب , و مثلا نیم ساعت یا کمتر که وسایل رو

روشن میکنم بعدش میپره ,

از جعبه فیوز داخل واحد که مثلا 12 تا فیوز داره هیچ کدوم نمیپره و یه دونه فیوزی

که تو طبقه همکف تو جعبه فیوز کل آپارتمان هست که واسه هر واحد یکی هست , فقط اون میپره که فکر کنم

فقط من این مشکل رو دارم.

اول فکر کردم از پاور کامپیوتره که عوضش کردم ولی حتی وقتی اون هم روشن نبود مثلا لامپ مهتابی اتاق

آروم آروم روشن خاموش میشد و بعد یه دقیقه فیوز میپرید که اون هم خاموش کردم و مثلا یخچال و تلویزیون

فقط روشن بود که باز هم پرید و تلویزیون و یخچال رو خاموش کردم و فقط کامپیوتر رو روشن کردم دیگه نپرید.

به حوادث برق زنگ زدم گفتن فیوز اصلی خراب شده و باید عوض کنید چون تا دیروز این مشکل نبود

و همون وسایل هست و تو این چندین هفته وسیله برقی اضافه نکردیم و اکثر لامپها هم کم مصرفه.

----یه سوال دیگه آیا سیم ارت برای کامپیوتر و یخچال ضروریه و نحوه اتصال به چه شکل هست؟

----و آخرین سوال اینکه از اول که ما به آپارتمان اومدیم یکی از اتاقها حتی وقتی که چراغ خاموشه

لامپها چشمک کم نوری میزنن و پریزهای اتاق هم که چراغ دارن با اون چشمک ضعیفی میزنه این دلیلش

چیه؟ چون یکی از لامپهای اتاق دیگه هم اینطوری بود که با عوض کردن لامپ مشکل حل شد اگه از لامپ نباشه

از کجاست؟

منتظرم با تشکر فروان
    سلام علیکم
    پریدن فیوز چند علت داره
    1-سیم کشی واحد شما ممکنه در جایی اتصالی و یا سیم های ان اهمی شده باشد
    2- اتصالی در پریز ها
    3- شل بودن سیم ها در جعبعه تقسیم
    4- شل بودن پریزها که هنگام وصل کردن دوشاخه دستگاه ها دوشاخه دستگاه فوق گرم میشود
    5- مسیر سیم کشی واحد را چک کنید که در این مسیر به اشیا دیگری اتصال نکرده باشد
    در ضمن به شما توصیه می کنم برای تعمیر ان به افراد متخصص و مجرب مراجعه کنید
    موفق و موید باشید
    [CENTER]

[SIGPIC][/SIGPIC]

[FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=Indigo][COLOR=DarkGreen]یا درست صحبت کن ، یا عاقلانه سکوت کن[/COLOR]
    [COLOR=Orange] [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=Orange]شايد ثمره كلام دلنشيني را كه امروز به زبان مي آوريد فردا بچشيد[/COLOR]
    [COLOR=Red]كم دانستن و پرگفتن مثل پول نداشتن و زياد خرج كردن است[/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]

10. 10کاربر از رامین فرهادی بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (12th August 2011),ERFAN110 (16th May 2012),hamidrj62 (26th August 2010),M.Salehi  (16th January 2011),moein 88 (9th January 2020),MOHSEN27 (11th August 2011),pal-electronic (25th August 2010),یاشیل (29th August 2010),الکترونیک 2010 (25th August 2010),شهرام پرهيزكار (29th August 2012)

تشکر ها
    7
    32 سپاس از7 پست

خیلی ممنون از راهنمایی های دوستان

فردا قراره یه برق کار بیارم ببینم چی میگه,

به حوادث برق که زنگ زدم گفت حساسیتش رو شاید از دست داده باشه و خراب شده باشه

ببینم فردا چی میشه

توکل به خدا

12. 5کاربر از hamidrj62 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

davodpor (26th August 2010),M.Salehi  (16th January 2011),moein 88 (9th January 2020),MOHSEN27 (11th August 2011),pal-electronic (26th August 2010)

علایق
    prey
    شغل و حرفه
    service
    تشکر ها
    1,533
    2,311 سپاس از287 پست

خیلی ممنون از راهنمایی های دوستان

فردا قراره یه برق کار بیارم ببینم چی میگه,

به حوادث برق که زنگ زدم گفت حساسیتش رو شاید از دست داده باشه و خراب شده باشه

ببینم فردا چی میشه

توکل به خدا
    با سلام
    دوست عزیز احتمال اول خرابی خود فیوز است که فراوان تجربه کردم اگر فیوز اصلی است بهتر است از مارک مطمئن استفاده کنی aeg.legrand.simens.....انواع فیوزهای میناتوری بر اساس نوع کار ان تقسیم میشوند
    1- کلاس a
    2-کلاسb
    3;کلاسc
    این فیوزها به اسم تند کار وکند کار تقسیم بندی میشوند بهتر است شما از کلاس bاستفاده کنیددر ضمن به امپر ان توجه کنید
    [FONT=Georgia][SIZE=5][COLOR=blue]تعجیل د[/COLOR]ر[COLOR=purple] ظهور[/COLOR][COLOR=lime] امام زمان[/COLOR] [COLOR=blue]صلوات[/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=5][FONT=Georgia][COLOR=blue].[/COLOR][/FONT][/SIZE]
    [SIZE=5][FONT=Georgia][COLOR=blue][URL="http://www.novinrobat"][U][COLOR=#0066cc][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/U][/URL][/COLOR][/FONT][/SIZE]

[URL="http://www.novinrobat.tk"][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][FONT=Verdana][COLOR=mediumturquoise]w[/COLOR][COLOR=blue]w[/COLOR][COLOR=purple]w[/COLOR][/FONT].[COLOR=red]novinrobat[/COLOR].[COLOR=lime]tk[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

14. 9کاربر از davodpor بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (12th August 2011),gholam tv (29th January 2014),hamidrj62 (27th August 2010),KIAN FAR (27th August 2010),M.Salehi  (16th January 2011),moein 88 (9th January 2020),MOHSEN27 (11th August 2011),یاشیل (29th August 2010),رامین فرهادی (27th August 2010)

تشکر ها
    7
    32 سپاس از7 پست

سلام

---------امروز که برق کار اومد گفت فیوز خراب شده چون دیگه دکمه فیوز که میزدم رفت و برگشت انجام میشد

و عوضش کرد, اسم فیوز جدید Pasifik , C25A (3000) , PSK-63 , البته برق کار میگفت فعلا این تو مغازه موجود بود

و مارک خوبیه چون فیوز قبلی ما LG بود و می گفت مثل اینکه از ساخته های همون شرکته. قیمتش هم حدود 2000

تومان بود.

-----------ببخشید این سه نوع کلاس چه تفاوتی با هم دارند؟ و چرا B مناسبتره و آمپر روی فیوز باید چند باشه؟

برق کار میگفت الان aeg مدل چینیه و خوب نیست

----------- خدا رو شکر فعلا درست شده و یه سوال دیگه داشتم لامپ مهتابی که روی فلزی سوار شده و پشت فلز

ترانس هست , وسط فلز بدجوری داغ میشه و اطرافش هم نسبتا داغ میشه ,

آدم میگه الانه که مهتابی از داغی فلز بترکه, البته من بعد که دست زدم فقط وسط داغ بود و اطرافش سردتر بود این

طبیعیه؟ چون اول از همه من مهتابی رو پریروز چک کردم و کلا لامپش

رو درآوردم , الان نمیدونم بزارم سرجاش یا کلا فلزی (پایه مهتابی) که به دیوار چسبیده رو جدا کنم و عوضش کنم؟

و موقع وصل سیمها می دونم که با فازمتر میشه فهمید که سیم فاز کدوم هست وباید فاز رو به فاز و... وصل کرد ولی

نمیدونم کدوم به کدوم باید وصل بشه؟ یعنی مثلا همرنگها به هم؟ چون موقع نصب مهتابی همین کار رو کردم و اگه

سیمهای داخل مهتابی رنگش با سیمهای دیوار تفاوت داشت از کجا باید فهمید کدوم به کدوم باید وصل بشه؟

چون سیمهای برقدار مشکلی نداره ولی سیمهای بدون برق یا سرپیچ لامپ رو نمیدونم چطوری باید تشخیص بدم کدوم به

کدومه.

--------------- و سوال آخری که داشتم این بود که غیر از قیمت وسایل , صنعت کار چقدر هست؟ الان برای فقط

تعویض فیوز چقدر میشد؟(از من 3000 تومن غیر از پول فیوز گرفت البته فکر میکنم بد نگرفت) یا تعرفه کارهای مختلف برقی

یا کلا فنی رو از کجا میشه به دست آورد که حقی نه از مشتری و نه از صنعت کار ضایع نشه؟

پیشاپیش سپاسگذارم

16. 5کاربر از hamidrj62 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

davodpor (27th August 2010),ERFAN110 (16th May 2012),M.Salehi  (16th January 2011),moein 88 (9th January 2020),یاشیل (29th August 2010)

تشکر ها
    7
    32 سپاس از7 پست

دوستان به سوالها جواب نمیدن؟

با تشکر

18. 3کاربر از hamidrj62 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

M.Salehi  (16th January 2011),moein 88 (9th January 2020),یاشیل (29th August 2010)

تشکر ها
    49
    89 سپاس از13 پست

سلام

---------امروز که برق کار اومد گفت فیوز خراب شده چون دیگه دکمه فیوز که میزدم رفت و برگشت انجام میشد

و عوضش کرد, اسم فیوز جدید Pasifik , C25A (3000) , PSK-63 , البته برق کار میگفت فعلا این تو مغازه موجود بود

و مارک خوبیه چون فیوز قبلی ما LG بود و می گفت مثل اینکه از ساخته های همون شرکته. قیمتش هم حدود 2000

تومان بود.

-----------ببخشید این سه نوع کلاس چه تفاوتی با هم دارند؟ و چرا B مناسبتره و آمپر روی فیوز باید چند باشه؟

برق کار میگفت الان aeg مدل چینیه و خوب نیست

----------- خدا رو شکر فعلا درست شده و یه سوال دیگه داشتم لامپ مهتابی که روی فلزی سوار شده و پشت فلز

ترانس هست , وسط فلز بدجوری داغ میشه و اطرافش هم نسبتا داغ میشه ,

آدم میگه الانه که مهتابی از داغی فلز بترکه, البته من بعد که دست زدم فقط وسط داغ بود و اطرافش سردتر بود این

طبیعیه؟ چون اول از همه من مهتابی رو پریروز چک کردم و کلا لامپش

رو درآوردم , الان نمیدونم بزارم سرجاش یا کلا فلزی (پایه مهتابی) که به دیوار چسبیده رو جدا کنم و عوضش کنم؟

و موقع وصل سیمها می دونم که با فازمتر میشه فهمید که سیم فاز کدوم هست وباید فاز رو به فاز و... وصل کرد ولی

نمیدونم کدوم به کدوم باید وصل بشه؟ یعنی مثلا همرنگها به هم؟ چون موقع نصب مهتابی همین کار رو کردم و اگه

سیمهای داخل مهتابی رنگش با سیمهای دیوار تفاوت داشت از کجا باید فهمید کدوم به کدوم باید وصل بشه؟

چون سیمهای برقدار مشکلی نداره ولی سیمهای بدون برق یا سرپیچ لامپ رو نمیدونم چطوری باید تشخیص بدم کدوم به

کدومه.

--------------- و سوال آخری که داشتم این بود که غیر از قیمت وسایل , صنعت کار چقدر هست؟ الان برای فقط

تعویض فیوز چقدر میشد؟(از من 3000 تومن غیر از پول فیوز گرفت البته فکر میکنم بد نگرفت) یا تعرفه کارهای مختلف برقی

یا کلا فنی رو از کجا میشه به دست آورد که حقی نه از مشتری و نه از صنعت کار ضایع نشه؟

پیشاپیش سپاسگذارم
    البته جنابعالی می توانستید سوالات دیگری را هم مطرح کنید پس اولا اگر ترانس شما خیلی داغ می کند نشانه به پایان رسیدن عمر ان است دیر یا زود باید تعویض گردد دوما قیمت دستمزد عالیست سوما تعرفه برقکاری را از سیمکارهای ساختمان باید بدست اورد که تقریبا ثابت است رابعا نقشه کشی مهتابی را به زودی در سایت قرار می دهم

20. 8کاربر از یاشیل بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

farzad0744 (16th July 2011),gholam tv (29th January 2014),hamidrj62 (30th August 2010),KIAN FAR (29th August 2010),M.Salehi  (16th January 2011),moein 88 (9th January 2020),MOHSEN27 (11th August 2011),pal-electronic (29th August 2010)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع