.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آموزش تصویری آپ دیت گوشی های نوکیا با Phoenix بصورت آفلاین

علایق
    الكترنيك , موسيقي
    شغل و حرفه
    کارمند , نرم افزار
    تشکر ها
    6,376
    10,250 سپاس از1,384 پست

پیش فرض آموزش تصویری آپ دیت گوشی های نوکیا با Phoenix بصورت آفلاین

سلام دوستان

در این تاپیک قصد دارم بصورت تصویری براتون شرح بدم که چطوری میشه گوشی نوکیا خودتون رو بدون استفاده از سایت نوکیا و نرم افزار NSU آپ دیت کنید و اون هم توسط برنامه Phoenix

خوب...

برای این مدل آپ دیت شما نیاز به این اقلام دارید.

1 - برنامه Phoenix
    2 - فایل های آپ دیت
    3 - کابل اتصال ( همون کابلی که در جعبه گوشی خریداری شده تون موجود هستش )
    4 - و البته یه گوشی نوکیا دارای شارژ کامل

لینک دانلود برنامه Phoenix ورژن
    2009.4.12.37934 برای دارندگان ویندوز XP

Phoenix Service Software 2009.4.12.37934 V.2 For XP

این ورژن بالائی بر روی سایر ویندوز های جدیدتر کار نمیکنه و برای اون دسته از دوستانی که مثلاً از ویستا استفاده میکنن میتونند ورژن زیر رو امتحان کنند که البته بر روی XP هم مثل سایر ویندوز ها نصب میشه

البته همینجا بگم که من خودم از ورژن بالائی بر روی ویندوز XP کامپیوترم استفاده کردم و بهتون پیشنهاد میکنم که اگه ویندوز XP دارید از همون استفاده کنید که من خودم تستش کردم

اما....

لینک دانلود برنامه Phoenix ورژن
    2009.12.7.38366 برای دارندگان همه ویندوز ها

Phoenix Service Software 2009.12.7.38366 For WinAll

خوب...

همونطور که مشاهده میکنید حجم این برنامه بالا هستش و نمیصرفه که با دیال آپ بریم برای دانلود اون و بهتره برید در یک کافی نت و یا چتر بشید خونه یک رفیق ADSL دار و این برنامه رو همراه سایر موارد پرحجم دانلودی این تاپیک رو اونجا دانلود کنید و بریزید روی یک فلش مموری یا CD و بعدش منتقلش کنید به کامپیوتر خونتون

ادامه دارد
    ** سخاوت در زیاد دادن نیست، در به موقع دادن است**

2. 10کاربر از علي اصلاني بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ahmad66i (9th February 2011),elnino909 (14th August 2010),KIAN FAR (14th August 2010),kiani (29th October 2010),kman (13th July 2014),lovers_night55 (30th August 2012),mir5 (1st May 2011),naser6631811 (26th July 2011),گلماش (4th April 2012),yeknaz3 (7th February 2011)

علایق
    الكترنيك , موسيقي
    شغل و حرفه
    کارمند , نرم افزار
    تشکر ها
    6,376
    10,250 سپاس از1,384 پست

سلام دوستان

حالا وقتشه که بریم سراغ دومین مرحله جهت انجام یک آپ دیت با Phoenix

همینجا خدمتتون عرض کنم که برای آپ دیت گوشیتون میتونید از دو نوع فایل های آپ دیت استفاده کنید ، یکی بصورت برنامه های exe که به وفور در نت پیدا میشه و اینهارو میتونید بصورت یک نرم افزار نصبش کنید و بعدش با استفاده از Phoenix برید برای آپ دیت گوشیتون

البته در این روشی که من بهتون آموزش میدم از این فایل ها استفاده نکردم ، چون خیلی بهشون اطمینان ندارم .چون دیدم که علی رغم اینکه گفته اند که مثلاً این فایل exe زبان فارسی رو ساپورت میکنه ، اما گاهی اوقات دیده میشه که واقعاً زبان فارسی رو ندارند .بنابراین من در این تاپیک از فایل های آپ دیت مطمئن تری استفاده میکنم که خیالتون رو ، از ساپورت زبان فارسی راحت میکنه

برای تهیه اینگونه فایل ها باید از نرم افزار NAVIFIRM استفاده کنید که در همین پست براتنون گذاشتم ( فقط کافیه دانلودش کنید و از حالت فشرده خارجش کنید و اجراش کنید...همین !!! )

برای استفاده از این نرم افزار باید اولش به اینترنت وصل شده و بعد نرم افزار رو اجرا کنید و بعد مدت کوتاهی در ستون اول سمت چپ این نرم افزار میتونید لیست گوشی های نوکیا رو با RM مربوطه ببینید

همونطور که مشاهده میکنید ممکنه برای یک مدل از گوشی نوکیا ما 4تا RM داشته باشیم

اما شما باید اون مدلی رو انتخاب بکنید که RM اون بر روی لیبل روی گوشیتون نوشته شده

مثلاً برای 5230 ما 4 تا RM داریم که شامل این موارد هستش :

RM-588
    RM-593
    RM-594
    RM-629

ما برای آپ دیت گوشیمون که میخواهیم زبان فارسی رو ساپورت کنه نیاز به همون اولین RM و مثلاً در مورد 5230 به مدل RM-588 نیاز داریم .

خلاصه...

فرض میگیریم که قصد داریم یک گوشی 5230 نوكيا رو آپ دیت کنیم و در نتیجه در همون ستون اول سمت چپی یا همون Products این نرم افزار نوکیا 5230 دارای RM-588 رو کلیک میکنیم و باز هم یه ذره صبر میکنیم

حالا در ستون دومی یا همون Releases میتونید ورژن های مختلف آپ دیت نرم افزاری یا فیرمور مدل گوشیتون رو ببینید

اما...

اما...

و باز هم اما...

به شرط و شروطه هااااا...

شرطش هم اینه که اون ورژن زبان فارسی رو ساپورت کنه ...

حالا چطوری بفهمیم که آیا ورژن مورد نظرمون زبان فارسی رو ساپورت میکنه یا نه ؟

میگم خدمتتون ...

اینو دیگه باید " یه ذره دندون رو جیگر بذارید " Click here to enlargeو ورژن مربوطه رو کلیک کنید و باز هم یه ذره صبر کنید تا در ستون سومی یا همون Variants پروداکت کد های مختلف این ورژن و زبانهای مختلف رو ببینید

مثلاً در مورد این 5230 نوكياکه قصد آپ دیتش رو داریم ما چند تا پروداکت کد فارسی داریم که نشانه اون درج كلمه IRAN در ادامه رنگ گوشي هست كه میتونید یکی از اونهارو انتخاب کنید

در پرانتز عرض کنم که در همین ستون Variants برای بعضی مدل های نوکیا بر اساس رنگ گوشی ما پروداکت کد های مختلفی داریم ، که در اینجا باید بر اساس رنگ گوشیتون پروداکت کد فارسی مربوطه رو انتخاب و بر روی اون کلیک کنید

حالا ....

بریم سراغ آخرین ستون که اسمش هستش File

همونطور که مشاهده میکنید ، در اینجا ما فایل های آپ دیت مورد نیازمون رو بر اساس مدل گوشیمون و پروداکت کد فارسی انتخاب شده خودمون داریم که برای دانلود اونها باید فایل هارو تیک بزنید و در انتها برید و کلید Download from FiRe رو بزنید تا دانلود فایل های آپ دیت مورد نیازتون شروع بشه

برای تفهیم بیشتر یه عکس از این برنامه NAVIFIRM و نحوه انتخاب فایل های مورد نیاز آپ دیت گوشی 5230 کلاسیک رو میبینید

Click here to enlarge

خوب ...

این از این ....

یه ذره دیگه استراحت کنیم و بریم سراغ ادامه آموزش در پست بعدی این تاپیک ...

فایل های پیوست شده

4. 6کاربر از علي اصلاني بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

Arash_323 (7th July 2011),KIAN FAR (15th August 2010),kiani (29th October 2010),kman (12th July 2014),mir5 (26th July 2011),yeknaz3 (7th February 2011)

علایق
    الكترنيك , موسيقي
    شغل و حرفه
    کارمند , نرم افزار
    تشکر ها
    6,376
    10,250 سپاس از1,384 پست

سلام دوستان

تا اینجای کار ما اومدیم و Phoenix را دانلود کردیم و همچنین فایل های آپ دیت مورد نیازمون رو از طریق برنامه NAVIFIRM بدست آوردیم

در این پست قراره فونیکس رو طوری تنظیم کنیم که بتونه اتصال موبایل به کامپیوتر رو از طریق پورت USB تشخیص بده

قبل از هرچیزی برای جلوگیری از تداخل برنامه PC Suite با فونیکس باید برید و در کنترل پنل کامپیوترتون و از طریق Add or Remove Programs برنامه "پی سی سوئیت " رو
    Remove کنید

حالا باید Phoenix رو مثل هر نرم افزاری بر روی کامپیوترتون نصب کنید ( من که بر روی درایو C کامپیوترم که ویندوز XP رو در اونجا دارم نصب کردم ) و یه بار کامپیوترتون رو خاموش روشن کنید

با اجرای برنامه این تصویر رو میبینید :

Click here to enlarge

حالا باید File رو کلیک کنید و از بین گزینه ها New Profile رو انتخاب کنید ..اینطوری :

Click here to enlarge

اگر دیدید اتفاقیر نیوفتاد همین کار رو دوباره انجام بدید و پیغام زیر رو Yes کنید ...

Click here to enlarge

حالا این صفحه براتون باز میشه در فونیکس :

Click here to enlarge

در تصویر بالائی برای فایل nmp خودتون و به جای اون ستاره یک اسم انتخاب کنید( فرقی نمیکنه چه اسمی باشه ، مثلاً من اسمشو گذاشتم ramikoh ) ...مثل شکل زیر :

Click here to enlarge

همونطور که در تصویر بالا میبینید محل ذخیره این فایل رو دسکتاپ کامپیوترم انتخاب کردم و حالا Save رو بزنید تا برسید به شکل زیر و به عبارتی همون محیط خالی نرم افزار فونیکس...اینطوری :

Click here to enlarge

حالا....

مجدد File رو کلیک کرده و اینبار Manage Connections را انتخاب کنید ..اینطوری :

Click here to enlarge

تصویر زیر رو میبینید :

Click here to enlarge

در تصویر بالائی باید New رو بزنید تا به شکل زیر برسید :

Click here to enlarge

در تصویر بالائی باید گزینه USB رو انتخاب کنید : اینطوری :

Click here to enlarge

در تصویر بالائی بعد انتخاب گزینه USB باید Next رو انتخاب کنید تا به شکل زیر برسید :

Click here to enlarge

بعد از شناسائی پورت USB کامپیوترتون و شناسائی اون توسط برنامه فونیکس عبارت Finished scanning رو میبینید ( به فلش های تصویر بالائی توجه کنید ) حالا Next رو بزنید تا به تصویر زیرین برسید ...

Click here to enlarge

همونطور که در تصویر بالائی میبینید پورت USB برای اتصال موبایل به کامپیوتر و همین نرم افزار فونیکس انتخاب شده و حالا باید Finish رو بزنید تا به شکل زیر برسید :

Click here to enlarge

در تصویر بالائی باید Apply رو بزنید تا رنگ این آیکون "کم رنگ " بشه ..اینطوری :

Click here to enlarge

حالا وقتشه که Close رو بزنید و این مرحله رو به اتمام برسونید با موفقیت ...

این هم از این ....

مجدد یه ذره استراحت تا بریم سراغ بقیه ماجرا ...

6. 5کاربر از علي اصلاني بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

KIAN FAR (25th August 2010),kiani (29th October 2010),mir5 (26th July 2011),pal-electronic (25th August 2010),yeknaz3 (7th February 2011)

علایق
    الكترنيك , موسيقي
    شغل و حرفه
    کارمند , نرم افزار
    تشکر ها
    6,376
    10,250 سپاس از1,384 پست

حالا وقتشه که بریم سراغ گوشی موبایلمون و مرحله آخر آپ دیت گوشیمون

قبل از هرچیز یک بک آپ از اطلاعات مهم گوشیتون مثلاً دفترچه تلفن و یادداشت ها و عکس و فیلم و موسیقی و مسیج در فون مموری گوشیتون بگیرید ..چون قراره ما در اینجا با این روش آپ دیت کردن ، یه جورائی گوشیتون رو هم فلش کنیم

اول از همه موبایلتون رو فول شارژ کنید و اگر باتریتون مشکل داره و گاهی اوقات زود شارژ خالی میکنه ، اونو به شارژر وصل کنید ...

سیمکارت و مموری کارتتون رو در بیارید

گوشیتون رو روشن کنید

حالا بوسیله کابل گوشی به پورت USB کامپیوترتون وصل کنید و از گزینه PC Suite استفاده کنید برای اتصال در گوشیتون

خوب...

اول از همه فایل های آپ دیت دانلود شده توسط نرم افزار NAVIFIRM ( اگر این فایل هارو کسی براتون در اینترنت آپلود کرده و حالت فشره هستش باید اونها رو از حالت فشرده خارج کنید ) رو بریزید در مسیر زیر :

C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588

حالا چرا درایو C کامپیوتر ؟

چون ، من فونیکس رو بر روی درایو C کامپیوترم نصب کردم و اگر شما در جای دیگری و درایو دیگری نصبش کردید این رو باید تغییر بدید به اسم همون درایو کامپیوترتون

حالا چرا
    RM-588

چون گوشی مورد نظرم 5230 هستش و. RM اون RM-588 که بر اساس مدل و RM گوشیتون باید اسم این فایل آخری ، آدرس بالا رو ، که با دست های نازنین خودتون درستش میکنید ، تغییر بدید ...

بنابراین در کامپیوترم همچی شکلی خواهید دید ...به آدرس دقت کنید لطفاً در شکل زیر :

Click here to enlarge

خوب...

حالا در فونیکس باید برید و File رو زده و Scan Product رو بزنید تا نرم افزار فونیکس بتونه گوشیتون رو بشناسه ..پس میشه اینطوری :

Click here to enlarge

بعد از چند ثانیه شکلی مثل زیر رو میبینید ( به فلش های قرمز توجه کنید )

Click here to enlarge

همونطور که مشاهده میکنیدOperating mode ما شده Normal در قسمت بالائی فونیکس و در انتهای فونیکس هم RM گوشیمون ( برای 5230 من همون RM-588 هستش ) و ورژن نرم افزاری گوشی ( فیرمور حال حاضر گوشیم 20.4.018 بود ) ) و تاریخ ارائه این آپ دیت ( 07-03-13 ) دیده میشه و در گوشه سمت راست و پائینی فونیکس هم آیکون اتصال درست گوشی به پورت USB کامپیوتر و بالطبع فونیکس رو خواهید دید

حالا....

باید در فونیکس Flashing رو زده و از بین گزینه ها Firmware Update رو انتخاب کنید ..اینطوری :

Click here to enlarge
    با تصویر زیر مواجه میشید ...

Click here to enlarge

در تصویر بالائی باید در قسمت Product information به ردیف پروداکت کد برید آیکون منوی آبشاری رو زده تا پروداکت کد فایل های آپ دیت خودتون رو که از قبل در آدرس زیر ریختید رو ببینید

C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588

پس این شکل رو میبینید ...

Click here to enlarge

با توجه به اینکه فایل های آپ دیتی که من از طریق نرم افزار
    NAVIFIRM دانلود کردم دارای پروداکت کد 0536082 و زبان فارسی ( IRAN ) هستش ما فقط یک پروداکت کد در اینجا میبینیم و اگر شما فایل های آپ دیتی داشته باشید که چندین پروداکت کد و زبان رو ساپورت کنه، اونوقت در اینجا انواع و اقسام پروداکت کد هارو خواهید دید و میتونید یکی از اون پروداکت کد هارو که زبان فارسی رو داره انتخاب کنید ..من که فقط همین پروداکت کد رو دارم و در نتیجه همین رو کلیک کرده و بعد از انتخا اون Ok رو میزنم

Click here to enlargeهمینجا یه پرانتز باز کنم و بگم که اگه گوشیتون دارای پروداکت کد فارسی باشه این نرم افزار قدرتند فونیکس در موردی که فایل های آپ دیت چندین و چند زبان رو ساپورت کنه و الی الخصوص فارسی رو...میتونه پروداکت کد فارسی گوشیتون رو تشخیص بده و بر اساس اون خودش میاد و نرم افزار و زبان فارسی موجود در پک نرم افزاری آپ دیت رو بر روی گوشیتون میریزه بصورت خود بخود .

خوب...

حالا با تمامی این تفاضیل ..میرسیم به شکل زیر :

Click here to enlarge

همونطور که در تصویر بالائی میبینید ، پروداکت کد فارسی ( IRAN ) برای آپ دیت گوشی من انتخاب شده در فونیکس و خیالم راحته که زبان فارسی رو داره گوشیم و حالا در این مرحله باید آماده شیم برای آپ دیت گوشیم از ورژن 10 به 31 و اون هم با ساپورت زبان فارسی ...( به فلش های قرمز توجه کنید در تصویر زیر )

Click here to enlarge

در اینجا و درواقع در تصویر بالائی فقط کافیه دگمه Refurbish رو بزنید و بقیه آپ دیت رو بسپاریم به نرم افزار فونیکس و در عرض حدود 10 دقیقه عملیات فلش و آپ دیت گوشیتون تموم میشه و با دیدن شکل زیر در واقع آپ دیت با موفقیت به اتمام رسیده و باید اونو Ok کنید...

ببینید....

Click here to enlarge

و گوشیتون بعد یه خاموش روشن شدن در انتها ..بالا میاد ( انشالله !!!!Click here to enlarge) و میرید رو تنظیمات منطقه و تاریخ و ساعت و این چیزها...

Click here to enlarge

امیدوارم این آموزش تصویری مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشه و از اون لذت برده و خسته نشده باشید

8. 8کاربر از علي اصلاني بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

asad1325 (15th January 2015),hoseinasadi39 (23rd July 2014),KIAN FAR (9th November 2010),kiani (29th October 2010),mir5 (1st May 2011),nansi (1st July 2011),yeknaz3 (7th February 2011),اشکین3 (30th August 2011)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع